DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Kraków i debata przy tęczowej fladze. Czyli promocja homoseksualizmu w urzędzie miasta

Kraków i debata przy tęczowej fladze. Czyli promocja homoseksualizmu w urzędzie miasta
facebook.com/RadaMiastaKrakowa
#GENDER    #KRAKÓW    #LGBT    #URZĄD    #MIASTO    #PREZYDENT    #TĘCZA    #HOMOSEKSUALIZM

We wtorek krakowska sala obrad Rady Miasta zamieniła się w genderową arenę. Aktywiści ze środowisk LGBT+ debatują tam na temat „polityki równościowej” w samorządach. W planie  świadectwo na temat „bycia gejem w magistracie” i rozmowa o walce o „równość małżeńską” i legalizacji homozwiązków.

 

Poznań, Gdańsk, Warszawa, a teraz Kraków. Tak. Władze miasta Krakowa, chcąc nie chcąc, włączyły się w homoseksualną propagandę. We wtorek 5 marca salę obrad Rady Miasta Krakowa udostępniono środowiskom LGBT+, które zorganizowały sobie tam panel na temat polityki równościowej i antydyskrymiancyjnej w samorządach.

 

Poważną salę obrad upstrzono tęczowymi barwami. Wszystko to z inicjatywy organizacji Queerowy Maj / Marsz Równości w Krakowie i radnej Niny Gabryś  oraz z udziałem Andrzeja Kuliga, II zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta.

 

Organizatorzy wydarzenia zachęcali na „Facebooku”, by „przy pierwszej w historii Urzędu Miasta Krakowa tęczowej fladze” porozmawiać „o gdańskim Modelu na Rzecz Równego Traktowania, warszawskiej deklaracji na rzecz społeczności LGBT+ i innych działaniach podejmowanych w polskich miastach, które sprawiają, że społeczność ich mieszkanek i mieszkańców jest bardziej otwarta, włączając i dbająca o godność każdego i każdej”.

 

Poruszano między innymi kwestie walki z dyskryminacją. Debatowano też o tym, czy w krakowskim magistracie potrzebny jest pełnomocnik ds. równego traktowania i jak wspierać różnorodność na poziomie samorządowym. Wśród „ważnych” pytań było pytanie o to, czy w urzędzie „są ujawnieni pracownicy i pracowniczki”. Chodziło o nieukrywających tożsamości homoseksualistów. 

 

Na debatę zaproszono szereg gości związanych z walką z dyskryminacją w innych miastach Polski m.in. Barbarę Borowiak, podinspektor do spraw Równego Traktowania w wydziale Rozwoju Społecznego w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, Bartłomieja Ignaszewskiego, radnego miasta Poznania, Marka Szolca, radnego m. st. Warszawy. W planie znalazła się też projekcja filmu „Artykuł Osiemnasty” wraz z prelekcją „pracownika UM w Krakowie, Wojciecha Piątkowskiego oraz jego partnera, Michała Niepielskiego, na temat bycia gejem w magistracie, walce o równość małżeńską i litygacji strategicznej”.

 

Trzeba dodać, że radna Gabryś – współorganizatorka panelu – została „wciągnięta” do Rady Miasta dzięki umieszczeniu jej nazwiska na liście wyborczej wraz z Jackiem Majchrowskim. Uzyskała ona najniższy spośród wszystkich wybranych radnych wynik (1462 głosy). Dziś radna – znana wcześniej z walki o in vitro dla krakowian –najwyraźniej chce realizować postulaty mniejszości seksualnych.

 

Jak zauważył Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny (CŻiR), krakowskie wydarzenia pokazują, że miasto to jest na etapie, który Warszawa przechodziła już kilka miesięcy temu, a który poprzedził podpisanie stołecznej deklaracji LGBT.

