28 stycznia 2021

Kraków: modlitwa za śp. Sławomira pod brytyjskim konsulatem

(Fot. PCh24.pl/ Marcin Więckowski)

Z inicjatywy krakowskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej wieczorem 27 stycznia odbyła się modlitwa w intencji zmarłego poprzedniego dnia Polaka z Plymouth, którego pozbawiono niezbędnej pomocy medycznej w brytyjskim szpitalu. Ok. 50 osób zebrało się pod konsulatem Wielkiej Brytanii przy ul. św. Anny 9 w Krakowie na Różaniec i krótkie czuwanie.

 

Spontaniczna akcja zgromadziła zarówno członków krakowskiej Młodzieży Wszechpolskiej, Małopolskiej Samoobrony Wiernych, korporacji akademickiej „Akropolia Cracoviensis”, jak i osoby niezrzeszone. Do modlitwy stopniowo przyłączali się także niektórzy przechodnie. Uczestnicy wydarzenia złożyli zapalone znicze pod kamienicą przy ul. św. Anny 9, w której pomieszczeniach mieści się m.in. konsulat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a następnie modlili się na różańcu tajemnicami części chwalebnej. Pojawiły się także transparenty z hasłem „Cywilizacja śmierci” czy zakrwawionym napisem „Great Britain”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

„Wydarzenie zostało zorganizowane w odpowiedzi na uśmiercenie naszego rodaka w Wielkiej Brytanii, pomimo tego, że rząd polski chciał go przyjąć do siebie na dalsze leczenie” – mówi Łucja Woźniak, przedstawicielka krakowskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej – „Jest to reakcja na to, że Brytania już po raz któryś uśmierca na oczach całego świata kolejnego człowieka i nie może to przejść obojętnie, zwłaszcza dla ludzi wyznających nasze wartości. (…) Celem jest pokazanie światu, że nie wszyscy zgadzają się na uśmiercanie kogoś, ponieważ ktoś uważa, że ktoś inny nie ma prawa żyć. Nie w naszej gestii leży decydowanie, kto będzie żył, a kto nie, zwłaszcza, że są nagrania, na których widać, jak Sławek, czyli zmarły wczoraj nasz rodak, mruga oczami, płacze, co wskazywało także na poprawę stanu zdrowia i kto wie, może nawet dało się go jeszcze uratować, co chcieli zrobić lekarze w Polsce, ale im to uniemożliwiono”.

 

Uczestnicy modlitwy przypominali także bardzo podobną sytuację sprzed trzech lat. Na przełomie 2017 i 2018 roku toczyła się głośna sprawa Alfiego Evansa, dwuletniego chłopca odłączonego od aparatury podtrzymującej życie wbrew woli rodziców. Pomimo wielomiesięcznej batalii sądowej i międzynarodowego rozgłosu dziecka nie udało się uratować; Evans zmarł w kwietniu 2018 roku. Wówczas również pod brytyjskim konsulatem w Krakowie gromadzono się na modlitwie.

 

Marcin Więckowski

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 904 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram