DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

Kraków: Sąd Apelacyjny podjął decyzję. W Kielcach odbędzie się homoseksualny marsz „równości”

Kraków: Sąd Apelacyjny podjął decyzję. W Kielcach odbędzie się homoseksualny marsz „równości”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Tomasz Mikołajczyk)

Sąd Apelacyjny w Krakowie podtrzymał decyzję sądu niższej instancji, który uchylił zakaz przeprowadzenia „marszu równości” w Kielcach. Pierwsza homoparada przejdzie ulicami stolicy województwa świętokrzyskiego 13 lipca.

 

Sąd Apelacyjny w Krakowie zgodził się ze stanowiskiem Sądu Okręgowego w Kielcach, mówiącym, że wykładnia przepisów prawa o zgromadzeniach wskazuje, że „organy władzy publicznej, w tym samorządowej, mają obowiązek umożliwić przeprowadzenie pokojowego zgromadzenia”. Sędzia Tomasz Szymański powiedział, że „dla zakazania przeprowadzenia zgromadzenia muszą istnieć rzeczywiste i ważne powody, które są zgodne z prawem”.

 

Zażalenie na decyzję kieleckiego sądu, który uchylił zakaz przeprowadzenia marszu równości w tym mieści, złożyło w poniedziałek Stowarzyszenie Liga Świętokrzyskich Rodzin. Tydzień temu prezydent Kielc Bogdan Wenta postanowił, że nie wyda zgody na przeprowadzenie w tym mieście, zaplanowanego na 13 lipca, pierwszego marszu równości. Organizatorzy homoparady zaskarżyli decyzję prezydenta w Sądzie Okręgowym w Kielcach, który w całości uchylił prezydencki zakaz przeprowadzenia imprezy. Decyzję tę dziś podtrzymał Sąd Apelacyjny w Krakowie.

 

„Marsz równości” w Kielcach organizują działacze partii i środowisk lewicowo liberalnych (Koalicji Obywatelskiej, Lewicy Razem i Komitetu Obrony Demokracji) oraz Prowincja Równości – nieformalna grupa LGBT. Wcześniej kilkanaście organizacji społecznych, religijnych i patriotycznych również informowało włodarza Kielc o planach przeprowadzenia tego samego dnia 20 różnych kontrmanifestacji. Prawdopodobnie więc dojdzie do konfrontacji uczestników tych manifestacji z biorącymi udział w paradzie LGBT.

 

 

Źródło: radio.kielce.pl

Adam Białous

 

 


DATA: 2019-07-10 13:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Adam Witold Wysocki redaktor Naczelny ?Wolnomularza Polskiego? wydał w 1996 roku swego rodzaju odezwę do ?braci masonów? zatytułowaną ?Masoni i polityka?. W odezwie tej pisze:?Władze wolnomularskie wymagają, by bracia nie zaspakajali obywatelskiego sumienia przez samo tylko oddanie głosu. W okresie przedwyborczym wytężyć oni muszą siły dla oświecenia w duchu swych ideałów środowisk, w których żyją i pracują: nie wolno uchylać się od pracy agitacyjnej i technicznej, przeciwnie, choćby brat był człowiekiem bezpartyjnym, z własnej inicjatywy w okresie przedwyborczym do tej pracy winien stanąć tam, gdzie mu sumienie nakaże. Władze wolnomularskie zdają sobie sprawę z tego, że poszczególni bracia STAJĄ DO PRACY W RÓŻNYCH OBOZACH POLITYCZNYCH. Fakt ten? mimo rywalizacji i walki stronnictw? winien być przedmiotem nie troski naszej lecz radości?. Jakie ideały masońskie ?bracia? mają upowszechniać w partiach politycznych, do których należą? A.W.Wysocki: Masońskie.
4 miesiące temu / PiS masonerią
 
Zamierzam dokladnie obfotografowac uczestnikow pochodu-Kielce to male miasto,chce wiedziec z kim mi nie po drodze
4 miesiące temu / Hej
 
Można podziękować dobrej zmianie i P Prezydentowi za super przeprowadzona relorme wymiaru sprawiedliwości.
4 miesiące temu / Kazimierz
 
@Ryś Wiec jeżeli twoim zdaniem przepis ten zostanie złamany zgloś to do prokuratury, przedstawiając oczywiście dowody na zlamanie przepisu.
4 miesiące temu / Karol
 
w tym temacie sądy działają błyskawicznie ,szkoda że w poważnych nie
4 miesiące temu / rety
 
Rozumiem, że jeśli dzieci, albo małżonkowie sędziów, ktorzy wydali te postanowienia publicznie by się rozbierali i co gorsza nawolywali do publicznego seksu, też by wydali podobne postanowienia. Deprawatorzy w togach, powinni siedzieć w więzieniach
4 miesiące temu / R.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.