DZIŚ JEST:   15   STYCZNIA   2021 r.

Św. Pawła, pustelnika
Św. Arnolda Janssena
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Adrian. Miałeś szansę,by siedzieć cicho. A teraz zacznij myśleć i po tym puknij się w głowę,by dojść do wniosku,jakie głupoty wyPiSujesz. Trzeba pamiętać,że PiS to nie partia prawicowa,lewicowa,piłsudczyzna w najgorszej odsłonie. Ich prawdziwa nazwa powinna brzmieć Populizm i Socjalizm (PiS). Ja od jakiegoś czasu przejrzałem ich i nigdy już więcej na nich nie zagłosuję. Ale ciemnota zawsze w tego typu partie będzie popierać. Tak było z Pl. Obłąkańców i ZSL-em. KORowcy wszędzie dobrze będą się czuli. PiS też jest partią z układu okrągłostołowego. Pomagdalenkowcy.
ponad 4 lata temu / as
 
@Adrian: "prowokacją" nazywasz działania katolików w pełni zgodne z Doktryną Katolicką? Dla nas, katolików, ważniejsze jest życie niewinnych dzieci, niż PiS. Bo "ciachnięcie" dzieci podczas aborcji jest grzechem śmiertelnym, a "ciachnięcie" PiS w wyborach nie jest grzechem. Poza tym, skąd wiesz że do władzy dojdą lewacy? Prorocze widzenie miałeś? A może do władzy dojdzie koalicja partii antyaborcyjnych, powstałych po rozpadzie PiS?
ponad 4 lata temu / r
 
Zwykła prowokacja od strony Ordo Iuris, zbyt późno przez PIS rozpracowana. Nożyce: na jednym krańcu "obrońcy życia", na drugim obrońcy cywilizacji śmierci. Ciach i po Pisie, a tym samym po jakiekolwiek obronie życia poczętego, bo jak się do tego dorwą lewacy, to zobaczycie jak się to skończy.
ponad 4 lata temu / Adrian
 
Tchórze
ponad 4 lata temu / .........
 
Czy to jest strzał we własną stopę PiS ?
ponad 4 lata temu / Rozsądny
 
@ teresa W końcu lat 20. XX w. ruszyła silna kampania mająca na celu wprowadzenie ?Niekaralności przerywania ciąży z przyczyn społecznych?. W 1932r. postanowiono, że zalegalizuje się aborcję w dwóch wypadkach: 1 z powodu ścisłych wskazań medycznych; 2 gdy ciąża zaistniała w wyniku zgwałcenia, kazirodztwa bądź współżycia z nieletnią poniżej lat 15. W momencie wejścia w życie było to jedno z najbardziej liberalnych ustawodawstw aborcyjnych w Europie. Bardziej liberalne przepisy aborcyjne miał jedynie ZSRR.
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
Według biskupów i PiS dzieciobójstwo ma nie być karane. Prawdziwe poglądy tych "elit" są następujące: 1. nie uważają "płodu" za istotę ludzką, lub 2. matka Madzi nie powinna była zostać ukarana. Co więc ta osoba robi w więzieniu?
ponad 4 lata temu / jedno z dwojga
 
Każde zamordowane w wyniku aborcji dziecko jest ofiarą złożoną szatanowi. Pozostaje pytanie czy dusza tego dziecka dostąpi zbawienia ? Jeżeli nie, to aborcję można nazwać zbrodnią na ciele i duszy niewinnego dziecka.
ponad 4 lata temu / UPS
 
Do @Teresa - proszę przeczytać "artykuł 233 Kodeksu Karnego (Makarewicza wprowadzonego rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 11 lipca 1932)."
ponad 4 lata temu / Gość
 
Czekam z ciekawością na stanowisko hierarchów KK :-D
ponad 4 lata temu / Stormer
 
Jedynym ratunkiem (w sensie politycznym) jest rząd narodowo-katolicki z takimi ludźmi jak Winnicki, Kowalski i Braun. Św. Stanisławie - módl się za nami!
ponad 4 lata temu / Esso
 
@kol; Może pan podać źródło tej rewelacji że G. Braun jest za narkotykami.
ponad 4 lata temu / Czytaś
 
