DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Kraków: uchwała o dofinansowaniu edukacji seksualnej w szkołach niezgodna z prawem

Kraków: uchwała o dofinansowaniu edukacji seksualnej w szkołach niezgodna z prawem
źródło: pixabay.com

Wojewoda małopolski uznał, że uchwała krakowskiej rady miasta dotycząca programu dofinansowań dla organizacji pozarządowych na prowadzenie zajęć z edukacji seksualnej w szkołach jest niezgodna z prawem.

 

Decyzja wojewody dotyczy uchwały Rady Miasta Krakowa z 12 czerwca. Wedle jej założeń prezydent Krakowa miał stworzyć skierowany do organizacji pozarządowych program grantowy. Miał on dotyczyć prowadzenia w szkołach działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie „profilaktyki ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową, w tym profilaktyki HIV”.

 

Jak podał „Dziennik Polski” wojewoda małopolski uznał, że sposób zredagowania uchwały jest niezgodny z ustawą o samorządzie gminnym. Jak podkreślono, uchwała kierunkowa może wskazywać kierunki działania prezydenta, a nie konkretne formy i instrukcje. - Ponadto rada miasta nie ma kompetencji do wypowiadania się w zakresie szkolnych programów wychowawczych czy organizacji zajęć edukacyjnych – zaznaczyła Joanna Paździo, rzecznik prasowy wojewody małopolskiego.

 

Jak wskazano, wedle prawa oświatowego, za organizację zajęć edukacyjnych w szkole odpowiada jej dyrektor, a realizacja programów wychowawczo-profilaktycznych w szkole wymaga akceptacji przez radę rodziców oraz radę pedagogiczną.

 

Zdaniem wojewody rada gminy nie ma kompetencji do wypowiadania się w tym zakresie. Zatem działanie RMK, wkraczające w sferę kompetencji organów szkół samorządowych, w tym przede wszystkim rodziców, pełnoletnich uczniów, rad pedagogicznych oraz dyrektorów krakowskich szkół było nieuprawnione.

 

Źródło: dziennikpolski24.pl

MA


DATA: 2019-07-26 07:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak to przecież wszelkie zmiany w programach edukacyjnych powinny byc uzgadniane z MEN przy powiadomionym Kuratorium a wszelkie dodatkowe zajęcia z dziećmi powinny byc za wiedza i akceptacją rodziców.Takie jest prawo a w rzeczywistości w wielu szkolach takie sex-edukacyjne -zajęcia sa prowadzone.dyrekcje i nauczyciele pozostają bezkarni.A niektórych miastach jak np. Gdańsk homo-indoktrynacją polskich dzieci regularnie zajmuje się juz od roku niemiecka !!! fundacja finansowana z Berlina.Może wreszcie MEN zajmie sie ta samowolką.
4 miesiące temu / kowalski
 
co robi rząd i partia mająca "Prawo" w nazwie ze w tym prawie ciągle taki bałagan i bezsens
4 miesiące temu / klik
 
Zapomniałam dodać, żeby dobrze by było, żeby w tak uczciwy i logiczny sposób zajął się Pan również sprawą trującego powietrza. Bo to, co Pan powiedział o sytuacji w Skawinie, jest karygodne.
4 miesiące temu / Aneta
 
Brawo Panie Ćwik! Tak trzymać.
4 miesiące temu / Aneta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.