DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Masoneria przeciw Kościołowi katolickiemu

Krótka historia sług tego, który nie będzie służył

Krótka historia sług tego, który nie będzie służył

Na polskim rynku pojawiła się kolejna książka o organizacji, która rzekomo nie istnieje. Tym razem jednak autor pokusił się o analizę dokumentów stworzonych przez samych masonów, co stawia jego pracę wysoko wśród analiz poświęconych tej instytucji.

 

Polski czytelnik nie miał do tej pory możliwości zapoznać się w ojczystym języku z pismami czy to Alberta Pike’a czy Manly’ego Palmera Halla, które w swej najnowszej publikacji bardzo szeroko cytuje Jakub Szymański. To niezwykle cenne cytaty, człowiekowi niezorientowanemu w temacie masonerii wykładające „kawa na ławę” to, co dzieje się w lożach masońskich podczas ceremonii kolejnych wtajemniczeń. Dzięki Masonerii przeciw Kościołowi katolickiemu zyskujemy również wiedzę o strategii i celach tej mrocznej organizacji. A główny cel wolnomularzy zawarty jest w tytule omawianej książki – sprzeciw wobec wszystkiego, co związane z wiarą katolicką.

 

Jakub Szymański specjalizuje się w tematyce mrocznych kultów – jest autorem podręcznika do nawracania masonów, można więc zaufać jego znajomości tematu i doborowi cytowanych tekstów. Na szczególną uwagę zasługuje przytoczenie słów napisanych przez Pike’a – piewcę wielkich rewolucji, po których miał zapanować Nowy Porządek Świata równoznaczny z drogą do masońskiej republiki, interpretowanej przez autora omawianej książki jako państwo antychrysta.

 

Dzięki wysiłkowi Jakuba Szymańskiego mamy możliwość poznania części prawdy o instytucji, w której istnienie – choć jest ono oficjalne i przez nikogo nie skrywane – wątpi większość ludzi. Szymański pokazuje, jak piękne słowa o równości i wolności mogą się przerodzić w demoniczny kult zła, jak zakłamane są wszelkie tego typu wolnościowe inicjatywy firmowane przez wolnomularzy. Dzięki tej książce dowiadujemy się, które z dogmatów – katolickie czy masońskie – rzeczywiście kładą ideologiczne podwaliny pod pogardę dla kobiet. Autor dokumentuje też silne związki lóż masońskich ze środowiskami protestanckimi, które zdały się zachłysnąć „ideałami wolnomularstwa”.

 

Najważniejszym przesłaniem publikacji jest jednak ukazanie odwiecznej walki masonerii z Kościołem. Dzięki słowom napisanym przez prominentnych członków tej organizacji wprost dowiadujemy się o planach zniszczenia Kościoła Świętego poprzez stopniowe osłabianie jego wpływu na poszczególne dziedziny życia społecznego. Czytamy o prowadzonej do XX wieku walce na dwa fronty – z władzą królewską i papieską – oraz o tym, że w dobie liberalnej demokracji pozostał już tylko jeden wróg. Dowiadujemy się również o panicznym strachu masonów przed różańcem i systemowym jego zwalczaniu – któż po uzyskaniu takiej informacji może jeszcze wątpić o duchowej proweniencji członków wolnomularskich lóż.

 

Ci spośród nas, którzy uważają, że „jakieś siły” uderzają w Polskę częściej niż w inne kraje, również znajdą w omawianej pozycji coś dla siebie – cytaty z artykułu Polacy dawniej i dziś opublikowanego w roku 1920 na łamach pisma „The New Age”. To bojący się wówczas jak ognia katolickiej Irlandii masoni, twierdzili, że odrodzone państwo polskie będzie Irlandią pomnożoną razy trzy, a więc tym krajem, którym należy się szybko zająć.

