DZIŚ JEST:   26   MAJA   2019 r.

VI Niedziela Wielkanocy
Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Kpina ze św. Marii Magdaleny, gender i dziecko w szpilkach w teatrze współfinansowanym przez resort

Kpina ze św. Marii Magdaleny, gender i dziecko w szpilkach w teatrze współfinansowanym przez resort
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.Henryk Przondziono/Foto Gosc/FORUM

Na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego dzieją się gorszące sceny. Wystawiono tam spektakl o tzw. drag queen, czyli mężczyznach przebierających się za kobiety i w taki sposób występujących publicznie. W propagandowej i skrajnie ideologicznej „sztuce” pt. „Kinky Boots” posłużono się także grą kilkuletniego chłopca. Dziecko zmuszono do wystąpienia w szpilkach – informuje „Gazeta Polska Codziennie”. Podczas spektaklu zadrwiono też ze świętej Marii Magdaleny. Co gorsza, teatr (acz nie ta konkretna „sztuka”) jest wspierany finansowo przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. A może należy powiedzieć Ministerstwo „Kultury” i „Dziedzictwa Narodowego”?

 

Spektakl „Kinky Boots” opiera swoją fabułę na faktycznych wydarzeniach i opisuje losy mężczyzny, który odziedziczył po ojcu fabrykę butów. Gdy firma upada, właściciel zaczyna poszukiwać rynkowej niszy. W ten sposób zaczyna produkować… szpilki dla mężczyzn. W swojej działalności spotyka innego mężczyznę, przebierańca występującego jako kobieta.

 

Zdaniem „Gazety Polskiej Codziennie” taka tematyka pozwala wejść głęboko w problematykę ludzkich dylematów i ambitnie stworzyć interesujące kreacje. Nie wdając się w polemiki z całkowicie błędnym przekonaniem o możliwości pozytywnego wykorzystania negatywnego zjawiska jakim jest przebieranie się mężczyzn za kobiety, warto odnotować, że twórcy spektaklu z Teatru Dramatycznego nie zrobili nawet tego.

 

Ich „dzieło”, wedle relacji „GPC”, to propagandowy gniot, „nachalna propaganda”, „ideologiczny bełkot”, „oręż do walki ideologicznej” – pisze redaktor Sylwia Krasnodębska. Oręż do walki oczywiście z nietolerancją, rozumianą na sposób narzucony światu zachodniemu przez lobby „tęczowych” i genderystów.

 

Bądź tym, kim chcesz. Nie daj sobie wmówić, że robisz coś źle. Takie słowa mają regularnie padać ze sceny, co w sposób jasny zdradza ideologiczne podteksty i zamierzenia autorów. To propaganda genderowej doktryny. I to na deskach teatru współfinansowanego przez ministerstwo. Przez resort zarządzany przez partię odwołującą się regularnie do wiary katolickiej i konserwatywnego światopoglądu!

 

Na tym jednak szaleństwo w Teatrze Dramatycznym się nie zakończyło, gdyż jeden z bohaterów – drag queen, czyli mężczyzna udający kobietę – wykrzykuje, że jest „Marią Magdaleną z łydką do golenia".


„Instytucje publiczne [nie tylko resort-red.], choć wspierają finansowo placówkę, w rozmowie z Codzienną uchylają się od odpowiedzialności za repertuar teatru, który dotują. W 2017 r. dotacja wyniosła 14 329 650, 00 zł” – czytamy w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

 

Jak donosi dziennik, we wrześniu spektakl wróci na deski Teatru Dramatycznego. Chyba, że ministerstwo kierowane przez prof. Piotra Glińskiego podejmie potrzebne, ba – konieczne działania lub przynajmniej odbierze dotację finansowanej jak dotąd z pieniędzy publicznych instytucji.

 


Źródło: „GPC”

MWł
 


DATA: 2017-07-12 08:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Doucz się Michu. Trzeba najpierw przyswoić wiedzę podstawową o społeczeństwie, gdzie żyjemy i kto nami kręci. Co zrobiono ze sztuką i do czego służy. Jest przerażająca :( https://goo.gl/R9fdF5
ponad 1 rok temu / Johnny
 
Zamiast biadolić i atakować sztukę proponuję wybrać sie do Teatru i samemu ocenić. Recenzja jest tendencyjna i ignorancka. Mało jest sztuk które jak ta przypominają że krzyczymy jak tępe wrony -Biblia, bluźnierstwo , świętokradztwo kiedy dokładnie jak w przypadku tego tytułu jest na odwrót. Doskonała sztuka o tolerancji , próbie zrozumienia durgiego człowieka o tym jak bardzo można sie pomylić oceniając człowieka bez poznania jego pobudek i motywacji. Czyz nie o tym mówi Pismo Świętę? a w kwestii dziecka jest podłym i nikczemnym chamstwem wmawianie ludziom że zostało do czego ''wykorzystane''. Dla wielu ludzi który spotkałem w roznym wieku (10 lat a nawet starsi państwo po 70) o rożnych poglądach ta sztuka jest jak tlen w tym naszym kraju który zaczyna toczyć zgnilizna nienawiści wszystkich do wszystkiego poprzez NIEZROZUMIENIE DRUGIEGO CZŁOWIEKA AMEN :)
ponad 1 rok temu / Antoni
 
Pozamykac te wszystkie Teatry Narodowe bo tam tylko Sosoma i Gomora i to z naszych podatkow
ponad 1 rok temu / Basia
 
Przebieranie się chłopaków za dziewczyny - stały element tzw. pogodnych wieczorów na rekolekcjach oazowych jakieś 30 lat temu. Świat się trochę zmienił od tego czasu.
ponad 1 rok temu / Angus
 
Sztuka to nie to samo co propaganda, a sztuka w służbie propagandy już nie jest wolna. Zasada stara jak świat: pan płaci, pan wymaga. Jeżeli ktoś chce być wolny niech wystawia swoje sztuki na własny koszt i odpowiedzialność. Jeśli mu się to opłaca to dobrze. A jeśli nie, to niech nie wyciąga rąk po jałmużnę plując darczyńcy w twarz.
ponad 1 rok temu / ???
 
Michu być może jest to ważne,ale dotyczy promila spoleczenstwa ,ajako naród potrzebujemy tak bardzo dpbra piękna umocnienia.Na myśl o dziecku boli mnie serce,jak to wpłynie na jego psychikę
ponad 1 rok temu / Teresa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "53011"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.