DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Kraków: modlitewne wsparcie dla abp. Marka Jędraszewskiego. Nie bójmy się głosić prawdy!

Kraków: modlitewne wsparcie dla abp. Marka Jędraszewskiego. Nie bójmy się głosić prawdy!
fot. PCh24.pl

Blisko 5 tysięcy wiernych zebrało się po „oknem papieskim” przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie, by wesprzeć abp. Marka Jędraszewskiego, agresywnie atakowanego za słowa prawdy o zagrożeniu, jakie niesie za sobą ideologia LGBT. Zebrani nie tylko stanęli w  obronie Arcybiskupa, ale też zwrócili się do kapłanów i rządzących o podjęcie działań mających na celu obronę Polski przed utratą wiary i tożsamości.

 

„Z tego miejsca wołamy do polskich księży nie bójcie się głosić prawdy zgodnie z Ewangelią, mówcie głośno o tym, co dzisiaj zagraża naszym dzieciom, rodzinom, Kościołowi, a przez to Polsce i jej chrześcijańskim wartościom! – apelował w imieniu zgromadzonych Dariusz Walusiak, jeden z organizatorów modlitewnej akcji wsparcie metropolity krakowskiego.

 

To było wyjątkowe wydarzenie. Nie tylko z uwagi na ogromną liczbę wiernych, którzy odwdzięczyli się Arcybiskupowi za jego słowa prawdy swoją obecnością (ich liczba wielokrotnie przewyższała środowiska protestujące kilka dni wcześniej pod krakowską Kurią), ale też atmosferę modlitwy i wspólnoty, jaka towarzyszyła krakowianom podczas spotkania pod oknem papieskim.

 

Zebrani na Franciszkańskiej wierni zdecydowanie stanęli po stronie krakowskiego Pasterza, ale też zwrócili uwagę na fakt, że dalsza bezczynność może oznaczać dla Polski i Kościoła smutny koniec. Dalsze bowiem, nawet milczące przyzwolenie na swawolę środowisk LGBT+ w życiu publicznym uderzy bowiem w rodzinę, dzieci i tradycję.

 

Dlatego, w ocenie zebranych, tak ważna jest dziś odważna postawa kapłanów, których zachęcali do odważnego głoszenia Prawdy. „Przypominajcie  katolickie nauczanie Kościoła o tym czym jest prawdziwa rodzina, i co grozi za grzechy sodomskie, i sianie zgorszenia. Pamiętając jednak słowa świętego Pawła, że: Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw (…) pierwiastkom duchowym zła”.

 

Wierni od biskupów oczekują, by „zajęli się również tymi środowiskami katolickimi, które dawno już odstąpiły od ortodoksji i stanęły wręcz w pierwszym szeregu rewolucji obyczajowej, promując homo-herezję i przez swe działania  rozmywają grzech i wprowadzają zamęt wśród wiernych”.

 

Nie mniej ważna jest tu rola rządzących, od których zebrani na Franciszkańskiej oczekują „stanowczego przeciwstawienia się tym, którzy walczą z chrześcijaństwem, z Kościołem, z polską tradycją i moralnością”.

 

„Nie wystarczy nam, że nie zalegalizujecie homo-związków! Żądamy od was konkretnych działań – natychmiastowego wypowiedzenia genderowej konwencji stambulskiej, szybkiego, jeszcze w tej kadencji przyjęcia ustawy o zakazie szkodliwej edukacji seksualnej,  uchwalenia prawa zakazującego promowania dewiacji na polskich ulicach oraz bezwzględnego ścigania i karania tych, którzy bezczeszczą polskie świętości!” – apelowali.

 

Kapłani, jesteśmy z Wami!

Spotkanie na Franciszkańskiej 3 miało charakter religijny. Wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, część radosną Różańca oraz Litanię Narodu Polskiego. Spotkaniu towarzyszył śpiew pobożnych pieśni. Pod „okno papieskie” przybyli nie tylko krakowianie, ale też mieszkańcy innych miast, także odległych miast - w tym grupa Górali, którzy zadeklarowali, że są gotowi stanąć „do boju” w walce o Polskę, gdzie „króluje zdrowa rodzina, kierowana przez matkę i ojca”.

 

To wsparcie jest bardzo ważne. Jak zauważył Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, dziś środowiska LGBT+ na niespotykaną do tej pory skalę wściekle atakują nasza Wiarę i moralność. Dochodzi do fizycznych i werbalnych ataków na kapłanów i biskupów tylko dlatego, że przypominają ewangeliczną prawdę o czynach homoseksualnych oraz o naturze rewolucji obyczajowej. - Widać wyraźnie, że rewolucja antychrześcijańska wchodzi w nową, agresywną fazę. Był czas, kiedy katolików się ośmieszało, podważało się podstawy naszej Wiary. Dziś narasta antykatolicka agresja – w wymiarze symbolicznym, w postaci bluźnierstw – ale również leje się krew. Mamy w pamięci ostatnie przerażające i ataki na kapłanów – zauważył.

