DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Krajowa Rada Duszpasterstwa Kobiet przeciwko Karcie LGBT+ w warszawskich szkołach

Krajowa Rada Duszpasterstwa Kobiet przeciwko Karcie LGBT+ w warszawskich szkołach
Fot. Pixabay

Łamanie konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania potomstwa zgodnie z ich własną wolą i wyznawanymi przez nich wartościami zarzuca prezydentowi Warszawy Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet. „Stanowczo protestujemy przeciw próbom wprowadzenia do stołecznych przedszkoli i szkół tzw. standardów edukacji seksualnej WHO, co zostało zapowiedziane w podpisanej przez Pana Karcie LGBT+” – napisały autorki do Rafała Trzaskowskiego.

 

„Ogłaszając w Karcie LGBT+ swój program bez konsultacji z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami oraz stowarzyszeniami obywatelskimi, próbuje Pan wprowadzić seksualizację dzieci do przedszkoli i szkół, łamiąc przez to zagwarantowane w polskiej Konstytucji fundamentalne prawo rodziców do wychowania potomstwa zgodnie z ich własną wolą i wyznawanymi przez nich wartościami” – czytamy w liście. 

Autorki zwróciły uwagę na sprzeczność kryjącą się w systemowym wprowadzaniu seksedukacji przez władze publiczne. „Przekazywanie w instytucjach przez obce dziecku osoby treści dotyczących seksualności może być samo przez się przemocą seksualną, gdyż łatwo narusza wrażliwość dziecka, łamie jego poczucie wstydu, stojące na straży godności osobistej, nie uwzględnia potrzeb i woli dziecka do poznawania takich treści. To rodzice powinni odpowiadać na pierwsze pytania dziecka dotyczące spraw związanych z płciowością i prokreacją oraz towarzyszyć mu w okresie dzieciństwa w poznawaniu tej delikatnej dziedziny życia” – napisały autorki.

„Dziecko ukierunkowane od wczesnego dzieciństwa na koncentrację na poruszeniach sfery seksualnej, staje się łatwo ofiarą przemocy i uzależnień, przestaje być istotą zdolną do wolnego i rozumowego kierowania swoim zachowaniem zgodnie z wartościami wyższymi i normami moralnymi, gotową do wyrzeczeń i poświęceń, do służby innym ludziom i narodowi” – podkreśla rada.

(…) Oświadczamy więc, że zrobimy wszystko, aby do realizacji programów, które zamiast budować, niszczą człowieczeństwo, nie doszło. Wykorzystamy w tym celu wszelkie możliwości prawne, zawodowe, pozarządowe i medialne. Gra toczy się o przyszłość narodu, o to, jakie jednostki będą tworzyć naszą wspólnotę. Czy będą to jednostki egoistyczne i narcystyczne, skoncentrowane na seksualności, niezainteresowane życiem małżeńsko-rodzinnym, pogardzające ludźmi przywiązanymi do wartości chrześcijańskich stanowiących fundament cywilizacji europejskiej, czy też będą to jednostki gotowe do realizacji wartości wyższych dla dobra wspólnego, altruistyczne, o postawach prorodzinnych i wspólnototwórczych” – pisze rada, w której zasiadają m.in. psycholog, prof. UKSW Maria Ryś oraz dziennikarka Alina Petrowa-Wasilewicz.

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 


DATA: 2019-03-16 10:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szczęście jest reklamą,jak kupujesz nową komórkę,książkę,samochód jesteś szczęśliwy,tylko konsumpcja ma dawać szczęście.Zauważcie,że w reklamach ludzie są szczęśliwi,to produkt,krem,komórka w znanej sieci daje szczęście
ponad 1 rok temu / Johny Mnemonic
 
Ostatnio dokładnie to samo zwróciło moją uwagę tz wszelkiej maści plakaty ukazujące jak to współczesny człowiek jest szczęśliwy. Szczęście jest obecne wszędzie przy zakupie papieru toaletowego, na spacerze , przy remoncie nawet przy chorobach ..Całkowicie fałszuje się nam tym rzeczywistość a jednostka automatycznie sama się obwinia za to, że nie osiąga najwyższego poziomu szczęścia przy zakupie papieru toaletowego bo przecież każdy się cieszy jak to robi...
ponad 1 rok temu / do Mateusz
 
Filip S masz całkowita rację
ponad 1 rok temu / Qwerty
 
KEP jak zwykle obudziła się o kilkanaście lat za późno. Gdy prasa liberalno-lewicowa przez ostatnie 20 lat stopniowo "oswajała" społeczeństwo z sodomityzmem to polscy biskupi i większość księży udawała że problem nie istnieje.
ponad 1 rok temu / Filip S
 
Sodoma promowana jest przez najbogatszych ludzi na świecie to są wielkie wpływy i wielkie pieniądze więc nie na co się łudzić że ta nawałnica się zatrzyma. To są ludzie opętani do szpiku kości rządzą władzy nad światem.
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Coraz więcej zdjęć z otwartą gęba jak u dentysty i oczywiście brodą dla dodania podkreślenia " męskości", ręce rozkrzyżowane z niby radości....... a mimo to zabójstw, samobójstw, zawałów, wylewów coraz więcej w coraz młodszym wieku?
ponad 1 rok temu / Mateusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.