DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Kraków: Protest przeciwko ograniczaniu ruchu samochodów na Kazimierzu [ZOBACZ VIDEO]

Kraków: Protest przeciwko ograniczaniu ruchu samochodów na Kazimierzu [ZOBACZ VIDEO]

W Krakowie protestowano w piątek przeciwko wprowadzeniu Strefy Ograniczonego Ruchu na Kazimierzu. Kolejny już raz, bo władze miasta wprowadzają restrykcje, które niezwykle dotkliwie odbijają się na mieszkańcach i przedsiębiorcach.

 

Protest odbył się w piątkowe popołudnie na skrzyżowaniu ulic Dietla i św. Stanisława. Mieszkańcy dawnej stolicy Polski nie chcą, by władze miasta ograniczały ruch samochodowy na Kazimierzu. Przeciwko restrykcjom są też lokalni przedsiębiorcy, którzy uważają, że proponowane przez magistrat rozwiązania w niezwykle dotkliwy sposób uprzykrzą życie mieszkańcom.

 

 

Na transparentach protestujący ostrzegali, że Kazimierz to w istocie tylko pierwszy krok; ich zdaniem w przyszłości ograniczeniami mogą być obejmowane także kolejne dzielnice Krakowa. Wskutek zmian do Kazimierza, niezwykle popularnego wśród turystów odwiedzających miasto, wjechać mogą jedynie mieszkańcy, taksówkarze oraz dostawcy - ale jedynie w określonych godzinach.

 

Mieszkańcy apelują tymczasem, by na Kazimierzu pojawiły się: miejsca postojowe tylko dla mieszkańców dzielnicy w określonych godzinach; strefy ciszy nocnej oznaczonej znakami; strefy płatnego parkowania; strefy zamieszkania na całym obszarze planowanego Strefy Ograniczonego Ruchu. Mieszkańcy zgadzają się też na ewentualne wprowadzenie SOR na wybranych obszarach Kazimierza tylko w godzinach nocnych.

 

Postulaty mieszkańcy Kazimierza przedstawili prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu oraz urzędnikom Łukaszowi Frankowi oraz Łukaszowi Grydzie już w listopadzie 2019 roku, ale póki co - apele pozostały bez odpowiedzi.

 

Źródło: gazetakrakowska.pl

 

Pach


DATA: 2020-09-12 10:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Znam już nawet kilka firm i sklepów, które wyniosły się ze strefy płatnego parkowania w Krakowie. Właśnie przez to, że klientom było trudno do nich dojechać i zaparkować. I tak powoli będzie, wśród protestów, w maglu, centra miast będa się wyludniać - najpierw z biznesu, potem z ludzi młodych aż zostaną tam starsi ludzie w kamienicach odziedziczonych po przodkach. Biznes wyniesie się w okolice obwodnicy, ludzie mniej zamożni będą kupować mieszkania wewnątrz obwodnicy, zamożniejsi - budować domy we wsiach na zewnątrz obwodnicy. Centrum będzie z zakazem wjazdu a potem i wstępu, opanowane przez skłociarzy i lumperię a w ratuszu będzie Pan Na Włościach zadowolony, że ograniczył ruch samochodowy w mieście.
1 miesiąc temu / Pokręć
 
jeśli mogą wjechać mieszkańcy i dostawcy to o co chodzi z tym protestem?
1 miesiąc temu / ale
 
Czy ulice na Kazimierzu są własnością prywatną? Jeśli nie to znaczy że płacę na nie podatek. Czyli płacić muszę ale korzystać mi nie wolno. Ps. Krakusów już nie ma. Są słoiki i słoiczki. dzięki przyjaznej polityce miasta. Inkubator rowerzystów i hulajnóg.
1 miesiąc temu / 01_01
 
Jestem absolutnie za!!!Za ograniczeniem ruchu na Kazimierzu.On i tak będzie, bo przecież dowóz towarów jest niezbędny, ale to, co się dzieje to już "lekka" przesada!
1 miesiąc temu / Lemur
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.