DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 30  >   CYWILIZACJA

Krzysztof Gędłek

Kreatury "pijaru"


Gdy osoby parające się PR-em przechodzą do świata polityki, zaczynają traktować partię polityczną jako organizację, a kandydatów do wysokich funkcji państwowych jako produkty, które trzeba pięknie opakować. Wtedy PR zaczyna bezlitośnie wykorzystywać wszystkie – liczne przecież – ułomności systemu demokratycznego.

Stany Zjednoczone, kampania przed wyborami prezydenckimi nabiera rumieńców. Kandydat Partii Republikańskiej Mitt Romney przystępuje do wyborczego starcia z urzędującym prezydentem Barackiem Obamą. Co się liczy w tej konfrontacji? To, na przykład, jakie mają żony, jak wypadną one podczas wystąpień publicznych, czy będą wzbudzały sympatię i która z nich wygra konkurs na pieczenie ciasteczek (ostatecznie wygrała Michelle Obama).

Naturalnie największa uwaga skupia się na kandydatach. Obaj mają już przygotowane strategie. Obama chce utrzymać poparcie sprzed czterech lat mimo fatalnej sytuacji gospodarczej, w jakiej pogrążył się rządzony przezeń kraj. Walczy o głosy młodych samotnych kobiet, imigrantów, studentów, ateistów i zwolenników aborcji. Nie waha się uderzać w Romneya za pomocą proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood. Z kolei Romney, przy pomocy Karla Rove’a – stratega, który w 2000 roku wydatnie przyczynił się do zwycięstwa George’a W. Busha juniora nad Johnem Kerrym – przyjmuje postawę raczej wyczekującą, bez nazbyt ostrych ataków. To stara metoda Rove’a, który głosi, że w walce z ubiegającym się o reelekcję prezydentem warto sprowadzić wybory do referendum nad urzędującym szefem państwa.

W dodatku sam Romney decyduje się na poważny ruch w stronę centrum. O ile ubiegając się o nominację Partii Republikańskiej, walczył o sympatię jej różnych skrzydeł, ostro krytykując aborcję czy tzw. prawa dla homoseksualistów, o tyle w starciu z Obamą łagodzi retorykę, nie jest już tak ostrym przeciwnikiem zabijania nienarodzonych...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Brytyjski minister cyfryzacji Oliver Dowden poinformował, że od 2021 roku brytyjskie firmy otrzymają zakaz stosowania sprzętu 5G pochodzącego od chińskiej firmy Huawei. Zostaną także zobowiązane do usunięcia przed 2027 rokiem wszystkich sprzętów 5G już otrzymanych od chińskiej firmy – podały we wtorek brytyjskie media.  Decyzję uzasadnia się troską o bezpieczeństwo narodowe.

 
 

Prezydenta Dudę czeka pięcioletnia kadencja wolna od konieczności oglądania się na PiS oraz… wyborców. Z kolei okres między I a II turą okazał się trudny nie tylko dla kandydatów, ale również dla Konfederacji, która – przynajmniej na razie – wydaje się poturbowana. Czy opozycyjna formacja spożytkuje najbliższe lata na dokonanie ideowego zwrotu w prawo bądź w lewo, czy też nadal będzie próbowała stać w rozkroku? Na Przegląd prasy zapraszają Jacek Ożóg i Michał Wałach.

 

Na wtorkowej konferencji prasowej w Ogrodzie Różanym Białego Domu Donald Trump poinformował o dwóch aktach prawnych wymierzonych w Chiny. To reakcja na opresyjne działania Państwa Środka wobec Hongkongu. Prezydent USA oskarżył też Chiny o nieodpowiednią reakcję na Covid-19.

 

Oszacowana przez prof. Jana Grabowskiego liczba 200 tys. Żydów zamordowanych podczas okupacji rękami Polaków lub przy ich współudziale posłużyła do budowania antypolskiej narracji w mediach na całym świecie. Dzisiaj jednak coraz więcej naukowców – nawet ze środowisk żydowskich – odcina się od „rewelacji” związanego z Uniwersytetem w Ottawie historyka. Grabowski sprawia wrażenie, jakoby toczył teraz już osamotnioną krucjatę – mówi w rozmowie z Pawłem Chmielewskim redaktor Łukasz Warzecha.

 

Mamy u nas „twardych” monarchistów, którzy sens swojej publicznej działalności pojmują jako możliwie szybkie dostanie się do ław parlamentarnych (krajowych bądź europejskich), by stamtąd – korzystając ze wszystkich dobrodziejstw demokracji parlamentarnej (także w europejskim wydaniu) - walczyć o sprawę katolickiej monarchii w Polsce.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.