Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Kratiuk, Wolak: Droga krzyżowa Kościoła. Rola świeckich w dobie kryzysu Kościoła [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Jak w chwilach kryzysu w Kościele powinni zachować się wierni świeccy? Z Krystianem Kratiukiem, redaktorem naczelnym PCh24.pl rozmawia Jerzy Wolak, publicysta magazynu "Polonia Christiana". Spotkanie w Klubie Skawińska 13.

 


DATA: 2019-08-13 19:59:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@ Janku - dziękuję za sprostowanie .... do śmierci się trzeba się uczyć : Muszę sobie wszystko chętnie powtórzyć :
ponad 1 rok temu / Joanna
 
Joasiu, pozwól, że sprostuję. Najmłodszy apostoł Jan oraz Jan Marek ewangelista to dwie różne osoby. Uciekał na golasa, zostawiwszy prześcieradło, ewangelista Jan Marek uczeń św.Piotra, a ogród Getsemani należał do jego matki Marii. Natomiast młodziutki apostoł Jan mógł z powodu własnej małoletniości nie obawiać się pojmania pod krzyżem Jezusowym. Jednak odwaga jego spowodowana miłością jest godna szacunku.
ponad 1 rok temu / Janek
 
Dlaczego Redaktorzy PCh24.pl mówią P-C-H-24, a nie P-CH-24? Ale dziękuję i Redaktorom i Instytutowi Ks. Piotra Skargi za przeogromną pracę na rzecz poznania przez nas prawdy i Prawdy.
ponad 1 rok temu / Jurek
 
Dziękuję za te słowa! Proszę mi wybaczyć, że moje "trzy grosze" dorzucę! O młodziutkim apostole Janie - on też uciekał wystraszony w ogrodzie oliwnym, gdy żołdacy pojmali Jezusa! WSZYSCY zostawili wtedy Jezusa samiutkiego z oprawcami i zdrajcą.... Ale jedynie Jan nie pozostawił później Maryi samej na drodze krzyżowej! JAN TRWAŁ WIERNIE PRZY MATCE, bo ją kochał! Jedynie Jan nie pozostawił cierpiącej KOBIETY SAMEJ POD KRZYŻEM!nie mogę zrozumieć, jak poważni mężczyźni- Piotr i inni mogli zdradzić też Maryję zostawiając ją samą z tak wielkim bólem Myślę, że to JAN TOWARZYSZYŁ MARYI a nie Maryja Janowi. Maryja towarzyszyła Swojemu Synowi! Jezus musiał być bardzo wdzięczny Janowi za to...może dlatego jedynie Jan nie zginął śmiercią męczeńską? Bo nie uciekł spod krzyża? Reszta apostołów później przyjęła krzyż... Janowi zawdzięczamy bardzo wiele...bardzo!
ponad 1 rok temu / Joanna
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 140 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.