23 sierpnia 2018

Słowacja: oddała życie w obronie czystości. Dzień jej beatyfikacji zakłóci homoparada

(Źródło: annakolesarova.sk)

1 września w słowackich Koszycach odbędzie się uroczystość beatyfikacji Anny Kolesarowej, która zginęła broniąc swojej czystości. Data uroczystości była znana od kilku miesięcy, ale środowiska LGBT postanowiły w tym samym dniu zorganizować swój festiwal, na którym propagowane będą ich zachowania i styl życia.

 

Wyznaczenie terminu „Festiwalu Pride Koszyce 2018” na dzień, w którym przypada najważniejszy moment trzydniowych uroczystości beatyfikacyjnych Anny Kolesarowej trudno uznać za zbieg okoliczności. Proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 2004 roku, w dwóchsetną rocznicę utworzenia archidiecezji w Koszycach.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Anna Kolesarowa zginęła mając 16 lat, zastrzelona przez sowieckiego żołnierza, gdyż broniła swojej czystości. Od tej tragedii, która miała miejsce w miasteczku Pavlovice na wschodzie Słowacji 22 listopada 1944 roku, rozwijał się kult męczennicy, szczególnie w jej rodzinnej miejscowości Vysoka nad Uhom. Cały proces beatyfikacyjny budził duże zainteresowanie w katolickiej Słowacji, a data uroczystości była znana od kilku miesięcy. Program beatyfikacji przewiduje wydarzenia zaplanowane na trzy dni – od piątku 31 sierpnia do niedzieli 2 września. Msza Św. beatyfikacyjna odbędzie się na stadionie klubu TJ Lokomotiva Koszyce w sobotę 1 września.

 

W tym samym dniu działacze LGBT, którzy próbują różnymi metodami zaistnieć w świadomości szerokiej rzeszy Słowaków, postanowili zorganizować „Festiwal Pride Koszyce 2018”. Budowanie kontrastu między uczczeniem męczennicy, która w obronie swojej niewinności i czystości zdecydowała się wybrać śmierć, a „tęczowym festiwalem” można oceniać jako działanie celowe. W dniu, kiedy media słowackie i zagraniczne będą relacjonowały beatyfikację Anny Kolesarowej, łatwiej będzie wybić się środowiskom LGBT z informacją dotyczącą tego samego miasta, ale zupełnie innego systemu wartości. Z słowackich Koszyc popłyną w świat dwa różne przekazy. Pierwszy, mówiący o takich wartościach jak skromność, czystość, godność i niewinność. I drugi, budowany na dewizie „hulaj dusza, piekła nie ma”.

 

PK

 

 

 Zobacz także:

 

„W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 128 057 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram