DZIŚ JEST:   24   MAJA   2019 r.

NMP Wspomożycielki Wiernych
Św. Magdaleny Zofii Barat
Św. Wincentego z Lerynu
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 30  >   CYWILIZACJA

Krzysztof Gędłek

Kreatury "pijaru"


Gdy osoby parające się PR-em przechodzą do świata polityki, zaczynają traktować partię polityczną jako organizację, a kandydatów do wysokich funkcji państwowych jako produkty, które trzeba pięknie opakować. Wtedy PR zaczyna bezlitośnie wykorzystywać wszystkie – liczne przecież – ułomności systemu demokratycznego.

Stany Zjednoczone, kampania przed wyborami prezydenckimi nabiera rumieńców. Kandydat Partii Republikańskiej Mitt Romney przystępuje do wyborczego starcia z urzędującym prezydentem Barackiem Obamą. Co się liczy w tej konfrontacji? To, na przykład, jakie mają żony, jak wypadną one podczas wystąpień publicznych, czy będą wzbudzały sympatię i która z nich wygra konkurs na pieczenie ciasteczek (ostatecznie wygrała Michelle Obama).

Naturalnie największa uwaga skupia się na kandydatach. Obaj mają już przygotowane strategie. Obama chce utrzymać poparcie sprzed czterech lat mimo fatalnej sytuacji gospodarczej, w jakiej pogrążył się rządzony przezeń kraj. Walczy o głosy młodych samotnych kobiet, imigrantów, studentów, ateistów i zwolenników aborcji. Nie waha się uderzać w Romneya za pomocą proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood. Z kolei Romney, przy pomocy Karla Rove’a – stratega, który w 2000 roku wydatnie przyczynił się do zwycięstwa George’a W. Busha juniora nad Johnem Kerrym – przyjmuje postawę raczej wyczekującą, bez nazbyt ostrych ataków. To stara metoda Rove’a, który głosi, że w walce z ubiegającym się o reelekcję prezydentem warto sprowadzić wybory do referendum nad urzędującym szefem państwa.

W dodatku sam Romney decyduje się na poważny ruch w stronę centrum. O ile ubiegając się o nominację Partii Republikańskiej, walczył o sympatię jej różnych skrzydeł, ostro krytykując aborcję czy tzw. prawa dla homoseksualistów, o tyle w starciu z Obamą łagodzi retorykę, nie jest już tak ostrym przeciwnikiem zabijania nienarodzonych...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Delegacja z Izraela, która 13 maja przyleciała do Polski, chciała spotkać się z przedstawicielami Ambasady USA w Warszawie. Tematem rozmów miały być m.in. żydowskie roszczenia majątkowe. Marcin Makowski na łamach wp.pl podaje, że Amerykanie odmówili spotkania nie chcąc zaostrzania konfliktu pomiędzy Polską a Izraelem.

 
 

Niemiecka kanclerz Angela Merkel ma być jednym z kandydatów do objęcia fotela szefa Rady Europejskiej, informuje „Die Welt”. Zdaniem redakcji, polityk miałaby otrzymać poparcie m.in. ze strony państw Grupy Wyszehradzkiej i zastąpić na stanowisku Donalda Tuska.

 

W Lyonie doszło do poważnej eksplozji ładunku wybuchowego, który ranił co najmniej 6 osób. Zdarzenie miało miejsce w centrum miasta przy ul. Victora Hugo. Świadkowie relacjonują, że na skutek wybuchu, cała okolica została pokryta białym pyłem.

 

Członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej w Częstochowie wyrazili swój zdecydowany sprzeciw wobec profanacji wizerunku Matki Bożej. Działacze KIK podkreślają, że domalowanie na obrazie tęczowych barw, symbolu homoseksualnego ruchu LGBT, jest „oburzające i niedopuszczalne”.  

 

Dzwoni do Państwa telefon. Podnosicie słuchawkę i słyszycie głos. To pracownik ośrodka badania opinii publicznej. Pyta o preferencje polityczne. Nie musicie Państwo z nim rozmawiać. Może na taką pogawędkę nie macie ochoty, może nie macie czasu. Niektórzy jednak podejmą rozmowę – a to z chęci pomocy człowiekowi, który w ten sposób zarabia na chleb, a to z intencją wsparcia popieranej partii (niech inni zobaczą, że nas, wyborców tej partii, jest wielu). Ale czy wzięliby Państwo udział w sondażu przeprowadzanym nie telefonicznie, a stacjonarnie – w określonym miejscu, do którego trzeba pójść w niedzielę – i za udział w którym należy zapłacić?


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.