DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Kraków: Strefa Czystego Transportu uderzyła w przedsiębiorców. Urzędnicy nieugięci

Kraków: Strefa Czystego Transportu uderzyła w przedsiębiorców. Urzędnicy nieugięci
źródło: pixabay.com

Pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu wprowadzona w Krakowie wywołała burzę. Po kilku tygodniach funkcjonowania tego rozwiązania przedsiębiorcy liczą straty i protestują. Żądają też zmian. Urzędnicy są jednak nieugięci i chcą doprowadzić ekokesperyment do końca.

 

Dla urzędników jest to Strefa Czystego Transportu, dla przedsiębiorców, „Strefa Wykluczenia”. Ekorozwiązanie – zakładające poważne ograniczenia ruchu pojazdów zasilanych tradycyjnymi paliwami – narzucone przez krakowskich urzędników w części dzielnicy Kazimierz wywołało wiele kontrowersji i protestów.

 

Przedsiębiorcy uważają, że ograniczenie ruchu spowodowało obniżenie obrotów w ich lokalach, a straty sięgają nawet 30 procent. Niektórzy już zastanawiają się czy dalsze funkcjonowanie w tym rejonie miasta w ogóle ma sens. Przedsiębiorcy żądają co najmniej zmian w zasadach funkcjonowania strefy, a najlepiej rezygnacji z eksperymentu.

 

Urząd miasta ustępować nie chce, a wśród składanych deklaracji padło nawet stwierdzenie, że przerwanie eksperymentu jest niecelowe, bo spowoduje, że żadna ze stron nie będzie w pełni zadowolona. Cóż jednak z zadowolenia urzędników, gdy w lipcu, gdy przyjdzie czas podsumowań dla STC, biznes w tej części miasta zniknie?

 

Sprawa jest na tyle ważna, że już w środę zaplanowane zostały dwie nadzwyczajne sesja Rady Miasta Krakowa, na których decydować się będą losy STC i przedsiębiorców. W grę wchodzi pozostawienie strefy bez zmian (to rozwiązanie podoba się urzędnikom oraz „ekologistom”, którzy chętnie rozszerzaliby strefę). Na stole leży też propozycja zmian w STC polegająca m.in. na poszerzeniu godzin wjazdu pojazdów zaopatrzenia innych niż z ekozasilaniem (prąd, wodór) i poszerzenie do ruchu pojazdów hybrydowych. Trzecim rozwiązaniem jest likwidacja STC. Ta opcja – z uwagi na upór urzędników – wydaje się najmniej realna.

 

MA


DATA: 2019-03-05 08:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I bardzo dobrze, biznes wyniesie się w okolice obwodnic, gdzie można dojechać i swobodnie zaparkować a w centrum zostaną squaty wypełnione ekopasożytami.
4 miesiące temu / Pokręć
 
Głosowali na Majchrowskiego, radnych - wdzięczność przybyła błyskawicznie?
4 miesiące temu / KKK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.