 

Jak dodał, owa rewolucja ma charakter globalny, może liczyć na ogromne finansowe wsparcie, jest widoczna w produkcjach filmowych, w świecie kultury. Ale trzeba się jej przeciwstawić. - Jest to czas najwyższy, by zamanifestować naszą gotowość i jedność z naszymi Pasterzami, szczególnie tymi, którzy jasno opowiadają się po stronie katolickiego Nauczania, mówią jasno na tematy związane z małżeństwem, rodziną, płciowością człowieka… Wobec skrajnej nagonki, brutalnego wejścia do szkół, sięgnięcia po nasze dzieci, ich demoralizację, nadszedł czas, że musimy pokazać naszym Pasterzom, że jesteśmy z nimi i że będziemy z nimi, by śmiało stali po stronie Pana Jezusa, po stronie Prawdy. A my, wierni świeccy ich nie opuścimy i będziemy ich wspierać – podkreślił.

 

Zdaniem Krystiana Kratiuka, redaktora naczelnego PCh24.pl, ta krakowska manifestacja może przebudzić Polaków, ich często uśpione, a czasem już zastraszone sumienia. - Ona może być zrywem stanowiącym ruch będący symbolicznie podobnym do Solidarności. Bo rewolucja z którą wówczas walczyło wielu Polaków wcale się nie skończyła, ale tylko przepoczwarzyła. Nie jest już czerwona, ale tęczowa. Zachód już całkowicie jej uległ. My możemy stawić jej czoła – podkreślił. Jak dodał, obecnie w mediach dominuje pogląd, że katolicy „wstydzą się” za takie słowa, jak wypowiedziane przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego . - Do tych mediów zaprasza się bowiem środowiska katolików o których kardynał Dziwisz dawno powiedział, że odeszły od ortodoksji. I właśnie takie wydarzenia, jak to sobotnie spotkanie pod „oknem papieskim” pokazują, że katolicy w swej masie nadal trwają przy nauczaniu Chrystusa i Ewangelii, że bronią normalnej rodziny i że zawsze będą gotowi bronić tych biskupów i księży, którzy bronią depozytu wiary. Z Bożą pomocą doda to odwagi tym przedstawicielom kleru, którzy wybrali chowanie głowy w piasek lub nawet przyłączyli się do promocji rewolucji obyczajowej – powiedział.

 

Pod „oknem papieskim” wybrzmiały słowa podziękowania dla Arcybiskupa oraz zapewnienia, że wierni są ze swoim Pasterzem. Nie zabrakło gromkiego „sto lat” oraz okrzyków „dziękujemy”.

 

W modlitewnym zgromadzeniu, według różnych doniesień udział wzięło od 3 tys. do 5 tys. osób. Szacunki różnią się, gdyż wiele osób przybyłych na Franciszkańską 3 z uwagi na upał uczestniczyło w wydarzeniu chroniąc się w cieniu drzew na krakowskich plantach.

 

 

 

Marcin Austyn

 

Podpisz apel w obronie abp. Marka Jędraszewskiego


DATA: 2019-08-10 17:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Popieram. Lepiej nie można było tego określić. Arcybiskup jest mądrym wykształconym oraz człowiekiem modlitwy. To co powiedział jest prawdą. Nie wiedziałam o co chodzi z LGBT ale teraz po tych słowach wiem, że chodzi o ideologię. Trzeba bronić nasze dzieci i młodzież, bo już teraz psycholodzy, psychiatrzy i egzorcyści mają ręce pełne roboty.
6 miesięcy temu / elka
 
Całkowicie popieram słowa arcybiskupa Jędraszowskiego...I trzeba głośno mówić o zarazie LGBT
6 miesięcy temu / [email protected]
 
Max - rozumiem ze to Ty zadecydyjesz o obiektywności mojej modlitwy?
6 miesięcy temu / Jot
 
Motorem życiowej aktywności: komfornistów,hedonistów,narcyzów,itp indywiduułów jest "święty spokój" i pełna kasa.Nie daj Boże aby taka "mentalnośc ewangelicznego bogacza" miała dominowac w życiu Kościoła,Polski,indywidualnych katolików świeckich,gdyż nie służy to dobru wspólnemu zarówno duchowemu jak i materialnemu ludzi,a jest wręcz szkodnictwem!
6 miesięcy temu / t
 
Szanowni, na różańcu św. modlimy się do świętej Maryi anie nie Marii!!
6 miesięcy temu / kt
 
Jak dla mnie siłą rzeczy - subiektywne spojrzenie ma to znamiona : INSTUMENTALNEGO wykorzystania ... modlitwy ... . Pozdrawiam i życzę dobrej Niedzieli !
6 miesięcy temu / Max
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.