DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Kreml: Francuzi mają przekazać Mistrale w ciągu dwóch tygodni

Kreml: Francuzi mają przekazać Mistrale w ciągu dwóch tygodni
Rosyjscy marynarze ćwiczą na francuskim Mistralu By Quoique (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Rosyjskie media informują, że Moskwa postawiła ultimatum Francuzom: w ciągu dwóch tygodni mają przekazać zamówiony okręt desantowy typu Mistral. W innym przypadku muszą zapłacić poważne kary finansowe.


Informację o oficjalnym stanowisku władz rosyjskich ujawniła agencja Ria Nowosti. Potwierdzić je miał wysoko postawiony pracownik administracji. Końcem października Rosjanie otrzymali oficjalne zaproszenie po odbiór okrętu, wystosował je Yves Destefanis – manager odpowiedzialny za realizację projektu. Władze Direction des Constructions Navales Services zwolniły go z zajmowanego stanowiska.

 

Francuzi podjęli decyzję o wstrzymaniu dostawy okrętu „Władywostok” na skutek międzynarodowej krytyki. Mimo tego Rosjanie przeprowadzili na okręcie 10-dniowy rejs szkoleniowy. Na dostarczenie jednostki zgodnie z zawartym kontraktem nalegają związkowcy i przedstawiciele branży zbrojeniowej.

 

Francuscy urzędnicy twierdzą, że opóźnienia dostawy mogą przynieść karę umowną w wysokości 251 milionów euro. Co więcej, spora część należności za okręty została już przekazana przez Moskwę, co oznacza, że francuska zbrojeniówka stoi przed perspektywą zwrotu środków Rosjanom. Według źródeł „Kommiersanta” w rosyjskiej armii, Kreml może zażądać kwoty sięgającej nawet 3 miliardów euro.

 


Trwa apel do prezydenta Francji, Francois Hollande'a, by nie wysyłał broni do Rosji. Może zostać wykorzystana przeciwko krajom Europy środkowej.


Źródło: Kommiersanta, Ria Novosti

mat


DATA: 2014-11-14 15:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kontrahent, który nie wywiązuje się z zobowiązań jest niewiarygodny. UE jest niewiarygodna. Wszyscy straszą Putinem a milczą o banderowcach. Milczą o ich zbrodniach w Noworosji. Nie chcą ujawnić prawdy o zestrzeleniu samolotu. Prawda jednak wyjdzie i tak na jaw i okaże się, kto tak naprawdę rozpętał to piekło, także w Iraku, Libii, Syrii ... Dobrze, że są jeszcze kraje i przywódcy (tacy jak Putin) odpierający podstępne próby podporządkowania świata. Manipulacje "demokratycznego świata" osiągnęły już taki poziom, że większość społeczeństwa jest otumaniona. Są to owoce, o których mówił Jezus Chrystus (po owocach...). "Owoce" te wyrosły na Novus Ordo, ekumeniźmie, nowych formułach sakramentów itd. Upadek moralny wynika z upadku wiary. Wiara jest Łaską. Brak wiary jest wynikiem braku Łaski. Brak Łaski jest odstępstwem od wiary. Kto ma rozum niechaj go używa. Zbawienie duszy - oto nasz cel. Środki do zbawienia mamy także: Msza Trydencka, Komunia na kolanach i Pius X.
ponad 5 lat temu / Catolicus
 
JUSA sukcesywnie zacieśnia pierścień wokół Rosji. Chcą umieścić na Krymie baze NATO jak zwykle i imię NWO, które może być oparte jedynie na jednobiegunowym rozkładzie sił na świecie. Ich droga wiedzie poprzez pokonanie i podporządkowanie Rosji. Szkoda, że tak wiele mediów tańczy tak jak im zagrają CIA i MOSSAD
ponad 5 lat temu / Jacek
 
I bardzo dobrze.
ponad 5 lat temu / Alek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.