Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Krakowska szopka bożonarodzeniowa. Zazdrości nam jej cały świat! [ZOBACZ VIDEO]


Boże Narodzenie obfituje w pobożne, rodzinne i niezwykle kolorowe tradycje. Jedna z nich występuje w naszym kraju i jest niepowtarzalna w skali całego świata. To krakowska szopka. Gdy świat zachodni wstydzi się bożonarodzeniowych zwyczajów, a nawet walczy z ich chrześcijańską treścią, Polacy kultywują starą tradycję i poświęcają długie miesiące, by stworzyć jak najpiękniejszą scenerię dla Jezusowego żłóbka.
 

 


DATA: 2017-12-20 08:29:00
AUTOR: ŁUKASZ KORZENIOWSKI
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

"zachód" - łacińskiej cywilizacji, któremu Święta Bożego Narodzenia niezbędne są tylko do komercji. Stopniowo w czasie będą zastępować Je wymyślonymi "bożkami" -by pomnażać dochody. Bo "najważniejsze" są; many, many, many .... A chrześcijanie kruszy poddawani są zaplanowanym przemianą -nastrój wyczekiwania staję się obcy dla ducha. Zatracona zostaje granica czasu i symboli między Dniem Wszystkich Świętych i Bożym Narodzeniem. Bożek pieniądza coraz częściej nam przewodzi i wykreowany "nowoczesny" tryb życia. Wczoraj stroiki, kiczowate "stroidła" i piętrowe znicze -jutro sztuczne choinki,świecidełka paskudne, lalki barbie i inne paskudztwa wszech otaczające .... "Koniec świata" -jak mówił Świetej Pamięci "Popiołek".
7 miesięcy temu / Stanislavus
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 74 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.