DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Kraków: aktywiści LGBT próbowali zablokować konferencję o ideologii gender [VIDEO]

Kraków: aktywiści LGBT próbowali zablokować konferencję o ideologii gender [VIDEO]

Na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie trwa konferencja pt. „Ideologia LGBT i gender. Doświadczenia państw UE i polityka UE” organizowana przez europosłów PiS Beatę Kempę i Patryka Jakiego. Konferencja została zakłócona przez aktywistów LGBT, którzy na sali rozłożyli tęczową flagę.

 

W konferencji biorą udział wybitni naukowcy, którzy zajmują się problematyką LGBT i gender, m.in. ks. prof. Paweł Bortkiewicz, prof. Aleksander Nalaskowski i ks. prof. Dariusz Oko.

 

To jest dobra ilustracja totalności ideologii gender. To przedsmak tego, co nas czeka, gdy przejmą władzę – powiedział ks. prof. Dariusz Oko, komentując zachowanie aktywistów LGBT.

 

Przypomnijmy, że temat konferencji nie spodobał się władzom Uniwersytetu Jagiellońskiego, który odmówił europosłom jej organizacji.

 

„Zawsze mi się wydawało, że uniwersytety są miejscem wymiany różnych poglądów”, przyznał na Twitterze Patryk Jaki.

 

„Warto zadać sobie pytanie, czy taka odmowa nie narusza dobrej renomy naukowej prelegentów”, zwrócił uwagę mec. Jerzy Kwaśniewski.

 

Do protestujących zwróciła się małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. - Nigdy w życiu nie dyskryminowaliśmy dzieci. W polskich szkołach szanujemy każde dziecko, godność każdego dziecka. Nie będziemy ich segregować według tego, co państwo w tej chwili opowiadacie. Nas, jako szkoły, nie interesuje, jakiej orientacji jest dziecko. Szkoła ma wychowywać i uczyć. Sprawy własnej seksualności młody człowiek będzie mógł sobie odpowiednio identyfikować w momencie, kiedy szkołę skończy. To nie jest sprawa szkolna. Tak samo, jak nie jest sprawą szkolną, czy nauczyciel jest homoseksualistą czy nie. Nie mam nic przeciwko panom i  nie będę miała. Natomiast będę zawsze za tym, żeby bronić godności każdego człowieka. Nie pozwolę na to, żeby w polskich szkołach, a na pewno w małopolskich, ideologia, która mówi, że seksualność człowieka jest najważniejsza, wchodziła do moich szkół. To jest seskusalizacja – powiedziała.

 

Zobacz co zarejestrowała kamera PCh24 TV:

 

Fot. PCh24.pl

Źródło: wPolityce.pl, Twitter

TK


DATA: 2019-12-09 17:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z jednej strony wiem czego nauczał nasz Zbawiciel, ale z drugiej strony miłosierdzia chyba nie można mylić z naiwnością. Dochodzimy powoli do sytuacji gdzie trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Co by było gdyby nasi przodkowie pod Lepanto, Wiedniem nadstawiali drugi policzek? Tu powoli mamy do czynienia z podobną sytuacją tylko szyld się zmienił.
8 miesięcy temu / PrPr
 
Teran PAT-u jest terenem PRYWATNYM. Nie mmam nic przeciwko happeningom, demonstracjom itd., ale na terenie PUBLICZNYM. "Walczący z dyskryminacją" to jednak typowi marksiści. Własność prywatna, czyjeś władanie na własnym terenie, nie jest przez nich szanowana. Prawo mają w miejscu... wiadomym! Na miejscu organizatorów przypomniałbym im o tym, że właśnie dyskryminują właściciela i wezwałbym policję.
8 miesięcy temu / klioes vel pisl
 
@Marmar - konferencja miała charakter otwarty, zatem mogłeś mogłaś tam być i przedstawić swoje argumenty za i przeciw, a nie teraz mędrkujesz. A poza tym tych spod tęczowej ideologicznej flagi nikt nie wypędził a Pan Patryk Jaki poinformował ich, że będzie też moment na wymianę poglądów.
8 miesięcy temu / odszkdoowania
 
Lewacka eliminacja norm obiektywnych jest aksjologicznym oszołomstwem; normy ustanowione przez Stwórcę nie podlegają licytacji uzurpatorów.Próba patologizacji życia indywidualnego i kształtowanie na tej podstawie błędnej opinii społecznej, np "wynaturzona koncepcja wolności" to deptanie godności ludzkiej,to zacieranie wyrazistości granic między dobrem a złem - to nakładanie pęt prawdzie nt człowieczeństwa. Nikt nie ma prawa uchylac norm prawa naturalnego - gdyż to nazywa się bezprawiem,nie ma na to zgody - to obywatelski obowiązek.
8 miesięcy temu / t
 
Bierze się judaszowe srebrniki to trzeba na nie zarobić. Kłamstwo za kasę agresywnych bojówkarzy nie boli
8 miesięcy temu / Garrett
 
a gdzie strachliwe sluzby porzadkowe? O GDYBY TO ZAKLUCANO ZEBRANIE SODOMITOW TO POLICJA Z ARMATKAMI WODNYMI JUZ BY DZIALALA TAKIE STRACHLIWE MAMY WLADZE SMIEJA SIE BWSZYSCY Z BEZRADNOSCI WOBEC KASTY SADOWNICZEJ A ONI TWIERDZA W PRYATNYCH ROZMOWACH ZE PRZECIW SOBIE MMAJA EUNUCHOW
8 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.