C.d. @Leaf427 --> Ustawę o planowaniu rodziny i ochronie płodu ludzkiego przegłosowali w Sejmie 7 stycznia 1993 r. posłowie opcji centroprawicowej, solidarnościowej, przy zdecydowanym sprzeciwie postkomunistów i liberałów. Polska stała się pierwszym krajem na świecie, który w warunkach demokracji odrzucił ustawę aborcyjną i wprowadził ustawę chroniącą życie. Po wyborach prezydenckich w 1995 r. (przegrana L. Wałęsy, wygrana A. Kwaśniewskiego), już 14 grudnia ? jeszcze przed zaprzysiężeniem prezydenta ? grupa lewicowych parlamentarzystów (głównie z Unii Pracy) wystąpiła z inicjatywą ustawodawczą nowelizacji ustawy z 7 stycznia 1993 roku, praktycznie pozbawiającą prawnej ochrony poczęte dzieci. Są to fragmenty z opracowania pana dr inż. Antoniego Zięby. Proszę się modlić!
ponad 4 lata temu / Teresa
 
@ Leaf427 --> doczytałam więcej i to nie jest tak jak pan napisał. Na terenie Polski po raz pierwszy w sensie prawnym narzucono pełną dopuszczalność aborcji (nazywanej wówczas ?spędzaniem płodu?) 9 marca 1943 r. Wówczas hitlerowski okupant wydał rozporządzenie (Verordnung) zezwalające Polkom na nieograniczone żadnymi sankcjami zabijanie polskich nienarodzonych dzieci. Po zakończeniu II wojny światowej oczywiście anulowano hitlerowskie rozporządzenia i przywrócono polskie ustawodawstwo przedwojenne, chroniące życie poczętych dzieci. Po raz drugi w Polsce wprowadzono ?prawną? dopuszczalność aborcji 27 kwietnia 1956 roku. W warunkach terroru komunistycznego (ks. prymas S. Wyszyński internowany, tysiące polskich patriotów w więzieniach) ludzie wprowadzeni do Sejmu (w 1952 r.) przez ludobójcę Stalina, przegłosowali legalizację aborcji. Ta stalinowska aborcyjna ustawa obowiązywała aż do 1993 roku.
ponad 4 lata temu / Teresa
 
@potato - Maryś kiedy trzeba bronić, to będzie broniła. Nic się nie zmieniło. A Tobie co, znów Kościół uwiera, że sobie biskupów przypomniałeś?
ponad 4 lata temu / Maria
 
Ptaszki ćwierkają, że dziś szykuje się ,,nocna zmiana".
ponad 4 lata temu / Maria
 
Gdzie jest Marys? -ta co broni biskupow?I kto LEWAK?
ponad 4 lata temu / potato
 
Podwójna mowa PiS-u z poparcien Episkopatu. Episkopat opowiedział się za nie karaniem aborcjonistek i tym sposobem rozwala cały system prawny. Jakiekolwiek zabójstwo będzie względne i wątpliwe co do karania, bo jakoś będzie mogło być usprawiedliwione. PiS ochoczo wchodzi w sojusz z Sanhedrynem. Episkopat opowiediał się de facto za istniejącym stanem prawnym, ponieważ niemożliwe będzie egzekwowanie zakazu aborcji bez sankcji. To jest po mysli PiS-u. Judasze !
ponad 4 lata temu / Romulus
 
@Leaf - Obawiam się, że niestety masz rację. Bóg upomni się o krew niewinną. Dawał szansę - zwycięstwo w wyborach. To rzekome karanie kobiet, to tylko zasłona dymna, oni tak naprawdę nie chcą nic zmieniać w ustawie aborcyjnej. Gdyby chcieli, to przesłali by projekt do dalszych poprawek, np. do wykreślenia zapisu o karalności. Należy zaznaczyć,że ta karalność miała być tylko wobec osób cynicznie mordujących dzieci. @cichy - Nie masz racji. To zwołanie nagłe komisji miało być tylko i wyłącznie po to, aby przegłosować odrzucenie projektu. Opozycja szalała, bo myślała, ze to wszystko, aby projekt przepchnąć. Sami byli zdziwieni obrotem sytuacji. Hańba i wstyd, brak słów.
ponad 4 lata temu / Maria
 
