DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Kreml znowu prowokuje. Powstał projekt ustawy anulujący potępienie paktu Ribbentrop-Mołotow

Kreml znowu prowokuje. Powstał projekt ustawy anulujący potępienie paktu Ribbentrop-Mołotow

Aleksiej Żurawliew złożył w Dumie projekt ustawy, która, jeśli zostanie przyjęta, unieważni rezolucję Zjazdu Deputowanych Ludowych ZSRR, potępiającą pakt Ribbentrop-Mołotow – informuje Onet.

 

Żurawliew to rosyjski deputowany, lider partii Rodina. Projekt ustawy został już przekazany przewodniczącemu Dumy Państwowej FR, który skierował go do komisji ds. międzynarodowych.

 

Rezolucja potępiająca układ Ribbentrop-Mołotow – „W sprawie politycznej i prawnej oceny sowiecko-niemieckiego traktatu o nieagresji z 1939 r.” – została przyjęta 24 grudnia 1989 r. Tymczasem Aleksiej Żurawliew w swoim projekcie ustawy proponuje anulowanie tego dokumentu. W uzasadnieniu czytamy, że „nie jest zgodny z zasadami sprawiedliwości historycznej i został przyjęty w warunkach rosnącej niestabilności politycznej tych lat, której towarzyszyły naciski sił zewnętrznych”.

 

Według rosyjskiego polityka autorzy rezolucji potępiającej pakt Ribbentrop-Mołotow nie kierowali się zasadami obiektywizmu i bezstronności, ale skupili się na potępieniu dodatkowego tajnego protokołu w sprawie. Co skandaliczne, deputowany określa tajny protokół, na bazie którego dokonano de facto kolejnego rozbioru Polski, jako kwestię "transformacji geopolitycznej w Europie w przededniu II wojny światowej".

 

„Praktyka zawierania tajnych protokołów była charakterystyczną cechą ówczesnej dyplomacji, a interesy gospodarcze i polityczne państw, w tym czy innym regionie, są zawsze obecne w stosunkach międzynarodowych” pisze Żurawliew. Dalej stwierdza, że pakt Ribbentrop Mołotow „nie przewidywał zmiany granic innych państw”, „w przeciwieństwie do dzisiejszych metod eksportowania demokracji poprzez pomarańczowe rewolucje poprzez obalenie prawowitych rządów” – opisuje Onet.

 

Portal zaznacza, że Rosja od wielu miesięcy dąży do rehabilitacji paktu Ribbentrop-Mołotow, a co za tym idzie - zrzucenia z siebie współodpowiedzialności za II wojnę światową. Jednym z elementów tej narracji jest obarczenie winą za wybuch wojny Polski i wskazywanie na układ monachijski jako jej bezpośrednią przyczynę.

 

Źródło: Onet, DoRzeczy.pl

TK


DATA: 2020-05-29 10:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Michael Wolf & @t - wybaczcie ale jestescie naiwniakami, Wasze podejscie do sprawy jest kompletnie idealistyczne, a w polityce, zwlaszcza w tej wielkiej, w ktorej nam Polakom nie jeste dane uczestniczyc z roznych powodow z naszej winy glownie nie ma miejsca na "pitolenie" a liczy sie tylko i wylacznie pragmatyzm i wlasny interes oraz efektywnosc podejmowanych krokow. Rosja, jako jeden z glownych graczy zawsze sie kierowala tymi przeslankami a nam pozostalo tylko lizanie wlasnych ran, wieczny kompleks i brak jakiejkolwiek jasnej wizji na nasze miejsce w polityce globalnej.....
2 miesiące temu / Janko
 
Rosja to jednak stan umysłu - czczą do dzisiaj batiuszkę Stalina jak bożka i biada tym, którzy myślą inaczej. A wszystko to w oparach brudu, biedy i korupcji...
2 miesiące temu / Michael Wolf
 
Idą konsekwentnie w "zaparte",żadne argumenty prócz ideologiczno-imperialnych się nie liczą ; jeśli coś się nie zgadza z rzeczywistą prawdą,to - jak mawiał filozof - tym gorzej dla rzeczywistości. Mentalność bizantyjsko-turańska taką ma nie reformowalną tożsamość.
2 miesiące temu / t
 
Kiedy Sejm polski odniesie się do układu amabasadorów William Bullit - Jerzy Potocki z 1938 roku, i traktatu sojuszniczego z Anglikami z 25 sierpnia 1939 roku. W jawnej części tego ostatniego traktatu znalazł się zapis, że strony porozumienia udzielą sobie wzajemnego wsparcia w przypadku agresji ze strony jednego z państw europejskich. Jednak w protokole tajnym dołączonym do układu, w art.1 sprecyzowano, iż przez pojęcie "jedno z państw europejskich" rozumiane będą tylko i wyłącznie Niemcy. Z zobowiązań sojuszniczych wykluczono zatem ZSRS, o którym już wiedziano, że zaatakuje od tyłu.
2 miesiące temu / Ryś
 
brawo!
2 miesiące temu / oj
 
Ludobójstwo na Wołyniu to pod jaką okupacją było?
2 miesiące temu / Lav
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.