DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Kraków: w niedzielę kolejna akcja modlitewna w obronie abp. Marka Jędraszewskiego

Kraków: w niedzielę kolejna akcja modlitewna w obronie abp. Marka Jędraszewskiego

Na niedzielę 24 listopada zaplanowano kolejną akcję modlitewną w obronie abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. Wierni zgromadzą się punktualnie o godz. 13.00 pod oknami Kurii przy ul. Franciszkańskiej 3. „Módlmy się o wsparcie dla naszego Arcybiskupa i nawrócenie grzeszników” – apelują.

 

Modlitwa różańcowa w obronie abp. Marka Jędraszewskiego została zaplanowana na najbliższą niedzielę 24 listopada. Wierni, którzy organizują wydarzenie informują, że w związku z licznymi atakami na Metropolitę Krakowskiego, których dopuszczają się lewicowe środowiska, konieczny jest jasny sygnał, że katolicy nie pozwolą na obrażanie i przedstawianie w fałszywym, negatywnym świetle swojego biskupa.

 

„Krzyczą o tolerancji oraz szacunku a jednocześnie sami sieją największą mowę nienawiści plując na fundamentalne wartości, które budowały naszą ojczyznę. Jako katolicy zgromadzimy się tego dnia pod Kurią krakowską, wspólnie pod znakiem Krzyża, który jest dla nich "solą w oku". Módlmy się o wsparcie dla naszego Arcybiskupa i nawrócenie grzeszników by odnaleźli Jezusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem” – czytamy na stronie organizatora akcji modlitewnej w obronie krakowskiego hierarchy. Wierni podkreślają, że abp. Jędraszewski nie boi się głosić prawdy Chrystusowej.

 

Warto zauważyć, że tego samego dnia swoją akcję protestacyjną zapowiedziały również środowiska LGBT i szeroko rozumianej postępowej lewicy. W mediach społecznościowych zapraszają do tego, aby oprotestować działalność Kościoła i abp. Marka Jędraszewskiego. „Zapraszamy wszystkich sfrustrowanych i zdeterminowanych współobywateli wszystkich płci, kolorów skóry i światopoglądów. Mamy tylko jeden kraj, nasze miejsce na Ziemi i musimy znowu o niego walczyć – to nie kościół katolicki jest obleganą twierdzą – to Polska jest okupowana, zniewalana, ośmieszana i ulega destrukcji każdego dnia” – czytamy na stronie informującej o lewicowej akcji protestacyjnej.

 

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy katolicy staja w obronie Metropolity Krakowskiego. W sobotę 10 sierpnia przed krakowską Kurią odbyła się modlitwa polskich katolików w intencji ks. abp. Marka Jędraszewskiego, który już wówczas stał się ofiarą nagonki za słowa prawdy o totalitarnej ideologii LGBT. Relację wideo z tego wydarzenia można zobaczyć poniżej w reportażu przygotowanym przez PCh24.pl.

 

 

Modlitwa w obronie Metropolity Krakowskiego została zaplanowana na niedzielę 24 listopada. Wierni spotykają się przed budynkiem Kurii przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Rozpoczęcie modlitwy różańcowej będzie miało miejsce o godz. 13.00. Link do wydarzenia na Facebooku dostępny jest tutaj: https://www.facebook.com/events/1149192335285783/.

 

 

Źródło: Facebook, PCh24.pl

WMa

 

 

 

 


DATA: 2019-11-25 07:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Można zacytować Króla Jana "przyszedłem, zobaczyłem, Bóg zwyciężył". Garstka niewiernych, niosących bluźniercze znaki i transparenty, wykrzykująca prymitywne hasła, mocno zdenerwowana, w wyraźnym napięciu. Po przeciwnej stronie rosnąca liczba było nas ok 3 razy więcej modlących się różańcem i litaniami spokojna, nie dająca się sprowokować wiernych wdzięcznych swemu Arcybiskupowi za jego oddanie prawdzie, odwagę w oporze herezji i dewiacji. Dziękujemy Bogu za łaskę takiego Arcybiskupa metropolity krakowskiego Marka Jedraszewskiego i módlmy się za Niego o zdrowie i siły
8 miesięcy temu / Kpt. Żbik
 
Wielki człowiek abpJedraszewski
8 miesięcy temu / gość grzes
 
już nie wiem czy jesteś groźny czy zabawny ,przymusem niczego nie załatwisz ,co najwyżej zewnętrzna ułudę
8 miesięcy temu / do Izydor Oracz
 
Młodzież z krakowskich liceów powinna mieć obowiązek udziału w tej modlitwie pod rygorem negatywnej noty na semestr z religii. Udział w różańcu jest obowiązkowy dla katolików, szczególnie młodych.
8 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Wystarczy już tej obrony. Trzeba przejść do ofensywy i głosić Ewangelię w porę i nie w porę.
8 miesięcy temu / Gość
 
A akcja modlitewna na rzecz przywrócenia Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim do każdego odpowiedniego kościoła na świecie?
8 miesięcy temu / Sal
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.