10 sierpnia 2019

Kraków: modlitewne wsparcie dla abp. Marka Jędraszewskiego. Nie bójmy się głosić prawdy!

(fot. PCh24.pl)

Blisko 5 tysięcy wiernych zebrało się po „oknem papieskim” przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie, by wesprzeć abp. Marka Jędraszewskiego, agresywnie atakowanego za słowa prawdy o zagrożeniu, jakie niesie za sobą ideologia LGBT. Zebrani nie tylko stanęli w  obronie Arcybiskupa, ale też zwrócili się do kapłanów i rządzących o podjęcie działań mających na celu obronę Polski przed utratą wiary i tożsamości.

 

„Z tego miejsca wołamy do polskich księży nie bójcie się głosić prawdy zgodnie z Ewangelią, mówcie głośno o tym, co dzisiaj zagraża naszym dzieciom, rodzinom, Kościołowi, a przez to Polsce i jej chrześcijańskim wartościom! – apelował w imieniu zgromadzonych Dariusz Walusiak, jeden z organizatorów modlitewnej akcji wsparcie metropolity krakowskiego.

Wesprzyj nas już teraz!

 

To było wyjątkowe wydarzenie. Nie tylko z uwagi na ogromną liczbę wiernych, którzy odwdzięczyli się Arcybiskupowi za jego słowa prawdy swoją obecnością (ich liczba wielokrotnie przewyższała środowiska protestujące kilka dni wcześniej pod krakowską Kurią), ale też atmosferę modlitwy i wspólnoty, jaka towarzyszyła krakowianom podczas spotkania pod oknem papieskim.

 

Zebrani na Franciszkańskiej wierni zdecydowanie stanęli po stronie krakowskiego Pasterza, ale też zwrócili uwagę na fakt, że dalsza bezczynność może oznaczać dla Polski i Kościoła smutny koniec. Dalsze bowiem, nawet milczące przyzwolenie na swawolę środowisk LGBT+ w życiu publicznym uderzy bowiem w rodzinę, dzieci i tradycję.

 

Dlatego, w ocenie zebranych, tak ważna jest dziś odważna postawa kapłanów, których zachęcali do odważnego głoszenia Prawdy. „Przypominajcie  katolickie nauczanie Kościoła o tym czym jest prawdziwa rodzina, i co grozi za grzechy sodomskie, i sianie zgorszenia. Pamiętając jednak słowa świętego Pawła, że: Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw (…) pierwiastkom duchowym zła”.

 

Wierni od biskupów oczekują, by „zajęli się również tymi środowiskami katolickimi, które dawno już odstąpiły od ortodoksji i stanęły wręcz w pierwszym szeregu rewolucji obyczajowej, promując homo-herezję i przez swe działania  rozmywają grzech i wprowadzają zamęt wśród wiernych”.

 

Nie mniej ważna jest tu rola rządzących, od których zebrani na Franciszkańskiej oczekują „stanowczego przeciwstawienia się tym, którzy walczą z chrześcijaństwem, z Kościołem, z polską tradycją i moralnością”.

 

„Nie wystarczy nam, że nie zalegalizujecie homo-związków! Żądamy od was konkretnych działań – natychmiastowego wypowiedzenia genderowej konwencji stambulskiej, szybkiego, jeszcze w tej kadencji przyjęcia ustawy o zakazie szkodliwej edukacji seksualnej,  uchwalenia prawa zakazującego promowania dewiacji na polskich ulicach oraz bezwzględnego ścigania i karania tych, którzy bezczeszczą polskie świętości!” – apelowali.

 

Kapłani, jesteśmy z Wami!

Spotkanie na Franciszkańskiej 3 miało charakter religijny. Wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, część radosną Różańca oraz Litanię Narodu Polskiego. Spotkaniu towarzyszył śpiew pobożnych pieśni. Pod „okno papieskie” przybyli nie tylko krakowianie, ale też mieszkańcy innych miast, także odległych miast – w tym grupa Górali, którzy zadeklarowali, że są gotowi stanąć „do boju” w walce o Polskę, gdzie „króluje zdrowa rodzina, kierowana przez matkę i ojca”.

