DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Krakowska Kuria przeciw „Golgota Picnic”!

Krakowska Kuria przeciw „Golgota Picnic”!

W przesłanym nam oświadczeniu ks. Robert Nęcek, rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej stanowczo zaprotestował przeciwko wystawianiu w papieskim mieście pseudosztuki „Golgota Picnic”!

 

Przytaczamy komunikat Kurii Krakowskiej w sprawie bluźnierczego spektaklu „Golgota Picnic”:

 

Archidiecezja krakowska wyraża zdecydowany protest wobec wystawiania w papieskim mieście pseudosztuki „Golgota picnik” o wyraźnych znamionach pornograficznych, obrażających uczucia religijne katolików. Apel o bojkot pseudosztuki – której wystawienie ma się odbyć w Teatrze Starym i Nowym –kierujemy do wszystkich ludzi dobrej woli,, ufając, że odtwórcy wycofają się z zamierzonego przedsięwzięcia.


Jest czymś zadziwiającym i niezrozumiałym, że pseudoartystyczna prezentacja obrażająca uczucia religijne ma się odbyć w tetrze podlegającym kurateli ministerstwa kultury.

 

                                                                                                                           

Ks. Robert Nęcek

Rzecznik Prasowy Archidiecezji Krakowskiej 


DATA: 2014-06-26 19:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Takie protesty bez osobistego poparcia niewiele sa warte.W calej Diecezji Krakowskiej nie znalazl ani jeden duchowny , ktory poprowadzilby modlitwe przed teatrem Nowym i wsparl uczestnikow protestu, a protest w kosciolach moze oglosilo kilku proboszczow. W drugim dniu protestu uczestniczyly tylko liczne Siostry Zakonne . Czy one tylko pozostaly ? Na protescie pod Starym bylo dwoch ksiezy , w tym jeden spoza Krakowa . Czy w ministerswie kultury wczesniej zlozono protest , a okazji nie brakowalo , czy tylko wyrazono zdziwienie? Czy w urzedzie prezydenta i prezesa rady ministrow tez zlozono protesty , przeciez sa katolikami i uszestnicza w uroczystosciach koscielnych przystepujac do Komunii Swietej ? A u prezydenta Stolecznego Miasta Krakowa ? Pytan jest wiele , a odpowiedz byla wczoraj .
ponad 6 lat temu / krakus
 
Już dość poniewierania Jezusa i jego wyznawców.Dołączam się do Ogólnopolskiego donosu do Prokuratury
ponad 6 lat temu / jagoda
 
Ludzie, Wy tak na poważnie? Pomóż samotnemu sąsiadowi lub sąsiadce. Popilnuj samotnej matce dziecka przez 10 minut,by wyszła do sklepu osiedlowego zrobić zakupy, albo sam/sama się zaoferuj, a nie swoje chrześcijańskie miłosierdzie zamieniacie na grzech GNIEWU!
ponad 6 lat temu / Olga
 
Skończyć z terrorem kosmopolitycznego lewactwa.
ponad 6 lat temu / czas zacząć czyścić
 
Popieram akcję Ogólnopolskiego Komitetu i złożenia donosu do prokuratury
ponad 6 lat temu / @STOP
 
Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył donos do prokuratury w sprawie zapobieżenia popełnienia przestępstwa poprzez nakazanie dyrektorowi Teatru TrzyRzecze w Białymstoku wstrzymania projekcji spektaklu "Golgota picnic?. W ramach akcji "Piknik Golgota - Zrób To Sam" w dniu 27.06.2014 r. w Teatrze TrzyRzecze w Białymstoku odbędzie się projekcja rejestracji Spektaklu "Golgota picnic? W związku z powyższym w dniu dzisiejszym wystąpiliśmy do Prokuratora Okręgowego w Białymstoku w sprawie zapobieżenia popełnienia przestępstwa poprzez nakazanie dyrektorowi Teatru TrzyRzecze w Białymstoku wstrzymania projekcji spektaklu "Golgota picnic?. Jednocześnie informujemy, że wystąpiliśmy z podobnymi pismami do prokuratorów okręgowych w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Wałbrzychu, Lublinie, Bydgoszczy oraz Warszawie, ponieważ w teatrach w wyżej wymienionych miastach odbędzie się również "Golgota picnic?. Treść spektaklu jest ogólnie znana. Był on przedstawiany w inny mias
ponad 6 lat temu / STOP
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.