DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Janek: Janek, ormowcu, zakapuj także mnie, bo i ja jestem bandytą, do kościoła chodzę baz maski.
7 miesięcy temu / Bolek
 
Ktos tu pisze ze tylko egoisci sie boją. Jest odwrotnie Nie chodze teraz fo ksciola bo nie chce zarazic moich bliskich, którzy sa starsi ode mnie i slabszego zdrowia. Wiem ze Bog mnie rozumie.
7 miesięcy temu / Klara
 
Nigdy nie było konieczności przyjmowania Pana Jezusa na rękę .Dość profanacji.A z chrześcijan robi się II kategorię .Na weselach bez szmat w barze bez szmat, a gdzie ma sie Uwielbiać Pana boga to w szmacie.Opamiętajcie się !
7 miesięcy temu / mila
 
Trwa propaganda słowa 'zachorowania'. Jeśli komuś wychodzi nosicielstwo, to nie oznacza że jest chory! Nie mamy 20tys zachorowań w kraju! Ta manipulacja jest obrzydliwa. Ludzie włączcie myślenie! Ja mieszkam na Śląsku. I wirus ma już ponad 1000mutacji pozostanie z nami do końca świata, a nie do momentu sprzedaży i podania wątpliwej co do bezpieczeństwa szczepionki miliardom ludzi za miliardy dol.
7 miesięcy temu / Pro
 
komunię przyjmujemy do ust i na kolananch
7 miesięcy temu / komunia
 
#Aha będę pierwszym który wezwie policję, a ty jesteś zwykłym bandytą
7 miesięcy temu / Janek
 
Ja pójdę na Mszę ale bez zasłaniania nosa i ust bo w maseczce tym syfie nie wytrzymam gidizny. I co teraz? Obowiązuje mnie dyspensa skoro nie niej się wirusa ale boje się tego co wdycham z maseczki?
7 miesięcy temu / Aha
 
Przecież to nie jest zniesienie dyspensy. Czy oni rozumieją, co piszą w tych swoich dekretach?
7 miesięcy temu / Katolik
 
Jeszcze należy znieść dyspensę która umożliwiała przyjmowanie Komunii na rękę. Nie ma już takiej konieczności i należy wrócić do ust i na kolanach i to jak najszybciej, bo coraz więcej ludzi traktuje Ciało Pańskie bez należnego szacunku.
7 miesięcy temu / Gość
 
Czy jeżeli jakiś duży kościół na ponad 600 m2 powierzchni, czy zgodnie z rozporządzeniem może ucxzestniczyc w liturgii więcej niż 150 osób?
7 miesięcy temu / Epidemiolog
 
Wygląda na to, że większość wiernych i większość biskupów bardziej boi się grypopodobnego wirusa, niż Pana Boga.
7 miesięcy temu / Mysz kościelna
 
Kardynał Nycz odwołał dyspensę w diecezji warszawskiej, za wyjątkiem starszych, z objawami infekcji, na kwarantannie i sprawujących opiekę np. nad chorymi.
7 miesięcy temu / Tomasz Bartosi
 
Ktoś tam pisała że na Śląsku i w Warszawie strach jest uzasadniony. Mieszkam w województwie śląskim i widzę jak to zupełnie nie zależy od tego jakie są statystyki tylko od tego czy ktoś jest "EGOISTĄ" jeśli tak to się boi i strach rządzi jego życiem, jeśli żyje dla innych to nawet tam gdzie statystyki są duże to nie ma problemu żeby w zgodnie z zasadami się nie bać i robić swoje.
7 miesięcy temu / Leliwa
 
Proszę wszystkich kapłanów i wiernych, szczególnie seniorów, ludzi schorowanych o wielki rozsądek!!!!Bezpieczna zalecana odległość to co 2 metry czyli odpowiada to powierzchni co najmniej 4 m2 na każdego wiernego. Z prostych wyliczeń wynika, że limity nie zostały więc zniesione, tylko zmienione. W nowych warunkach może uczestniczyć w liturgii 2,5 x wiecej wiernych niż ostatnio przy normie 10m2 na wiernego. Poza tym jest jeszcze drugi ogranicznik - maksymalnie 150 osoób na zgromadzeniu!!!!! Dlaczego kapłani nie zachęcają do uczestnictwa w liturgii na nagłośnionych placach przykościelnych , gdzie latwiej można zachować bezpieczne odległości? Nie mówiac już o tym, aby wyszli przed kosciół do wiernych z Komunią Świeta. Co niedziela musze blagać koscielnego , czasami dwa razy, aby był łaskaw włączyć głośniki na zewnątrz koscioła. Uczeszczam do miejskiej parafii w mieście wojewódzkim. Może na małych parafiach na wioskach jest to wszystko inaczej, rozsądniej.
7 miesięcy temu / Epidemiolog
 
Niestety to nie jest zniesienie dyspensy. Obawiam się zakażenia...
7 miesięcy temu / mikunia
 
Dyspensa jest niezgodna z prawem kanonicznym. Ludzie wróćmy do Kościoła. Tylko w Bogu ratunek, w tych okropnych czasach.
7 miesięcy temu / Agata
 
Czekamy na kardynała Nycza.
7 miesięcy temu / Janins
 
Tylko punkt b dyspensy jest uzasadniony, ale osoby powyżej 65 roku życia stanowią większość w kościele, przynajmniej w dzień powszedni, a teraz mają dyspensę? Dlaczego? Osoby które "obawiają się zakażenia" - to też dziwna kategoria do dyspensy, tak mogą się teraz tłumaczyć wszyscy.
7 miesięcy temu / Gość
 
Czyli jest tak jak bylo
7 miesięcy temu / Alan
 
@Leliwa W kraju mamy regiony jak Śląsk, czy stolica gdzie nadal jest dość znaczna ilość zakażeń. W takim przypadku obawa jest uzasadniona. Tam gdzie zachorowań nie ma lub jest ich śladowa ilość nie ma powodu do strachu.
7 miesięcy temu / Michu.
 
Osoby, które czują obawę przed zararzeniem? 90% społeczeństwa czuje strach bo ogląda telewizje, która nakręca panikę. Czy on wie co mówi? Żenada. Gdzie jest wiara duchownych???
7 miesięcy temu / Jaa
 
Dla prawdziwie wierzącego nie ma przeszkód.Szacunek dla biskupów .Wybór należy do nas.Za dużo brzydkich komentarzy.Zacznijcie od siebie.
7 miesięcy temu / Maciek
 
Czyli starsze osoby chcąc nie chcąc powinny ustąpić miejsca w kościołach dla młodych aby mieli oni szansę zachować odpowiednią odległość.
7 miesięcy temu / Ja-na
 
Praktycznie jest tak samo jak bylo.
7 miesięcy temu / A.G.
 
Wiadomo że chore i tak zawsze nie musiały przychodzić na mszę, ale dlaczego mają być zwolnieniu z tego "c osoby, które czują obawę przed zarażeniem." ???
7 miesięcy temu / Leliwa
 
No to drugi - który biskup będzie ostatni ?
7 miesięcy temu / Leliwa
 
Wszyscy biskupi piszą tak samo. Czyli znoszą dyspensę, jednocześnie nie znosząc jej. Punkt C będzie najczęściej brany pod uwagę. "Zaufaj Bogu" Słowa, na które biskupi nie powinni już sie powoływać. Żałosne postępowanie.
7 miesięcy temu / AnnaG
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.