DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Krok do reformy sądownictwa. Po głosowaniu senatorów brak tylko podpisu prezydenta

Krok do reformy sądownictwa. Po głosowaniu senatorów brak tylko podpisu prezydenta
Fot. darktaco/sxc.hu
#SĘDZIOWIE    #PRAWO    #NOWELIZACJA    #REFORMA SĄDOWNICTWA    #SEJM    #SENAT    #SĄDY    #KRS

Nowelizacje dwóch ustaw o sądownictwie czekają już tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. W nocy z piątku na sobotę obie nowele uchwalili senatorowie.


 

Ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych zostały przyjęte bez poprawek. Poparło je 57 senatorów, 29 sprzeciwiło się reformie. Nie było głosów wstrzymujących się.


Reprezentanci Platformy Obywatelskiej bezskutecznie wnioskowali o odrzucenie nowelizacji.


– Robimy dobre zmiany dla Polaków, dla tych którzy czekają na dobrze funkcjonujący system sprawiedliwości – skomentował rezultaty głosowania marszałek Stanisław Karczewski (PiS). Jego zdaniem, prezydent powinien odnieść się przychylnie do reformy.


Przeciwstawne oczekiwania wobec głowy państwa wyraził Bogdan Klich z PO. – Zachowa się jak dobry prawnik, a dobry prawnik powinien opowiadać się po stronie niezależności sądów i niezawisłości sędziów – argumentował.


Posłowie przegłosowali obydwie nowelizacje w minioną środę. Zmiany zakładają między innymi, że 15 członków Krajowej Rady Sądownictwa będzie wybierał Sejm, a nie, jak dotychczas, środowisko branżowe. Po wejściu w życie zmienionych ustaw wygaszone zostaną kadencje osób zasiadających obecnie w tym gremium, poza wskazanymi ewentualnie przez ministra sprawiedliwości.


Zmienią się także zasady nominacji i dymisji prezesów sądów. Sprawy będą przydzielane do rozstrzygania drogą losową, a nie uznaniową.

 


Źródło: tvp.info

RoM
 

 


DATA: 2017-07-15 18:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bogdan Klich odwołuje się do Prezydenta by: "zachował się jak dobry prawnik, a dobry prawnik powinien opowiadać się po stronie niezależności sądów i niezawisłości sędziów ? argumentował". Czy jako "dobry" lekarz psychiatra służył interesom Polski, był wspaniałym Ministrem Obrony Narodowej pod rządami Tuska?????
ponad 2 lata temu / Fiona
 
reformy NIE, całkowita zmiana Sądownictwa TAK; reformy nic nie dadzą - zmieni się tak, że się nic nie zmieni; teraz będą nasze zamiast ichnich, ale po kolejnych wyborach będą ichnie, a nasze pójdą na emeryturę; i tak w kółko; sędziów rejonowych i okręgowych wybierać w powiatach; do sądów apelacyjnych w województwach; do sądów naczelnych, z Sądem Najwyższym na czele, wybierać w kraju; Sąd Konstytucyjny do likwidacji; sędziowie do spraw losowani - tu TAK; rozprawa ma być rozstrzygnięta na pierwszej rozprawie, a jak już musi być kolejna to po maksymalnie miesiącu; wyrok winny-niewinny wydaje ława przysięgłych, a sędzia "przydziela" "nagrodę" z widełek zapisanych w kodeksach; skończyć z bzdurami typu "mowa nienawiści", różnymi fobiami itp.; te różne lewackie stowarzyszenia pogonić karami za fałszywe składanie zeznań; do likwidacji też Sądy Rodzinne - tam dopiero jest patologia - odbieranie dzieci rodzicom na podstawie zeznań "pomocy społecznych"; Sądy Cywilne wystarczą;
ponad 2 lata temu / JARO
 
@wwm kpisz czy o drogę pytasz? Po co Ci trójpodział władz? Najesz się nim? Jakiś bezsensowny, demokratyczny fetysz. Podzielimy sobie władzę na trzy i będziemy wesoło pląsać.
ponad 2 lata temu / empiryk
 
W kampanii wyborczej PiS obiecał, że jego rządy będą lepsze dla Polaków - w ten sposób może uzasadniać wszystko co robi. Przecież uprzedzali, że będą zmieniać Polskę, więc zmieniają: zabraniają demonstrować, wyrzucają z pracy i zastępują swoimi krewnymi, zlikwidowali zasadę trójpodziału władz, z prezydenta zrobili marionetkę, itd.
ponad 2 lata temu / wwm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.