DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Kreml wyciąga macki po Korwin-Mikkego

Kreml wyciąga macki po Korwin-Mikkego
fot. Lukasz Kobus/Forum

Wypowiedzi szefa Kongresu Nowej Prawicy, Janusza Korwin-Mikke aprobujące działania Rosji na Ukrainie, spodobały się na Kremlu – informuje „Rzeczpospolita”.

 

Jak donosi dziennik, Rosjanie mieli zaprosić polskiego eurodeputowanego na konferencję „Rosja, Ukraina, Noworosja: globalne problemy i wyzwania”. Odbyła się ona w Jałcie na Krymie. Obecni na niej byli rebelianci ze wschodnich terenów Ukrainy oraz najbliżsi doradcy prezydenta Władimira Putina.

 

Rosjanie zapraszali na Krym Korwin-Mikkego. Pośrednikiem miał tu być Mateusz Piskorski, były poseł Samoobrony, dzisiaj „polski ekspert” w Rosji, często obecny w tamtejszych mediach, gdzie potwierdza tezy rosyjskiej propagandy.

 

Szef KNP nie dał się jednak namówić do uczestnictwa w konferencji na Krymie. – Z chęcią bym pojechał, ale nie bardzo miałem czas. Poza tym nie było nikogo z rosyjskich partii prawicowych. – powiedział „Rzeczpospolitej” Korwin-Mikke.

 

Jak nieoficjalnie miała dowiedzieć się „Rzeczpospolita”, szef KNP miał przeciągać rozmowy z Piskorskim licząc na jego kontakty w partiach eurosceptycznych, które pozwoliłyby mu budować „międzynarodówkę” eurosceptyków w Parlamencie Europejskim. To mogłoby dać dodatkowe fundusze KNP. Ostatecznie jednak Korwin-Mikke poradził sobie sam. Udało mu się przekonać do siebie m.in. francuski Front Narodowy. Według dziennika to miałoby jedną z istotnych przyczyn absencji szefa KNP na krymskiej konferencji.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

ged


DATA: 2014-10-03 08:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Kwasek: jestem na katolickim portalu po to by uświadamiać bezbożnych że błądzą :) Np. takich bezbożnych którzy (podobnie jak różnej maści agnostycy, wyznawcy nie-chrześcijańskich religii, a nawet sataniści) być może nawet wierzą że Bóg istnienieje, ale mają gdzieś Jego przykazania i zalecenia. Np. przykazanie by nie stawiać mamony nad Boga czy bliźniego.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Należy użyć wody z Morza Bałtyckiego do schłodzenia wężownicy produkującej polityczny bimber w Rosji, czy coś takiego.
ponad 5 lat temu / Leo
 
[email protected] to czemu tu jesteś? ps. Korwin jest Wierzącym
ponad 5 lat temu / Kwasek
 
Totalnt chaos i bajzel...
ponad 5 lat temu / Jacek
 
Ja czytałem taką wersję tej wypowiedzi: "Z chęcią bym pojechał, ale nie bardzo miałem czas, a poza tym były tam jakieś niepoważne osoby "
ponad 5 lat temu / korwin
 
"Z chęcią bym pojechał, ale nie bardzo miałem czas. Poza tym nie było nikogo z rosyjskich partii prawicowych." - chyba pseudoprawicowych? Bezbożność nie jest cechą prawicy :)
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.