Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2018 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Kratiuk, Karpiel: Obejrzeliśmy „Kler”, aby Państwo nie musieli [VIDEO]


Zapraszamy do obejrzenia rozmowy o najnowszym filmie „Kler”. Ostrzegamy - obraz Wojciecha Smarzowskiego plugawi i pozostawia widza brudnym. Rozmawiają Krystian Kratiuk i Łukasz Karpiel.


DATA: 2018-09-28 17:32:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Nie oglądałem i nie obejrzę. Jeśli ktoś uważa się za katolika i idzie oglądać film stworzony przez wrogów Kościoła, jest jakby delikatnie mówiąc - stuknięty.
4 godziny temu / Grzegorz
 
Czemu Smerdzowski nagrał KLER ? Bo liczył że zrehabilituje się za drogówkę i przestaną w niego walić mandatami :)
1 dzień temu / toro
 
Hitchcock mówił, że film to życie tylko z wyciętymi obszarami nudy. Osobiście wyszedłem z filmu "Kler" przede wszystkim znudzony.
1 dzień temu / ARW
 
Charakterystyczne jest to oparcie się aktora na ołtarzu i ?łapy?, które bezpośrednio są na nim ułożone, zwłaszcza w odniesieniu do Mszy Świętej i do postawy kapłana przy ołtarzu oraz całej ceremonii, która ma podkreślić to, co w czasie ofiarowania się odbywa. Każdy gest kapłana ma olbrzymie znaczenie, a jego ręce stają się czymś więcej niż sama postać kapłana. Jednak w kadrze filmowym widzimy czarne ręce aktora oparte o ołtarz i odwrócony krzyż. Ten znak może wzbudzić (...) zaniepokojenie. Nie ulega wątpliwości, że świat zbudowanej przez filmowców fikcji, przeniósł się w rzeczywistą przestrzeń życia. Co dziwne, ten film zdaniem realizatorów miał właśnie być narzędziem dobra w walce ze złem. Miał naprawić instytucję kościoła. Jednak w trakcie odkrywania intencji realizatorów i samego reżysera zorientowaliśmy się, że te dobre intencje były dyktowane jakąś złością, buntem i pogardą dla Kościoła. Tak samo jak u diabła. (Paweł Zastrzeżyński)
2 dni temu / Rys
 
Dziękuję za te Wasze opowiastki i komentarze w sprawie tego ohydnego filmu - sueeepr !!!!
3 dni temu / nic
 
W terminach "letni", "gorący", "zimny" odniosłem się do Apokalipsy św. Jana (Ap3,15-16): "Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust". Co do "masła maślanego" - rajcuje cię nabijanie się ze Słowa Bożego?
4 dni temu / do apogeum
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 78 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.