DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Królikowski odwołany z ministerstwa. Zastąpi go lewicowa profesor?

Królikowski odwołany z ministerstwa. Zastąpi go lewicowa profesor?
Cezary Grabarczyk fot. Krystian Maj/FORUM

Wiceminister sprawiedliwości, Michał Królikowski zostanie najprawdopodobniej odwołany ze swojej funkcji. Wniosek o to ma złożyć szef resortu, Cezary Grabarczyk.

 

O sprawie poinformowała „Rzeczpospolita”. Jak wynika z doniesień gazety, następcą Królikowskiego ma zostać znana z feministycznych poglądów prof. Monika Płatek.

 

Jeśli te informacje się potwierdzą, będzie to wyraźny sygnał wysłany przez Grabarczyka. Królikowski jest bowiem katolikiem, nie kryjącym się ze swoimi poglądami. Płatek również nie ukrywa swoich poglądów, ale są one progenderowe i profeministyczne.

 

Wiele wskazuje też na to, że Grabarczyk będzie również chciał zejść z linii ognia w starciu z Prokuraturą, na którą zdecydował się Biernacki. Były szef resortu sprawiedliwości chciał odciążyć prokuratorów rejonowych zajmujących się obecnie 99,5 proc. spraw i przekazać je specjalnym referentom. Prokuraturze pomysł się nie spodobał, bo uznała go za niebezpieczny dla jej niezależności. Jeśli więc zmiany w prokuraturze i jej dostosowaniu organizacyjnym się przeciągną, dłużej trzeba będzie też poczekać na nową formułę procesu karnego.

 

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2014-09-25 08:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jest to kolejny przykład antykatolicyzmu, który powinien być w kraju katolickim karalny. Dlaczego tak się nie dzieje, a karalny jest np. antysemityzm?!. Widać Żydzi, mimo że ich jest mniej, są zdecydowanie lepiej zorganizowani i lepiej reprezentowani. Jak to zmienić ? Biskupi i księża muszą chociażby zacząć tak starać się o losy swych owieczek, jak kahały dbają o swoje.Również zacząć promować katolików, a nie innowierców, w życiu społecznym i politycznym. Jak można nazwać ojców, którzy nie troszczą się wystarczająco o swoje dzieci ?!A wspaniałych przykładów z przeszłości nie brakuje. Co będzie, jeśli katolicy będą dalej dyskryminowani i pozbawiani pracy ?! Kogo będzie stać na dawanie na tacę, na utrzymywanie kościołów, księży, biskupów ? Krótkowzroczność kosztuje !
ponad 4 lata temu / zatroskana
 
Dlaczego na pogrzebach ludzi publicznie walczących z wiarą ( chociaż publicznie nie odwołali swoich wypowiedzi) więcej hierarchów niż na pogrzebach głęboko pobożnych ludzi? Czy to nie wywołuje publicznego zgorszenia , a grzeszników nie utwierdza do trwania w grzechu?
ponad 4 lata temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "25621"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.