DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

Kraków: profanacja kapliczek przez środowiska LGBT

Kraków: profanacja kapliczek przez środowiska LGBT
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com
#LGBT+    #HAPPENING    #PROFANACJA    #KRAKÓW    #AKCJA    #KAPLICZKI    #PROWOKACJA

W Krakowie doszło do profanacji kilku kapliczek. Nieznani sprawcy oblekli przydrożne kapliczki w tęczowe barwy oraz zamieścili napisy stylizowane na katolickie modlitwy, proszące o nadprzyrodzoną opiekę nad „prześladowanymi” środowiskami LGBT.

 

Na kapliczkach znajdujących się m.in. na ul. Mazowieckiej i przy Placu Inwalidów przymocowano wstążki i „ozdoby” w barwach sześciokolorowej tęczy – symbolu ruchu LGBT. Dodatkowo, zainstalowano kartki z napisami stylizowanymi na katolickie modlitwy: „Prosimy cię matko nieustającej pomocy za wszystkich, którzy cierpią dla prawdy, sprawiedliwości i wolności”, „prosimy cię matko za płaczących abyś im łzy otarła” czy „módl się za nami”.

 

W tęczowe barwy nieznani sprawcy oblekli także figury m.in. Matki Najświętszej, Świętego Józefa czy Dzieciątka Jezus. Natomiast w sobotę odbył się „happening” aktywisty LGBT polegający na przytwierdzeniu tęczowej flagi do figury Smoka Wawelskiego. Sprawę pod kątem ewentualnego zakłócania porządku publicznego bada policja.

 

Do krakowskich wydarzeń doszło dzień po głośnym aresztowaniu w Warszawie aktywisty LGBT Michała Sz. uważającego się za kobietę o imieniu Margot. Protesty przeciwko aresztowaniu Sz., który dopuścił się napaści na działacza pro-life oraz dewastacji furgonetki Fundacji PRO-Prawo do Życia odbyły się nie tylko w Warszawie, ale i wielu innych miastach.

 

Sam Sz. wziął także czynny udział w profanacji figury Chrystusa pod kościołem św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

 

Źródło: Facebook.com / lovekraków.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-08-11 15:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Grzech sodomii nie został odwołany. Czynni pederaści, tęcza nie tęcza., są potępiani..
2 miesiące temu / Opty
 
Tęcza to symbol przymierza Pana Boga z człowiekiem - Rdz 9, 13 - można się długo sprzeczać ilu kolorowa ma być ale za każdym razem to jest tęcza
2 miesiące temu / anonim_galeon
 
Krakowiacy! zmobilizujcie siły i zapewnicie ochronę miejscom kultu! Patroni święci Krakowa i Aniołowie Stróżowie i wszyscy święci wstawiaj cię się przeciw złu które przybralo fałszywe szaty kolorów tęczy
2 miesiące temu / B
 
Dość tolerancji nienawiści. Tolerancja LGBT to słowo wytrych którym próbuje się zasłonić wszelkie zło i grzech i nieprawość. Katolicy do broni- różańce w dłoń! Ojcze Pio postaw tamę złu lgbtowcow w naszej Ojczyźnie. Królowo Polski ratuj tych biednnych grzeszników by nie poszli na wieczne zatracenie z powodu ideologii która niszczy ich serca i duszę! Któż jak Bóg
2 miesiące temu / Bozydar
 
Oj jak oni nienawidzą Boga ale cóż jak pan każe niewolnik musi a jego ojca kłamstwa są wszak niewolnikami
2 miesiące temu / Katolikpolak196
 
krzyże czy kapliszki są by diabeł ludziom dróg nie mylił, zwłaszcza na rozstajach, są coś jak oznaczenia tras w górach, a nikt normalny tego nie niszczy no i dostanie odsiadkę
2 miesiące temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.