DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

„Kraj zapobiegł narodzinom 338 milionów osób”. Mocny film o chińskiej polityce jednego dziecka

„Kraj zapobiegł narodzinom 338 milionów osób”. Mocny film o chińskiej polityce jednego dziecka
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Chickenonline+Volker Pietzonka)

Sterylizacja, aborcja, porzucanie dzieci przy drogach i na targach – co oznacza pewną śmierć, dzieci, którymi nikt nie chciał się zająć. To tylko niektóre tragiczne skutki chińskiej polityki jednego dziecka, co opisano we wstrząsającym filmie dokumentalnym „One Child Nation”.

 

Dokument ukazuje historię rodziny, która – podobnie jak inne familie na wsi – desperacko pragnęła mieć syna. Gdy urodziła im się dziewczynka, nadali jej imię przeznaczone dla chłopca.

 

Po urodzeniu Wang lokalne władze zagroziły sterylizacją matki, która chciała spróbować zajść w ciążę jeszcze raz. Zawarto jednak kompromis – niektórym rodzinom na wsi zezwalano na posiadanie drugiego dziecka, jeśli małżonkowie rozdzielili się na pięć lat.

 

Gdy matka Wang rodziła po raz drugi – opowiada w filmie „One Child Nation” kobieta, która przyszła na świat w 1985 roku – jej babka postawiła w pokoju kosz i oznajmiła: „jeśli to kolejna dziewczynka, umieścimy ją w koszu i zostawimy na ulicy”. Zamiast tego na świat przyszedł brat – Nanfu.

 

Wang wyjaśnia, że takie rzeczy, jak porzucanie niechcianych dziewczynek, było nagminne. Dzieci – prawie zawsze płci żeńskiej – pozostawiało się na targu lub przy drodze albo w górach. – I co się działo? Nic – odpowiada. – Brak chętnych. Dziewczynki nie miały żadnej wartości – dodaje.

 

Gdy wujek Wang miał córkę zamiast upragnionego chłopca – jak wspominała matka – udał się w nocy w góry, by pozostawić niemowlę na pastwę losu z niewielką sumą pieniędzy. Za jakiś czas sprawdzono, co się dzieje z niemowlęciem. Całe było pogryzione przez komary. – Przez dwa dni i dwie noce chodziłam tam – wspomina matka Wang. – W końcu umarło. Potem je pochowaliśmy – dodaje.

 

Chińscy urzędnicy stosowali różne naciski, by uniemożliwić kobietom zachodzenie w ciążę. Czasami przedstawiano sterylizację jako opcję. Można było odmówić, ale wtedy władze paliły cały dobytek lub zabierały zwierzęta gospodarskie, które żywiły rodzinę.

 

Nierzadko kobiety na siłę były ubezpładniane albo zmuszane do aborcji dzieci w 8. czy 9. miesiącu ciąży. Jedna urzędniczka ds. planowania rodziny przyznała się do przeprowadzenia około 60 tys. sterylizacji i aborcji, czasami wywołując poród, a następnie zabijając noworodka. – Wykonywałam ponad 20 [sterylizacji i aborcji] dziennie – mówi w dokumencie. – Sterylizacja trwa dziesięć minut – dodaje.

 

W wielu przypadkach kobiety były uprowadzone. – Związane i zaciągnięte do nas jak świnie – mówi inna. – Początkowo myślałam, że zmuszanie do aborcji jest okrucieństwem – stwierdziła dodając, że urzędnik partyjny przekonał ją, iż „im trudniejsza jest praca, tym chętniej powinna ją podejmować”. – Czasami kobiety w ciąży uciekały. Musieliśmy je ścigać. Jedna kobieta zdjęła wszystkie swoje ubrania i uciekła nago, ale wojnę ludnościową trzeba było stoczyć. Nasz kraj zapobiegł narodzinom 338 milionom osób – dowiadujemy się z filmu.

 

Dzisiaj jedna z urzędniczek ds. planowania rodziny zajmuje się „leczeniem bezpłodności”. – Chcę odpokutować za moje grzechy, za wszystkie aborcje i zabójstwa, których dokonałam. Będzie za to kara. To ja zabiłam. Byłam katem. Państwo wydało rozkaz, ale to ja go wykonałam – mówi.

