DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2019 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Kraków: różaniec wynagradzający za grzech sodomii

Kraków: różaniec wynagradzający za grzech sodomii

Na krakowskim rynku, w publicznej modlitwie ekspiacyjnej za grzech sodomii, wynagradzano Bogu i Matce Najświętszej zgorszenie, jakim będzie parada pederastów i lesbijek, która przejdzie w sobotę ulicami Krakowa. Organizatorem publicznej ekspiacji była Krucjata Młodych.


Rynek krakowski skąpany w majowym słońcu. Ludzie. Każdy z nich idzie w swoim kierunku. Jedni się spieszą, drudzy leniwe odmierzają krok. Strzępki rozmów wymieszane z nawoływaniem przewodników turystycznych i ich opowieściami o Krakowie, których z większą lub mniejszą uwagą przysłuchują się zwiedzający. Jednak dziś w tym rynkowy gwarze słychać słowa, które rzadko przecież są w takim miejscu wypowiadane publicznie: „Zdrowaś Maryjo, łaski pełna….”.

 

- Modlimy się by wynagrodzić za grzech sodomii. Modlimy się za grzeszników, nie nienawidzimy ich, co często się nam zarzuca – mówi na wstępie jeden z organizatorów.

 

Modlitwa płynie z ust i serc uczestników publicznej ekspiacji za grzech sodomii, płynie równo i miarowo, wnosząc w miejski gwar element transcendencji.

 

Ekspiacja przebiega spokojnie, ludzie przystają, czytają trzymane przez Młodych Wszechpolaków hasła: „Chłopak i dziewczyna, normalna rodzina”, „Kochaj grzesznika, walcz z grzechem”. Nagle zamyślenie modlitewne przerywa przeciągły krzyk – homofoby! Dziewczyna lub młody chłopak, z daleka doprawdy trudno to poznać po dziwacznym uczesaniu i ubiorze, gwałtownie macha rękami wykrzykując w stronę modlących słowa wzgardy i nienawiści.


Jednak modlitwa pod przewodnictwem ojca Benedykta Huculaka OFM trwa dalej, odmierzana kolejnymi tajemnicami bolesnymi Różańca Świętego.

 

Wśród modlących się są także studenci. Kiedy pytam co skłoniło ich do przyjścia, odpowiadają: „to jest nasza, chrześcijańska forma walki. Robimy to dla narodu i jego przyszłości”.

 

Wagę publicznej modlitwy oraz siły podkreśla także Maria, która przyszła tu z mężem. – Jestem zaangażowana w działania na rzecz obrony życia. Obecność tu oraz modlitwę traktuję jako kontynuację mojej działalności na rzecz rodziny – mówi mi.

 

Data tego modlitewnego spotkania, zdecydowanie nie jest przypadkowa. Już w sobotę ulicami Królewskiego Miasta Krakowa przejdzie parada sodomitów bezwstydnie obnoszących się ze swoimi nieuporządkowanymi skłonnościami. Miasto Królów i Świętych ponownie zostanie narażone na widok obrzydliwości wylewających się z tego typu manifestacji. Dorośli i dzieci, którzy znajdą się w okolicach sodomickiego przemarszu będą narażeni na oglądanie widoków, o których łatwo nie da się zapomnieć.


Dla katolika nie może być obojętne, iż wzmożona majowa aktywność homośrodowisk, których parada jest jedną z odsłon, odbywa się pod hasłem Ecce Homo. Dla sodomitów te słowa są rzekomą deklaracją, że „wszyscy jesteśmy homo”. Dla katolików są to słowa szczególnie istotne, bowiem związane są z męką Chrystusową. Ich bluźniercze wykorzystanie w promowaniu grzechu, nie może nie boleć i budzić zrozumiałego oburzenia.

 

„Ecce homo” – te słowa usłyszał tłum żydów, kiedy Piłat pokazywał im po ubiczowaniu zalanego krwią naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 

„Ecce homo” – to także tytuł obrazu ukazującego cierpiącego Jezusa, autorstwa św. brata Alberta Chmielowskiego. Dzieło to znajduje się w jednym z krakowskich kościołów.

 

Słowa te, tak ściśle związane z męką naszego Pana Jezusa Chrystusa, zostały w bluźnierczy sposób wykoślawione, tak by zadać dodatkowy ból, każdemu katolickiemu sercu.

 

Nie można przejść obojętnie wobec tego zgorszenia. Parady sodomitów stanowią obrazę i wyzwanie rzucone katolicyzmowi. Jedną z odpowiedzi na te bluźnierstwa winna być modlitwa wynagradzająca, tym bardziej, że wzywała do niej objawiająca się w Fatimie Matka Boża. Wskazywała Ona na różaniec jako szczególnie miłą Jej Sercu modlitwę.


„Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Przynajmniej ty staraj się mnie pocieszyć…”, powiedziała Maryja w Fatimie.

 

Kiedy Jezus objawił się św. Małgorzacie Marii Alacoque, mówił jej o olbrzymiej niewdzięczności i wzgardzie ludzi wobec Jego miłości i wtedy zwrócił się do niej: „Ty przynajmniej staraj się mi zadośćuczynić, o ile to będzie w twej mocy, za ich niewdzięczność”.

 

Te słowa, choć zostały skierowane do konkretnych osób, są wciąż aktualnym wezwaniem dla każdego z nas do modlitwy wynagradzającej.

 

- Zawsze trzeba się modlić, zwłaszcza w czasach kiedy z tak wielu stron płynie zagrożenie. Mamy prawo i obowiązek wychodzić z naszą modlitwą w świat – nie można nie przyznać racji ojcu Benedyktowi. Nadzieje daje obecność Tego, który „zwyciężył Świat”.

 

Łukasz Karpiel 


DATA: 2013-05-18 11:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Popieram całym sercem. Gnać pederastów gdzie się da. Dość tego g... które nam tłoczą do łba.
ponad 6 lat temu / Fox
 
na tych zdjęciach prawie sami faceci :P
ponad 6 lat temu / beka
 
xxi wiek
ponad 6 lat temu / o
 
Jak widzę niektóre komentarze, to mi się słabo robi. Oczywiście, powinniśmy promować dewiacje, a dyskredytować wartości moralne - ciekawe czy ten świat może bardziej zejść na psy...
ponad 6 lat temu / tomek
 
Proponuję zajrzeć najpierw do słownika i sprawdzić znaczenie słowa "pederasta" bo widzę,że tak podstawowa wiedza kuleje u wielkich obrońców rodziny..Czyżby nie wiedzieli z czym walczą?A może wreszcie zaczeli robić porządek u "siebie na podwórku"?
ponad 6 lat temu / *ramos
 
Dla mnie to jest nienormalne. Dzięki Bogu że powstał taki pomysł na taki protest. Dla tych co się ze mną nie zgadzają : jest małżeństwo dwoje mężczyzn wychowuje dziecko i to dziecko się ich pyta "tato a gdzie jest mama ? lub dlaczego inne dzieci mają mamusię i tatusia a ja mam dwóch tatusiów?" i taka sama sytuacja gdyby były 2 kobiety. Gdyby się temu przyjrzeć trochę bliżej to każdy myślący Polak pozna, że coś tu jest nie tak. Zachęcam do refleksji.
ponad 6 lat temu / Katoliczka-17
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.