DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Kraków: walka z kierowcami trwa. Będą kolejne płatne strefy parkowania i podwyżki opłat

Kraków: walka z kierowcami trwa. Będą kolejne płatne strefy parkowania i podwyżki opłat
Zdjęcie ilustracyjne RESInet.pl [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

„Ekostrefa” nie wystarcza. Kraków brnie dalej w walkę z kierowcami i zamierza nie tylko poszerzyć płatną strefę parkowania, ale też ją cenowo podzielić. Przy okazji wprowadzając spore podwyżki opłat.

 

Koniec bezpłatnego parkowania w centrum miasta w weekendy, poszerzenie stref płatnego parkowania, podzielenie ich na dwie taryfy cenowe – to kolejne pomysł krakowskich urzędników na walkę o lepsze powietrze w Krakowie. A przecież już w testowana jest Strefa Czystego Transportu, gdzie wjazd mają tylko ekologiczne pojazdy.

 

Kraków chce pójść dalej. Strefa płatnego parkowania ma być poszerzona o kolejne tereny miasta (Zabłocie i os. Podwawelskie). Dodatkowo strefy zostaną podzielone na dwie kategorie cenowe. Obecnie za pierwszą godzinę w strefie trzeba zapłacić 3 zł, za drugą 3,50 zł, za trzecią 4,10 zł, za czwartą i kolejne 3 zł. To się ma zmienić. W bradziej obleganych rejonach ceny kształtowałyby się na poziomie: 8 zł za pierwszą godzinę postoju (9,60 zł za drugą, 11,40 zł za trzecią, za kolejne – 8 zł). W miejscach mniej popularnych ceny miałyby wynieść: 5 zł za pierwszą godzinę, 6 zł za drugą i 7,2 zł za trzecią.

 

Na tym nie koniec, bo płatne strefy obowiązywać miałyby nie tylko w dni robocze jak to jest obecnie, ale i w weekendy.

 

Źródło lovekrakow.pl

MA

 


DATA: 2019-02-11 11:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Frontem do turysty... we łbach im się z dobrobytu poprzewracało.
5 miesięcy temu / agricola
 
1. Miejsc parkingowych jest za mało i w centrum nie ma możliwości ani budowy dróg ani parkingów. 2. Jak czegoś brakuje, to najbardziej uczciwym kryterium dystrybucji tego dobra jest kryterium finansowe. Poza tym ... ....Cywilizacja 4-kółek ogranicza myślenie. U mnie w parafii, z najdalszego jej zakątka do kościoła można dojść pieszo maksymalnie w 15-20 minut. Mimo to "wierni" rozjeżdżają samochodami okoliczne trawniki i parafialne boisko do koszykówki.
5 miesięcy temu / Chłopak z Krowodrzy
 
za to w Krakowie promuje się auta elektryczne - mają one wstęp na buspasy. i bardzo dobrze. Dlaczego nasi polscy kierowcy mają wspierać Kalifat, tankując paliwo do swoich benzyniaków i ropniaków na stacjach benzynowych.. czas przetrzeźwieć i postawić na elektromobilność(nasza polska energia!) transport zbiorowy i wbrew pozorom- rowery!
5 miesięcy temu / krakus
 
ja uważam, że komuna już minęła i nie każdy musi parkować byle jak i gdzie chce. jak kogoś nie stać, to przecież nie musi wjeżdżać. czasy PRLu minęły już bezpowrotnie. To nie jest tak, że "czy się stoi czy się leży " to wjazd dowsząd się należy.
5 miesięcy temu / krakus
 
Krakowianie , wybraliście na piątą(!) kadencję człowieka,który postawił sobie za cel walkę z kierowcami (sam oczywiście ma auto służbowe z kierowcą!). Dobrze wam tak - zaraz zobaczycie jeszcze podwyżkę czynszów, wody,śmieci i może coś wam zaświta w tych zakutych łbach! Że może Gosia W. byłaby lepsza i uczciwsza !
5 miesięcy temu / gość
 
No cóż, nie każdy jest @marianem. Niektórzy są uczciwi.
5 miesięcy temu / kaj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.