 

Chiński artysta Peng Wang wyjaśnia, jak zbudował motyw przewodni do swoich zdjęć abortowanych dzieci, które wielokrotnie znajdował w workach na śmieci porzuconych na wysypiskach śmieci.

 

Gdy w  latach 90. pojawił się „popyt” na dzieci i rozwijał się rynek adopcyjny, ludzie motywowani chęcią zarobku zaczęli odwiedzać miejsca, gdzie porzucano niemowlęta. Zabierano te jeszcze żyjące. Pewien mężczyzna z Shenzhen szacuje, że w ten sposób uratował 10 tys. niemowlaków! Zbudował biznes obejmujący zbieraczy „śmieci” i taksówkarzy. Sierocińce płaciły 200 dol. za niemowlaka nie pytając o nic. Wielu Amerykanów jest dziś rodzicami zabranych z wysypisk dzieci. Firma z Utah o nazwie Research China gromadzi dane na ich temat.

 

Mężczyzna, z którym przeprowadzono w filmie wywiad, uratował w ten sposób wiele istnień ludzkich. W Shenzhen został oskarżony o „handel ludźmi” i trafił na kilka lat do więzienia.

 

Chińskie władze postanowiły „włączyć się do interesu”. Zamiast abortować i wyrzucać niemowlęta na śmieci, czekano do narodzin, a potem zabierano je i sprzedawano zagranicznym rodzicom adopcyjnym.

 

Komuniści obiecywali nagrody donosicielom, którzy informowali ich, w którym domu było więcej niż jedno dziecko. Następnie odbierano je rodzicom i umieszczano w sierocińcach. Tam personel tworzył przedstawianą rodzicom adopcyjnym fikcyjną historie ich pochodzenia.

 

W 2015 roku Chiny oficjalnie zrezygnowały z zainicjowanej w 1980 roku polityki jednego dziecka.

 

Obecnie liczba urodzeń spadła o 5 milionów w stosunku do prognoz z zeszłego roku. Partia karci pary tymi słowami: „Nie chcieć mieć dzieci to po prostu styl życia polegający na biernym poddawaniu się naciskom społeczeństwa”.

 

Pekin wie, że wskutek swojej polityki demograficznej musi w krótkim czasie dokonać przejścia od rozwoju ekstensywnego do intensywnego. Po 2030 roku liczba ludności pracującej będzie spadać, a ludzi starszych zacznie dramatycznie przybywać. Chiny zbliżają się pod względem struktury demograficznej do Europy Zachodniej, ale są krajem o znacznie niższym poziomie dobrobytu. Europa stała się bogata zanim się zestarzała. Chinom grozi, że się zestarzeją, zanim się wzbogacą.

 

 

Źródło: nationalreview.com

AS

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  


DATA: 2019-11-15 11:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlatego nie kupuje już nic z chin i niemiec, kraje które nie szanują ludzi promują mord rytualny nienarodzonych dzieci.
7 miesięcy temu / doom
 
To chyba teraz będą na siłę zapładniać...
7 miesięcy temu / kid
 
parta pis w porównaniu do komunistów z Chin to prawdziwe aniołki. pis ma na koncie nieco ponad 6 tysięcy.
7 miesięcy temu / Gość
 
A może policzmy ile dzieci poczętych w Polsce zostało uśmierconych oficjalnie za czasów rządów Prawa i NIE Sprawiedliwości. KILKA TYSIĘCY!!!. Tak Kaczyński, te mordy, to zaniedbanie twoje i twojej ekipy, a obiecaliście wyborcom, że zatrzymacie tą rzeź. Nie zatrzymaliście.
7 miesięcy temu / ,,goy"
 
To p. Erlich,którgo zdaniem liczba ludności świata powinna wynosić miliard powinien się cieszyć ,że plan obniżenia ludności ,świata z wyjątkiem jest w realizacji?
7 miesięcy temu / Stan
 
A dlaczego w artykule nic nie mówi się o sprzedawaniu dzieci na narządy? Ten proceder do dzisiaj jest uprawiany na całym świecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
7 miesięcy temu / mama
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.