DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Kraków: Rada Miasta przyjęła rezolucję potępiającą orzeczenie TK w sprawie aborcji

Kraków: Rada Miasta przyjęła rezolucję potępiającą orzeczenie TK w sprawie aborcji
Fot.Darek Golik/Forum

Rada miasta przyjęła w środę projekt rezolucji mojego klubu Kraków dla Mieszkańców ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Tym samym Kraków jednoznacznie opowiedział się po stronie kobiet i przeciwko wprowadzaniu w życie tego nieludzkiego wyroku – napisał na Facebooku autor projektu Łukasz Gibała.

 

- Jako rada drugiego największego miasta w Polsce powinniśmy zająć wyraźne stanowisko. Powinniśmy się opowiedzieć po stronie kobiet i ich prawa do decydowania o własnym życiu i zdrowiu – mówił Gibała, lider Klubu Kraków dla Mieszkańców.

 

W rezolucji zaproponowano, by parlament jak najszybciej uchwalił ustawę, w której zapisane zostanie, że w przypadku dużego prawdopodobieństwa wystąpienia ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, osoby dokonujące aborcji lub pomagające w jej przeprowadzeniu nie były karane.

 

Ale polityk kandydujący w przeszłości z list partii Janusza Palikota nie zatrzymuje się wyłącznie na powrocie do poprzedniego porządku prawnego. - Jednocześnie apelujemy do wszystkich sił politycznych, by ponad podziałami z udziałem obywateli i ekspertów wypracować nowe, docelowe rozwiązania legislacyjne, które spowodują, że zniknie powód do protestów i strach kobiet – powiedział Gibała.

Za przyjęciem rezolucji zagłosowało 26 radnych, 16 było przeciw.

 

Źródło: Facebook.com / kraków.tvp.pl / gibala.pl
PR


DATA: 2020-11-20 17:13
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Same kłamstwa. Gdzie się podział rozum. Strajk kobiet w wydaniu pani Lempart to jest strajk aborcjonistek reprezentujących interesy firm produkujących tabletki i cały przemysł aborcyjny w szpitalach. Zabijanie dzieci nienarodzonych nie rozwiazuje problemu opieki i kosztów ponoszonych przez rodzinę oraz akceptacji społecznej obecności dzieci niepełnosprawnych w naszym życiu. Pani Lempart wykorzystują strach kobiet przed urodzeniem dziecka niepełnosprawnego. Wykorzystuje również starch społeczeństwa i brak akceptacji dzieci niepełnosprawnych. Dowodem na to,że jest to celowe dziaanie w interesie aborcjonistów jest zmasowany atak na instytucje reprezentujące dzisiaj obrońców życia. Zmasowane ataki na kościoły i urzędy państwowe są dowodem prowadzonej wojny biznasu aborcyjnego z oststnimi bastionami obrońców życia, jak widać są ludzie którzy podlegają temu strachowi i dają się zmanipulować. Jak dotrzeć do tych ludzi żeby poznali prawdę?
1 miesiąc temu / KUL
 
Załóż już tą maskę, bo większego obrzęku mózgu już nie dostaniesz
1 miesiąc temu / @Rys
 
Ta rada miasta to banda debili nie mająca znajomości prawa....
1 miesiąc temu / Olo1985
 
To im też odbiło. upadek całkowity. Szkoda, że Lenina już nie ma bo byłaby harmonia.
1 miesiąc temu / normal
 
@ taki 1 Profilaktyka za pomocą maski niszczy układ oddechowy. Już kilka miesięcy temu pisano, że na jesień czeka Polskę fala zachorowań na zapalenie płuc, ponieważ Polakom wysiądą płuca i wszystko to będzie klasyfikowane jako COVID-19. Obecnie kolejne rekordy zachorowań są bite z dnia na dzień a wszystko w oparciu o testy PCR, które nie rozróżniają przeziębienia od SARS-CoV-2 i kwalifikują zdrowych ludzi jako osoby chore. Wskutek noszenia maski mogą się pojawić schorzenia trwałe typu przewlekła rozedma płuc, zespół bezdechu sennego oraz napady astmy oskrzelowej, czy też obrzęk płuc a także w skrajnych przypadkach obrzęk mózgu. Konsekwencje długotrwałego wystawienia naszego organizmu na wdychanie powietrza z podwyższonym stężeniem dwutlenku węgla są niebezpieczne, szczególnie dla osób starszych i dla dzieci.
1 miesiąc temu / Rys
 
Rada Krakowa potępiła konstytucję.
1 miesiąc temu / Ryś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.