DZIŚ JEST:   20   KWIETNIA   2019 r.

Wielka Sobota

Św. Agnieszki z Montepulciano
 
 
 
 

Krok od finansowej katastrofy. Ujawniono skrywany przez rząd dokument

Krok od finansowej katastrofy. Ujawniono skrywany przez rząd dokument
Adam Chelstowski / FORUM
#RZĄD    #DOKUMENT    #PLATFORMA    #EKONOMIA    #ROSTOWSKI    #PO    #FINANSE    #TUSK    #GOSPODARKA    #POLACZEK

Poseł Jerzy Polaczek z PiS udostępnił na swojej stronie internetowej jeden z najbardziej skrywanych przez rząd dokumentów - Plan Finansowy Krajowego Funduszu Drogowego. Wynika z niego m.in. że zadłużenie Funduszu ma w tym roku osiągnąć poziom blisko 44 mld zł, które – z woli Brukseli – mogą zostać wliczone do zadłużenia państwa. Polska przekroczy wówczas drugi próg ostrożnościowy.


Minister finansów Jan Vincent Rostowski nie wlicza długu KFD do oficjalnego zadłużenia kraju - tylko z tego powodu nadal udaje mu się "oficjalnie" utrzymać zadłużenie budżetu państwa poniżej drugiego progu ostrożnościowego. Komisja Europejska może jednak nie uznać tej kreatywnej księgowości a wówczas zadłużenie Rzeczpospolitej może nagle wzrosnąć o 44 mld zł. Jeśli tak się stanie, znacznie przekroczymy wspomniany próg. Prawo w takim przypadku przewiduje m.in. natychmiastowe usztywnienie wydatków państwa, likwidację deficytu budżetowego, zamrożenie płac budżetówki czy waloryzacji rent i emerytur. Bardzo prawdopodobne, że nastąpiłaby podwyżka podatku VAT, a być może i innych podatków.

 

- Jest to jeden z najbardziej skrywanych od 2010 r. dokumentów rządowych, jakim jest przyjmowany każdego roku - nie przez Radę Ministrów, jak było wcześniej, tylko - przez zarząd Banku Gospodarstwa Krajowego plan finansowy Krajowego Funduszu Drogowego. Warto tutaj podkreślić, że od 2010 r. plan finansowy KFD, z największymi wydatkami publicznymi na inwestycje, nigdy nie był udostępniany w całości nawet posłom na Sejm, czy Komisji Finansów - podkreślił Polaczek w rozmowie z wPolityce.pl.  Jego zdaniem, w ten sposób rząd przede wszystkim pozbył się demokratycznej kontroli nad wydatkami drogowymi.

 

Stan zadłużenia Krajowego Funduszu Drogowego sprawia, że razem z oficjalnym zadłużeniem finansów publicznych rząd winduje łączną wielkość tego zadłużenia na wysokość 56,3% PKB, czyli o 1,3 punktu procentowego powyżej dopuszczalnej granicy.

 

 

Źródło: stefczyk.info
kra


DATA: 2012-07-19 18:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Miałem sen - rzeczywistego i dogłębnego rozliczenia.
ponad 6 lat temu / niko
 
na kolanach będziecie błagać o Niemieckie obywatelstwo.
ponad 6 lat temu / bart
 
W momencie, w którym to polnische wirtschaft sie zakończy, trzeba będzie powołać sensowną organizację. Może Marchię Wschodnią?
ponad 6 lat temu / Heinrich
 
Wszystko na to wskazuje, że dąży sie nie tylko do zwijania państwa ale jego upadku. Wtedy Niemcy rzeczywiście (w/g pewnych orędzi) mogą zaproponować przyłączenie się Polski do Niemiec, a jesli się nie zgodzimy... to czołgów mają od nas dużo, dużo więcej!!!
ponad 6 lat temu / Zorrro
 
Myślę że nie tylko to jest ukrywane nawet przed samymi posłami takich spraw jest dużo, dużo więcej z czasem same wyjdą. Także jak widzi dzięki "wspaniałym i wciąż dobrze utrzymujących się w sondażach partią" możemy podziękować za niszczenie NASZEGO Państwa lub coś z tym zrobić.
ponad 6 lat temu / Kamil33
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(4) "4372"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.