DZIŚ JEST:   21   LUTY   2019 r.

Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Krok od finansowej katastrofy. Ujawniono skrywany przez rząd dokument

Krok od finansowej katastrofy. Ujawniono skrywany przez rząd dokument
Adam Chelstowski / FORUM
#RZĄD    #DOKUMENT    #PLATFORMA    #EKONOMIA    #ROSTOWSKI    #PO    #FINANSE    #TUSK    #GOSPODARKA    #POLACZEK

Poseł Jerzy Polaczek z PiS udostępnił na swojej stronie internetowej jeden z najbardziej skrywanych przez rząd dokumentów - Plan Finansowy Krajowego Funduszu Drogowego. Wynika z niego m.in. że zadłużenie Funduszu ma w tym roku osiągnąć poziom blisko 44 mld zł, które – z woli Brukseli – mogą zostać wliczone do zadłużenia państwa. Polska przekroczy wówczas drugi próg ostrożnościowy.


Minister finansów Jan Vincent Rostowski nie wlicza długu KFD do oficjalnego zadłużenia kraju - tylko z tego powodu nadal udaje mu się "oficjalnie" utrzymać zadłużenie budżetu państwa poniżej drugiego progu ostrożnościowego. Komisja Europejska może jednak nie uznać tej kreatywnej księgowości a wówczas zadłużenie Rzeczpospolitej może nagle wzrosnąć o 44 mld zł. Jeśli tak się stanie, znacznie przekroczymy wspomniany próg. Prawo w takim przypadku przewiduje m.in. natychmiastowe usztywnienie wydatków państwa, likwidację deficytu budżetowego, zamrożenie płac budżetówki czy waloryzacji rent i emerytur. Bardzo prawdopodobne, że nastąpiłaby podwyżka podatku VAT, a być może i innych podatków.

 

- Jest to jeden z najbardziej skrywanych od 2010 r. dokumentów rządowych, jakim jest przyjmowany każdego roku - nie przez Radę Ministrów, jak było wcześniej, tylko - przez zarząd Banku Gospodarstwa Krajowego plan finansowy Krajowego Funduszu Drogowego. Warto tutaj podkreślić, że od 2010 r. plan finansowy KFD, z największymi wydatkami publicznymi na inwestycje, nigdy nie był udostępniany w całości nawet posłom na Sejm, czy Komisji Finansów - podkreślił Polaczek w rozmowie z wPolityce.pl.  Jego zdaniem, w ten sposób rząd przede wszystkim pozbył się demokratycznej kontroli nad wydatkami drogowymi.

 

Stan zadłużenia Krajowego Funduszu Drogowego sprawia, że razem z oficjalnym zadłużeniem finansów publicznych rząd winduje łączną wielkość tego zadłużenia na wysokość 56,3% PKB, czyli o 1,3 punktu procentowego powyżej dopuszczalnej granicy.

 

 

Źródło: stefczyk.info
kra


DATA: 2012-07-19 18:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Miałem sen - rzeczywistego i dogłębnego rozliczenia.
ponad 6 lat temu / niko
 
na kolanach będziecie błagać o Niemieckie obywatelstwo.
ponad 6 lat temu / bart
 
W momencie, w którym to polnische wirtschaft sie zakończy, trzeba będzie powołać sensowną organizację. Może Marchię Wschodnią?
ponad 6 lat temu / Heinrich
 
Wszystko na to wskazuje, że dąży sie nie tylko do zwijania państwa ale jego upadku. Wtedy Niemcy rzeczywiście (w/g pewnych orędzi) mogą zaproponować przyłączenie się Polski do Niemiec, a jesli się nie zgodzimy... to czołgów mają od nas dużo, dużo więcej!!!
ponad 6 lat temu / Zorrro
 
Myślę że nie tylko to jest ukrywane nawet przed samymi posłami takich spraw jest dużo, dużo więcej z czasem same wyjdą. Także jak widzi dzięki "wspaniałym i wciąż dobrze utrzymujących się w sondażach partią" możemy podziękować za niszczenie NASZEGO Państwa lub coś z tym zrobić.
ponad 6 lat temu / Kamil33
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.