 

Jesteśmy przyzwyczajeni – a i Jakub Szymański zapewne ma tego świadomość – że większość katolików, szukając w księgarni dobrej lektury, na widok eksponowanego na okładce słowa masoneria, prędko przejdzie do kolejnych tytułów. Większość z nas bowiem w istnienie masonów nie wierzy, zupełnie jakby byli oni tworami niewidzialnymi, nadprzyrodzonymi, a nie członkami oficjalnych organizacji egzystujących w każdym kraju zachodniej cywilizacji. Ba, wielu z nas nie uwierzy w istnienie lóż, choćby miały one siedzibę piętro wyżej. Mimo tego spróbujmy zachęcić wszystkich katolików do przeczytania pozycji wydawnictwa Fronda – bardzo elegancko wydanej, a więc i zachęcającej do zakupu. Książka Jakuba Szymańskiego wywrze bowiem mocne wrażenie zwłaszcza na tych, którzy nie wierzą w „tajne organizacje i teorie spiskowe”. Warto im przypomnieć, że zarówno szatan jak i mason za swój wielki sukces uważają własną niezauważalność.

 

Krystian Kratiuk

 

Jakub Szymański, Masoneria przeciw Kościołowi katolickiemu, Fronda, Warszawa 2012.


Książkę można zamówić w internetowej Księgarni Ludzi Myślących:


DATA: 2012-09-14 14:30
AUTOR: KRYSTIAN KRATIUK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Autor Słownika masonerii, pan Wójtowicz, rzeczywiście sympatyzuje z masonerią. Słownik ten jest zresztą bardzo słaby: mocno tendencyjny i lakoniczny. Na moje oko to mason rytu szkockiego, a jak wiadomo do rytu tego przynależą "prawicowcy": "republikanie", "pisowcy", czego Jan Olszewski jest choćby przykładem. Nie na darmo ich orzeł ma dwie głowy, a Morfeusz ofiarowywał Neo do wybory dwie pigułki: niebieską (Ryt francuski) lub czerwoną (ryt szkocki. Dualizm to stały element ich wiary: czarno-biała posadzka, dwugłowy orzeł, dwa ryty, dwie partie polityczne startujące w wyborach (Pis-PO, demokraci-republikanie). Sama natomiast pozycja pana Szymańskiego też jest słaba, niestety, mimo dobrych chęci. Zbyt emocjonalna, w stronę "łysiakowania", za dużo tu emocjonalnych epitetów i błędów logicznych polegających m.in. na sugestii- jedynie słusznej prawdzie. Autor pisze nie lepiej od swoich adwersarzy (typu Pike), którzy robią tak samo, tyle że po drugiej stronie.
ponad 1 rok temu / braun
 
Nie jestem mocny w temacie masonerii, ale gdy człowiek chce być mądrzejszy od mądrości Wszechświata, to nie wróży to nic dobrego. Odrzucając nauki Nauczyciela Jezusa stajemy się bezbronnymi istotkami, które nie mogą wzbić się ponad poziom: dotyk, smak, węch.I nie ma możliwości wejścia na wyższe poziomy rozwoju. Zostajemy na poziomie nietrwałej, kruchej materii. Szkoda tak cennego, krótkiego życia przeznaczać na tworzenie wirtualnych kont bankowych, zbieraniu kilogramów banknotów, które w najważniejszej chwili życia,czyli śmierci, nie mają żadnego znaczenia. Jesteśmy czymś więcej niż skórzanym workiem wypełnionym kośćmi.
ponad 7 lat temu / marekb54
 
Zainteresowanym tematem "przyjaznej" masonerii proponuję się przyjrzeć autorowi Norbertowi Wójtowiczowi. W jego Małym Słowniku Masonerii (wyd. Verbinum) pojawiają się ciekawe niedopowiedzenia np. pod hasłami "Maistre", "Pike". Można łatwo wywnioskować, że jest sympatykiem masonerii. Potwierdzają to także jego artykuły na stronie "Opoka". Dla mnie może być nawet masonem, jednak nie powinno go firmować katolickie wydawnictwa.
ponad 7 lat temu / Ram
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.