 

Ten schemat działań CŻiR zna z Warszawy z działań prezydenta Rafała Trzaskowskiego i jest to dowód na skuteczność presji wywieranej przez środowiska aktywistów LGBTQ+. Widać tu chęć zdominowania debaty publicznej, działalności gospodarczej, wejścia do szkół. A trzeba pamiętać, że ani samorządy, ani placówki oświatowe nie są miejscem, w którym należy manifestować swoje – jakiekolwiek – preferencje seksualne. Seksualność jest sferą prywatną człowieka – powiedział.

 

Jego zdaniem, postulaty i sposób wkraczania środowisk LGBT+ do instytucji mają charakter zastraszania, a osoby sceptyczne wobec tęczowych środowisk są najzwyczajniej piętnowane. Takie działanie nie ma nic wspólnego z walką z dyskryminacją. Według obrońcy życia i rodziny tego rodzaju konferencje służą łamaniu oporu po stronie władz samorządowych, a celem jest wprowadzenie szeregu wytycznych narzuconych przez środowiska LGBT+.

 

To, co się dzieje w Krakowie, to jest etap, który poprzedził podpisanie deklaracji LGBT+ w Warszawie. To  niezwykle niepokojące – stwierdził Kazimierz Przeszowski. 

 

MA


DATA: 2019-03-06 09:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Demokratyczni "politycy" muszą robić to, co jest modne i trendy; muszą pokazywać ludowi, jacy nie są fajni, dlatego będą się obwieszać z tą kolorową płachtą, bo taką modę wykreowali nam zachodni marksiści antykulturowi.
3 miesiące temu / robespier
 
Kiedy pomyślą o prawach np flatufili? Może udostępnią lokal rady na spotkanie flatufilów i nie będą wietrzyć przez tydzień? Czemu jedne dewiacje są popierane i chołubione, a o innych się zapomina?
3 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Luperkalia archaiczne święto rzymskie - uczestnicy biegli ok.2 mile od Jaskini do Forum przepasani kawałkami skór zabitych zwierząt. Marek Antoniusz biegł odsłaniając genitalia. Cezar Gajusz Juliusz skomentował....skończ, w przeciwnym razie twoje ciało może się rozstać z jedną z twoich głów. Nie mogę zdecydować w której z nich odbywa się twój proces myślowy ...Rzym Cezar. Czy wybrani samorządowcy w Krakowie pokazują, że pytanie gdzie odbywa się ich proces myslowy jest uzasadnione?
3 miesiące temu / XXXX
 
News. Pilne. >y.t. Mariusz Janowski : Jak będzie wyglądał świat po tęczowej rewolucji. Prawdziwy Horror. Anglia. Dokument. A u nas ciągle się DEBATUJE i wzywa do wysiłku INTELEKTUALNEGO ABY ZROZUMIEĆ obłęd i opętanie demoniczne.
3 miesiące temu / iskierka
 
Dlatego został Majchrowski? To on także pozostał by było jak było? 30 czerwca 2017r. w Gdańsku prezydenci miast podpisali wspólną deklarację. Wyrażają w niej gotowość oraz chęć przyjmowania przez Polskę uchodźców oraz imigrantów zwanych uchodźcami.Włodarze chcą, wbrew postawie rządu, sprowadzić nad Wisłę przybyszów z krajów islamskich Krakowa Jacek Majchrowski b SLD, Białegostoku Tadeusz Truskolaski PO, Bydgoszczy Rafał Bruski PO, Gdańska Paweł Adamowicz PO, Lublina Krzysztof Żuk PO, Łodzi Hanna Zdanowska PO, Poznania Jacek Jaśkowiak PO, Rzeszowa Tadeusz Ferenc SLD, Szczecina Piotr Krystek PO, Warszawy Gronkiewicz Waltz PO i Wrocławia Rafał Dutkiewicz PO, miał być również Katowic Krupa Marcin ale był nieobecny. W PO za przynależnośc była posada!Kandydaci z PO przeszli w wyborach samorządowych niemal wszyscy i mają Krakuski to co chcieli głosując na nich?
3 miesiące temu / VIT
 
a pieniądze daje PIS na to wszystko.
3 miesiące temu / mazurek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66584"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.