 

To wsparcie jest bardzo ważne. Jak zauważył Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, dziś środowiska LGBT+ na niespotykaną do tej pory skalę wściekle atakują nasza Wiarę i moralność. Dochodzi do fizycznych i werbalnych ataków na kapłanów i biskupów tylko dlatego, że przypominają ewangeliczną prawdę o czynach homoseksualnych oraz o naturze rewolucji obyczajowej. – Widać wyraźnie, że rewolucja antychrześcijańska wchodzi w nową, agresywną fazę. Był czas, kiedy katolików się ośmieszało, podważało się podstawy naszej Wiary. Dziś narasta antykatolicka agresja – w wymiarze symbolicznym, w postaci bluźnierstw – ale również leje się krew. Mamy w pamięci ostatnie przerażające i ataki na kapłanów – zauważył.

 

Jak dodał, owa rewolucja ma charakter globalny, może liczyć na ogromne finansowe wsparcie, jest widoczna w produkcjach filmowych, w świecie kultury. Ale trzeba się jej przeciwstawić. – Jest to czas najwyższy, by zamanifestować naszą gotowość i jedność z naszymi Pasterzami, szczególnie tymi, którzy jasno opowiadają się po stronie katolickiego Nauczania, mówią jasno na tematy związane z małżeństwem, rodziną, płciowością człowieka… Wobec skrajnej nagonki, brutalnego wejścia do szkół, sięgnięcia po nasze dzieci, ich demoralizację, nadszedł czas, że musimy pokazać naszym Pasterzom, że jesteśmy z nimi i że będziemy z nimi, by śmiało stali po stronie Pana Jezusa, po stronie Prawdy. A my, wierni świeccy ich nie opuścimy i będziemy ich wspierać – podkreślił.

 

Zdaniem Krystiana Kratiuka, redaktora naczelnego PCh24.pl, ta krakowska manifestacja może przebudzić Polaków, ich często uśpione, a czasem już zastraszone sumienia. – Ona może być zrywem stanowiącym ruch będący symbolicznie podobnym do Solidarności. Bo rewolucja z którą wówczas walczyło wielu Polaków wcale się nie skończyła, ale tylko przepoczwarzyła. Nie jest już czerwona, ale tęczowa. Zachód już całkowicie jej uległ. My możemy stawić jej czoła – podkreślił. Jak dodał, obecnie w mediach dominuje pogląd, że katolicy „wstydzą się” za takie słowa, jak wypowiedziane przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego . – Do tych mediów zaprasza się bowiem środowiska katolików o których kardynał Dziwisz dawno powiedział, że odeszły od ortodoksji. I właśnie takie wydarzenia, jak to sobotnie spotkanie pod „oknem papieskim” pokazują, że katolicy w swej masie nadal trwają przy nauczaniu Chrystusa i Ewangelii, że bronią normalnej rodziny i że zawsze będą gotowi bronić tych biskupów i księży, którzy bronią depozytu wiary. Z Bożą pomocą doda to odwagi tym przedstawicielom kleru, którzy wybrali chowanie głowy w piasek lub nawet przyłączyli się do promocji rewolucji obyczajowej – powiedział.

 

Pod „oknem papieskim” wybrzmiały słowa podziękowania dla Arcybiskupa oraz zapewnienia, że wierni są ze swoim Pasterzem. Nie zabrakło gromkiego „sto lat” oraz okrzyków „dziękujemy”.

 

W modlitewnym zgromadzeniu, według różnych doniesień udział wzięło od 3 tys. do 5 tys. osób. Szacunki różnią się, gdyż wiele osób przybyłych na Franciszkańską 3 z uwagi na upał uczestniczyło w wydarzeniu chroniąc się w cieniu drzew na krakowskich plantach.

 

 

 

Marcin Austyn

 

Podpisz apel w obronie abp. Marka Jędraszewskiego

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 784 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram