DZIŚ JEST:   23   LUTY   2019 r.

Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 30  >   CYWILIZACJA

Krzysztof Gędłek

Kreatury "pijaru"


Gdy osoby parające się PR-em przechodzą do świata polityki, zaczynają traktować partię polityczną jako organizację, a kandydatów do wysokich funkcji państwowych jako produkty, które trzeba pięknie opakować. Wtedy PR zaczyna bezlitośnie wykorzystywać wszystkie – liczne przecież – ułomności systemu demokratycznego.

Stany Zjednoczone, kampania przed wyborami prezydenckimi nabiera rumieńców. Kandydat Partii Republikańskiej Mitt Romney przystępuje do wyborczego starcia z urzędującym prezydentem Barackiem Obamą. Co się liczy w tej konfrontacji? To, na przykład, jakie mają żony, jak wypadną one podczas wystąpień publicznych, czy będą wzbudzały sympatię i która z nich wygra konkurs na pieczenie ciasteczek (ostatecznie wygrała Michelle Obama).

Naturalnie największa uwaga skupia się na kandydatach. Obaj mają już przygotowane strategie. Obama chce utrzymać poparcie sprzed czterech lat mimo fatalnej sytuacji gospodarczej, w jakiej pogrążył się rządzony przezeń kraj. Walczy o głosy młodych samotnych kobiet, imigrantów, studentów, ateistów i zwolenników aborcji. Nie waha się uderzać w Romneya za pomocą proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood. Z kolei Romney, przy pomocy Karla Rove’a – stratega, który w 2000 roku wydatnie przyczynił się do zwycięstwa George’a W. Busha juniora nad Johnem Kerrym – przyjmuje postawę raczej wyczekującą, bez nazbyt ostrych ataków. To stara metoda Rove’a, który głosi, że w walce z ubiegającym się o reelekcję prezydentem warto sprowadzić wybory do referendum nad urzędującym szefem państwa.

W dodatku sam Romney decyduje się na poważny ruch w stronę centrum. O ile ubiegając się o nominację Partii Republikańskiej, walczył o sympatię jej różnych skrzydeł, ostro krytykując aborcję czy tzw. prawa dla homoseksualistów, o tyle w starciu z Obamą łagodzi retorykę, nie jest już tak ostrym przeciwnikiem zabijania nienarodzonych...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

 

Niekiedy zdaje Ci się, że zasnął Pan… i o Tobie zapomniał. Miota Tobą szalejący orkan gwałtownych pokus cielesnych i już powstaje w Tobie straszliwa myśl: „Nie! Nie mogę dłużej wytrzymać! Nie mogę się powstrzymać!” Byleś się jeno nie poddał Synu drogi! Uchwycić się ręki Pana, jak to uczynił z falami walczący, tonący św. Piotr, i wołaj w modlitwie: „Panie! S. O. S. Save our souls! Ratuj duszę moją!”

 

 
 

1859 – zmarł Zygmunt Krasiński, poeta, wieszcz, konserwatywny myśliciel polityczny. Jego spuścizna literacka obejmuje powieści, dramaty, poezję, rozprawy polityczne, literackie, religijne, filozoficzne oraz bogatą korespondencję. (ur. 1812).

 

Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny mówi o zagrożeniach płynących z edukacji seksualnej i programów promocji LGBT, które władze Warszawy implementują do programu nauczania dzieci.

 

Izraelski dziennik „Jerusalem Post” przyznał, że na swoich łamach dystrybuował nieprawdziwe informacje o rzekomym morderstwie 200 tys. Żydów, którego mieli dokonać Polacy. Redakcja przyznała, że informacje, którymi się posługiwała, nie były rzetelne i podkreśliła, że Polacy odpowiadają za uratowanie 100 tys. Żydów z Holocaustu.

 

Dwaj niemieccy biskupi opowiadają się za zmianami w celibacie. Bp Peter Kohlgraf z Moguncji i bp Georg Bätzing z Limburga podkreślają wprawdzie, że bezżenność ma swoje zalety, ale ich zdaniem byłoby lepiej, gdyby była fakultatywna.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.