DZIŚ JEST:   25   MAJA   2019 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Kraków za uruchomieniem zwierzęcych „okien życia”. Humanizowanie zwierząt trwa

Kraków za uruchomieniem zwierzęcych „okien życia”. Humanizowanie zwierząt trwa
źródło: pixabay.com
#ZWIERZĘTA    #SCHRONISKO    #OKNO ŻYCIA    #KRAKÓW    #HUMANIZACJA    #BUDA    #OCHRONA    #PORZUCANIE    #PIES    #KOT

Były już świetlice i hotele dla zwierząt, teraz przyszedł czas na zwierzęce „okna życia”. Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski przychylnie potraktował pomysł radnej Koalicji Obywatelskiej, nazwą nawiązujący do znanej działalności Caritas.

 

W Krakowie niechciane zwierzęta nie są pozostawione bez opieki. Można je bez konsekwencji oddać do schroniska. To jednak w ocenie inicjatorów zwierzęcych „okien życia” wciąż za mało, bo zwierzaki przyjmowane są tylko w godzinach pracy „ochronki”. Na dodatek trzeba podać informacje o stanie zdrowia porzucanego pupila. Dlatego radna Koalicji Obywatelskiej Grażyna Fijałkowska zaproponowała dalej idące rozwiązanie. – KTOZ na Floriańskiej nie działa całą dobę, a chcąc oddać zwierzę do schroniska, trzeba wypełnić długą ankietę – na co było szczepione, czy jest agresywne, jaki jest powód oddania, a nie wszyscy chcą się z tego spowiadać – podkreśliła Fijałkowska, cytowana przez lovekrakow.pl. Radna chciałaby, by okna powstały najlepiej jeszcze przed wakacjami, bo jest to okres, w którym porzucanych jest najwięcej niechcianych zwierząt.

 

Fijałkowska zwróciła się więc ze swoim pomysłem do prezydenta miasta, a ten się zgodził na takie rozwiązanie. - Pan prezydent bardzo by chciał zastosować to rozwiązanie, wszyscy wiedzą, że sam jest „psiarzem”, ale trzeba zastanowić się nad tym, jak to sensownie rozwiązać – wyjaśniła Monika Chylaszek, rzeczniczka Jacka Majchrowskiego.

 

W Polsce takie rozwiązanie funkcjonuje już w Warszawie. Odpowiada za nie Straż dla Zwierząt. To całkiem spora buda z zainstalowanym czujnikiem ruchu, który sygnalizuje umieszczenie w niej zwierzęcia. Wedle pomysłu radnej, podobnie mogłoby być w Krakowie, a tego rodzaju budy mogłyby stanąć przy działających całodobowo lecznicach dla zwierząt. Stamtąd trafiałyby do krakowskiego schroniska.

 

Do inicjatywy z ostrożnością podchodzą przedstawiciele schroniska, którzy woleliby, aby zwierzęta trafiły wprost do nich, właśnie z uwagi na informacje jakie można pozyskać od właściciela czworonoga. Idei nie negują, jednak zachęcają do pogłębionej dyskusji. W grę wchodzą tu także kwestie finansowe – obecnie bowiem schronisko nie jest w stanie wziąć na siebie kolejnych zadań.

 

Źródło: lovekrakow.pl

MA


DATA: 2019-02-06 13:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do : alles Gut tawarisci - nie zapominaj,że PSL był u władzy od lat 90. ubiegłego wieku i jak po tych latach rolnictwo "kwitnie"
3 miesiące temu / Mila
 
@gość :)adopcja psa???!!!Adopcja, usynowienie znaczy się:)i będziesz spokrewniony z psem???!!!A jeśli ten pies to pies(nie suka:) to arrogacja:)?
3 miesiące temu / szpulas11
 
Przecież już istnieją schroniska dla zwierząt (w Krakowie przy ul. Rybnej),gdzie każdy może się zgłosić i adoptować bezdomne zwierzę. Niestety , tłumu chętnych nie ma - więc skąd mieliby się tłoczyć do "okna życia"?? Chyba , żeby się np.sfotografować z jakąś celebrytką, która karpi nie zabija, bo kupuje gotowe filety..etc. Oczywiście jest to hucpa,dążąca do szyderstwa z religii i ludzkiego miłosierdzia! PS. Sam kocham zwierzęta i mam 2 przysposobione koty!
3 miesiące temu / gość
 
Oczywista karykatura (i to bluźniercza) katolickiego OKNA DLA ŻYCIA.
3 miesiące temu / Rys
 
do aaa: A co ty zrobiłeś dla zwierząt? Kto dał ci prawo osądzać intencje innych? Trochę pokory, o której pisał św. Franciszek.
3 miesiące temu / 2019
 
apocalipsy now
3 miesiące temu / marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65962"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.