DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

„Króliki doświadczalne” z NRD. Zachodnie koncerny farmaceutyczne aż do 1989 r. testowały leki na Niemcach ze Wschodu

„Króliki doświadczalne” z NRD. Zachodnie koncerny farmaceutyczne aż do 1989 r. testowały leki na Niemcach ze Wschodu

Od 1961 r. do 1989 r. wielkie firmy farmaceutyczne między innymi z RFN, Szwajcarii, Francji i USA i Wielkiej Brytanii testowały swoje medykamenty na mieszkańcach Niemieckiej Republiki Demokratycznej, zanim wprowadziły je do sprzedaży na rodzimym rynku. Firmy te współpracowały z tajną  policją Stasi i rządem komunistycznym – dowodzą badania Instytutu Historii Medycyny i Etyki w Berlinie.


„Władze NRD udostępniły krajowy system opieki zdrowotnej zachodnim firmom i laboratoriom badawczym w celu sfinansowania wysoko zadłużonej gospodarki planowej" -  twierdzą naukowcy. Autorzy raportu nie byli w stanie wykazać, czy pacjenci, którzy poddawani byli eksperymentom ,wyrazili zgodę na nie. Oskarżyli jednak zachodnie firmy, że zachowały się nieetycznie i czerpały zyski współpracując z dyktatorskim reżimem.

 

Zbadano działania 75 firm z 16 krajów, głównie z RFN, ale także ze Szwajcarii, Francji, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje swoje leki testowały w NRD m.in., takie koncerny, jak: Bayer, Pfizer i Roche.

 

W 2013 r. tygodnik „Der Spiegel” opisał nielegalne doświadczenia, sugerując, że na mieszkańcach NRD przetestowano bez ich wiedzy i zgody około 600 leków kardiologicznych i służących do chemoterapii. Przykładowo firma Schering płaciła co roku największej klinice w Berlinie wschodnim 6 ml marek, a laboratoria Boehringera (obecnie grupa Roche) testowała na pacjentach tej kliniki - bez ich wiedzy i zgody – Erytropoetynę. Bayer sprawdzał na alkoholikach w stanie delirium tremens preparat, poprawiający krążenie krwi.

 

W szpitalach i klinikach po wschodniej stronie muru berlińskiego zamiast zgody pacjenta na wypróbowanie na nim nowej terapii wystarczał podpis lekarza prowadzącego i jednego świadka. Niektóre z tych eksperymentów miały – wg doniesień gazety – doprowadzić do zgonu chorych.

 

 

Źródło: thelocal.de, spiegelonline.com.

AS.

DATA: 2016-03-17 16:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie chodzi o jawne testy kliniczne, gdzie pacjent jest uprzedzony o eksperymencie. Chodzi o wielkie oszustwo szczepionkowe, które przed nami ukrywają koncerny farmaceutyczne będące narzędziem globalistów w depopulacji społeczeństw. Teksty prof. Marii Doroty Majewskiej i dr Jerzego Jaśkowskiego wyjaśnią w czym rzecz.
ponad 4 lata temu / do o.S.
 
OTO ))), nareszcie dowód na "niemieckość" komunistycznych władz w krajach gdzie władzę zagarnęła żydokomuna.Podobnie jak "polskość" w czasach Gierka, czy "czeskość" w czasach Husaka.
ponad 4 lata temu / Leo
 
To są testy kliniczne. Wszystkie leki które trafiają do sprzedaży muszą je przejść. Robi się tak w każdym, odpowiedzialnym kraju. W Polsce też. Ochotnicy wiedzą że otrzymują leki które są w fazie testów i nazywanie ich królikami doświadczalnymi jest, co najmniej, niesmaczne i niewłaściwe. Takie testy często są dla ludzi chorych ostatnią szansą.
ponad 4 lata temu / o.S..
 
technika poszła naprzód, chociaż cel ten sam i wtedy, i teraz - kasa dla zbrodniczych niemieckich firm; jak za okupacji w Polsce w latach 1939-1944; no a teraz to nawet nie muszą się z tym kryć jak w DDR-ze; w Polsce działają jawnie, pod rygorem wysokich kar dla tych co to nie chcą brać udziału w wielkich badaniach na rzecz ratowania ludzkiego życia; a skąd przyszedł "ratunek" dla tych firm niemieckich u nas? z jednej takiej kancelarii, co to jest bardzo katolicka(?!); co jest grane? bierzemy już udział, jako pionierzy, w wielkim dziele depopulacji? to skąd ten krzyk, co prawda z innej kancelarii, ale z tego samego źródła bijącej co ta poprzednia, o braku populacji w Polsce i skłanianiu, i nakłanianiu nas do kopulacji? czyżby brak koordynacji? no, jeżeli tak koordynowane są inne tematy, to aż strach się bać, co to będzie; co to może nastąpić, jak to wszystko "wypali"?
ponad 4 lata temu / JARO
 
Coraz bardziej dochodzę do wniosku ,że ta cała "zimna wojna" to była ściema dla ubogich.
ponad 4 lata temu / Roni
 
Posłowie i senatorowie "katolickiego" PiS zgodnie przegłosowali zbrodniczą Ustawę o obowiązkowych szczepieniach. PAD przed podpisaniem tej Ustawy, wprowadzającej m.in. szczepienie przeciw chorobie wenerycznej(!) HPV dla dzieci, miał kilkugodzinne spotkanie z przedstawicielami stowarzyszenia STOP NOP, którzy tłumaczyli i prosili żeby tego nie robił, przedstawiali dowody na szkodliwość.. "Katolik" PAD nawet nie mrugnął okiem i podpisał. To nasze polskie dzieci są teraz królikami doświadczalnymi. Panie Duda: Przykazanie piąte:"Nie zabijaj!"
ponad 4 lata temu / beta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.