Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Król Jan III Sobieski w Krakowie! Czy wyruszy na Wiedeń?


Odtwórz w YouTube
 

Pomnik króla Jana III Sobieskiego, który stanąć miał we Wiedniu można podziwiać w Krakowie na placu przy Bazylice Ojców Franciszkanów. Wkrótce odwiedzi kolejne polskie miasta. Czy dotrze do celu w Austrii? To zależy od władz samorządowych Wiednia. Z Piotrem Zapartem z Komitetu Budowy Pomnika Jana III Sobieskiego rozmawia Marcin Austyn.


DATA: 2019-12-02 14:28:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Krakowianinie, Krakow nalezy do calego narodu polskiego ,nie tylko do Ciebie kochanie. Nie mow mi o guscie, mow o historii.
8 miesięcy temu / ela
 
Pan Dźwigaj powinien mieć dożywotni zakaz "stawiania" pomników w przestrzeni publicznej. Mamy już w Krakowie pomnik "Sotnia w przykucu", dla zmyły nazwany pomnikiem Piłsudskiego. Non possumus dla kolejnego koszmarka!
8 miesięcy temu / 0101
 
@ela Jak już napisałem o gustach się nie dyskutuje.Wyraziłem swoją, prywatną opinię o pomniku,Można zapytać obywateli zarówno Krakowa, jak i Wiednia, czy ten pomnik im się podoba i czy chcą by stał on w ich mieście.To do mieszkańców powinna należeć ostateczna decyzja.
8 miesięcy temu / Krakowianin
 
Czy tylko jeden krakowianin ma prawo do wyboru pomnika I gdzie on ma byc? I dlaczego on jest tak brzydki w oczach tego krakowianina?
8 miesięcy temu / ela
 
Widziałem tego koszmarka pod gliwickim GZUTem. Autorem jest niejaki profesor Dźwigaj, etatowy twórca pomników JPII, mozna dodać, że na żadnym nie podobny dodo Karola Wojtyły. Plusem jest, to że Sobieski nie jest podobny do Papieża, ale minusem że do siebie również.
8 miesięcy temu / ucho hamana
 
@Ela O gustach się nie dyskutuje. Ja jako mieszkaniec Krakowa mam nadzieję, że ten ,,piękny"pomnik jak naszybciej opuści moje miasto.
8 miesięcy temu / Krakowianin
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 149 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.