DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Kraków bez refundacji zabiegów in vitro. Wojewoda unieważnił uchwałę Rady Miasta

Kraków bez refundacji zabiegów in vitro. Wojewoda unieważnił uchwałę Rady Miasta
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik unieważnił uchwałę Rady Miasta, dotyczącą refundacji zabiegów sztucznego zapłodnienia in vitro. Oznacza to, że in vitro dla mieszkańców Krakowa nie będzie dofinansowywane z budżetu miasta.

 

Refundacji zabiegów sztucznego zapłodnienia domagają się liberalni radni Krakowa, którzy we wrześniu przegłosowali uchwałę w tej sprawie. Radni przewidywali finansowanie in vitro z budżetu miasta na lata 2019 – 2020. Za projektem głosowało wówczas 22 radnych, natomiast 15 było przeciw. Projekt został złożony przez Alicję Szczepańską z komitetu Kraków dla Mieszkańców oraz Ninę Gabryś i Małgorzatę Jantos, reprezentujące Koalicję Obywatelską.

 

Decyzja wojewody Piotra Ćwika oznacza jednak, że uchwała nie będzie obowiązywała. Tym samym mieszkańcy Krakowa nie otrzymają żadnej refundacji zabiegów in vitro. Przeciwko decyzji wojewody protestuje m.in. przewodniczący Rady Miasta Dominik Jaśkowiec. Samorządowiec zapowiedział odwołanie od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Wniosek będzie poddany pod głosowanie miejskich radnych na pierwszej sesji w listopadzie.

 

Warto przypomnieć, że już podczas głosowania nad projektem refundacji in vitro, byliśmy świadkami gorącej dyskusji. Dr Bawer Aondo-Akaa podkreślał wówczas, że metoda in vitro jest mordercza i ma niski wskaźnik skuteczności. – Czy chcą państwo, żeby ta nieskuteczna metoda była dofinansowywana z była dofinansowywana z budżetu miasta Krakowa? – pytał. Zaraz po ogłoszeniu wyników głosowania radni PiS złożyli Votum separatum. Oznacza to, że nie zgadzają się z decyzją rady miasta.

 

Źródło: interia.pl, PCh24.pl

WMa


DATA: 2019-10-18 21:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mordowanie ludzi przez tzw. selekcję i zamrażanie - nazywane in vitro - powinno być zgodnie z prawem całkowicie zakazane.
4 miesiące temu / Obserwator
 
No to radni unieważnią decyzję wojewody.
4 miesiące temu / panda
 
@cba Nie wiem gdzie wyczytałeś te bzdury, może po prostu masz zmniejszoną masę cerebrum.
4 miesiące temu / Karol
 
TW @Janek, TW @Karol marzą o "likwidacji globalnego ocieplenia" przez produkcję niewolników o zmniejszonej masie ciała, mężczyźni do max 50kg, wyłącznie w próbówkach. Jakie to typowe dla bolszewików. A może mężczyzn wcale ma nie być?
4 miesiące temu / cba
 
Tak to jest, jak katecheta zostaje wojewodą.
4 miesiące temu / Karol
 
No to jest po prostu piękne, centralne sterowanie rodem z prl ciągle żywe, najwyższa pora wprowadzić większą niezależność samorządów.
4 miesiące temu / Janek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.