DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Kraków: blisko tysiąc osób na Rynku Głównym w modlitwie o moralną odnowę. Ruszył „Szpital Domowy”

Kraków: blisko tysiąc osób na Rynku Głównym w modlitwie o moralną odnowę. Ruszył „Szpital Domowy”

Blisko tysiąc osób wzięło udział w Mszy Świętej inaugurującej akcję „Szpital Domowy”. W samym sercu Krakowa, na płycie Rynku Głównego modlono się w intencji moralnej odnowy miasta. Eucharystię sprawował kardynał Stanisław Dziwisz w asyście duszpasterzy krakowskich środowisk akademickich. Począwszy od dzisiejszego wieczoru, każdego dnia na krakowskim rynku prowadzone będą modlitwy i adoracje. Szpital Domowy jest odpowiedzią na narastający problem obecności i otwartej promocji nocnych klubów w obrębie centrum Krakowa.


Wtorkowy wieczór 18 listopada stanowił inaugurację inicjatywy podjętej przez katolicką młodzież z krakowskich duszpasterstw akademickich. Bezpośrednią inspirację dla organizatorów przedsięwzięcia stanowiła działalność Sługi Bożego księdzia Piotra Skargi, który niósł szeroką pomoc ludziom ubogim i zdemoralizowanym licznymi patologiami, w tym prostytucją. To właśnie akcja podjęta przez ks. Skargę nosiła miano "Szpitala Domowego" i jej odwzorowaniem – w intencji krakowskich środowisk akademickich – ma być rozpoczęta dziś seria spotkań.

 

Problem, który współcześnie dotknął wielu polskich miast, nie ominął także grodu Kraka, o czym wspominał podczas Mszy Św. kardynał Dziwisz. To właśnie poprzez wyjście z kościołów z nauką Chrystusa, poprzez publiczne głoszenie Słowa Bożego i liczny udział w inicjatywie, możliwa jest duchowa przemiana w wielu spośród tysięcy młodych ludzi, odwiedzających centrum Krakowa i narażonych na grzech nieczystości i cudzołóstwa. – Przygotujmy siebie i to miasto na przyjście Chrystusa, aby chciał z nami wieczerzować, aby wstąpił do naszego domu – apelował metropolita krakowski, który objął akcję swoim patronatem.

 

Inicjatywa młodych krakowskich katolików musi robić wrażenie. Kościół św. Wojciecha, w którym zorganizowano uroczystość nie mieści wszystkich chętnych do udziału w Eucharystii, dzięki czemu Eucharystia odprawiana jest w dużej mierze przed świątynią. Liczne grono wiernych dzisiejszej Mszy świętej przykuwało uwagę przechodniów, spośród których wielu dołączało do grona uczestników.

 

Szpital Domowy będzie kontynuowany przez kolejnych 30 dni, codziennie w godzinach 20:00-22:00. Każdego dnia odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a także modlitwa różańcowa i koronka do Bożego Miłosierdzia. Natomiast w czasie kolejnych 4 niedziel odprawiane będą dodatkowo Msze Święte.

 

Tom


DATA: 2014-11-18 22:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Kinga: moim zdaniem liczba nie przegięta. 500 os na bank, mam oko do szacunków tłumu ;)
ponad 5 lat temu / kvt
 
A czy wiadomo już, ile nas tam było tak naprawdę? ;)
ponad 5 lat temu / Kinga
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.