DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2020 r.

II Niedziela Zwykła
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Krajom Zachodu wciąż zagrażają potężne zamachy terrorystyczne. Upadek ISIS nie może uspokajać

Krajom Zachodu wciąż zagrażają potężne zamachy terrorystyczne. Upadek ISIS nie może uspokajać
fot. flickr.com

W 2018 r. odnotowano rekordowy spadek liczby zamachów. Nie jest to jednak powód do radości. Terroryści są nadal tak samo aktywni jak cztery lata temu, jednak służbom udaje się udaremnić większą liczbę zamachów – przekonuje na łamach „New York Times’a” Lorenzo Vidino, szef programu ds. ekstremizmu na Uniwersytecie Waszyngtona.

 

Ekspert wyraził zadowolenie, że w 2018 r. zdecydowanie zmalała liczba zamachów przeprowadzanych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Do niedawna liczba ta wzrastała w zastraszającym tempie. W 2015 r. odnotowano 15 ataków, w następnym roku – 22, a w 2017 r. – aż 27. W 2018 r. zdecydowanie zmalała liczba ofiar i coraz rzadziej zdarzają się wielkie, spektakularne zamachy.

 

Nie oznacza to jednak, że wojna z terroryzmem została wygrana. „Jesteśmy w stanie stwierdzić, że nie ma związku pomiędzy utratą terytorium [przez ISIS] a zmniejszeniem zagrożenia terrorystycznego” – przekonuje Vidino. Mimo utraty znacznej części terytorium przez Pańtwo Islamskie, islamski fundamentalizm nadal żyje w sercach ludzi pałających nienawiścią do świata Zachodu.

 

Dane dotyczące spadku liczby zamachów wynikają z coraz lepszego funkcjonowania służb, a nie z zaprzestania terrorystycznej działalności. W zeszłym roku udało się udaremnić 47 zamachów. W 2016 r. liczba udaremnionych ataków wyniosła 40. W 2018 r. również udało się zapobiec kilkudziesięciu zamachom, co pokazuje, że radykałowie nie odpuszczają.

 

Najczęściej, zapobiec zamachom udaje się już na etapie planowania. Bardzo skuteczna jest metoda infiltracji siatek terrorystycznych poprzez prowokacje podstawionych agentów. Terroryści komunikują się głównie przez internet, przez co ich kontrolowanie wydaje się coraz łatwiejsze. Wśród amerykańskiej lewicy podnoszą się jednak głosy sprzeciwu. Ich zdaniem metody zawierające podsłuchy, inwigilację oraz monitoring sieci godzą w podstawowe swobody obywatelskie zawarte w Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

 

Źródło: nytimes.com

PR

 


DATA: 2018-09-14 09:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Wśród amerykańskiej lewicy podnoszą się jednak głosy sprzeciwu. Ich zdaniem metody zawierające podsłuchy, inwigilację oraz monitoring sieci godzą w podstawowe swobody obywatelskie zawarte w Konstytucji Stanów Zjednoczonych." Z pewnością ci sami spaczeni lewacy nie mogą się doczekać technologii 5G, nie maja nic przeciwko aby byli bezustannie śledzeni poprzez media społecznościowe bądź nadchodzący IoT. Co za bezmyślny naród. Islamsko-masoński Nowy porządek świata jest tuż za rogiem.
ponad 1 rok temu / otwórz oczy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.