Abstrahując od samego meritum to trzeba stwierdzić, że PiS jest niestety wprost beznadziejnie durny i nie potrafi wyciągać absolutnie żadnych wniosków z przeszłości. Znowu mamy, całkiem jak ostatnio, próby umizgiwania się do lewactwa i przypodobania się temu środowisku - oni zupełnie nie zdają sobie sprawy, że to absolutnie nic nie da i skończy się katastrofą jak poprzednim razem.
ponad 4 lata temu / abc
 
Kochany pch czy Wy naprawdę nie wiecie o co chodzi?
ponad 4 lata temu / kota
 
Braun jest niestety za narkotykami, co jak dla mnie go skreśla. Nie można stawiać liberalnych idei ponad dobro i bezpieczeństwo Polaków. Ja przerzucę się na RN Nie ma nic ważniejszego niż życie niewinnych dzieci. Jeśli PiS tego nie rozumie, nie zasługuje na poparcie Katolików i prawicy. Tchórzostwo też należy ocenić bardzo negatywnie. Zwłaszcza w tak ważnej sprawie. A biskupi także dziś się skompromitowali. Mówią, że aborcja jest strasznym morderstwem, a jest przeciwne karaniu za nią. Wiele osób mnie dziś zawiodło.
ponad 4 lata temu / kol
 
@cichy Czy to ty "rozczarowany" tylko pod innym nickiem?! Bo propaganda pisowska ta sama... PiS właśnie ma szansę na wyprowadzenie Polski "z całkowitej ruiny" m.in. zmieniając prawo dopuszczające aborcje, ale jak widać ma inne priorytety niż przed wyborami.
ponad 4 lata temu / yjh
 
cichy: " zastanówmy się czy chcemy na powrót do władzy dopuścić ludzi działających zdecydowanie przeciw podstawowym interesom Polski, czy damy szanse rządowi PiS na wyprowadzenie Polski z całkowitej ruiny, zapaści, zniewolenia ." Herbert o Michniku :"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny. Ideologia tych panów, to jest to, żeby w Polsce zapanował \'socjalizm z ludzką twarzą\' . To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. Jak jest potwór, to powinien mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich hybryd, ja uciekam przez okno z krzykiem." Podstaw sobie zamiast Michnika polityków PiSu: Szydło, Gowina, Kaczyńskiego. Jeśli się nie opamiętają to marnie skończą i cały naród zapłaci za ich grzech. Bo likwiadacja zabijania nienarodzonych to priorytet. Bez tego będzie zapaść , ruina i zniewolenie. Bo Pan Bóg nie pozwoli z siebie kpić.
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
Biskupi jak Sanchedryn wydali niewinną krew Piłatom z PiS. Zdrada i hańba... Ustawka między klerem a politykami.
ponad 4 lata temu / Idzi
 
Zachowanie się dzisiaj PiS-u potwierdza jedynie moją tezę że żadna to prawica tylko normalna partia władzy która wykorzystała naiwność Polaków kreując się na wielkich "patriotów" którzy sprzedali Polskę i katolików. Takie samo draństwo jak te całe PO czy Nowoczesna. Jeżeli nie wierzycie to napiszcie jakiś niepozytywny komentarz na temat PiS-u na "Niezależnej" a cenzor jak za komuny na pewno tego nie puści poza tym pełno tam już opinii wyrażających akceptację postawy PiS-u jacy to oni mądrzy i przewidujący, jak to wszystko robią dla dobra ojczyzny i Polaków no i oczywiście że projektodawcy czyli Ordo Luis to agentura Po. Przepraszam że to piszę ale rzygać się chce jak się na tą patriotyczną prawicę patrzy.
ponad 4 lata temu / Midas
 
panda: "Biskupi nie chcą kar za aborcję, czyli aborcja nie jest przestępstwem." Biskupi będą mieli całą wieczność na rozpamiętywanie swojej głupoty. Podobnie jak politycy PiSu. Jeśli się nie opamiętają.
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
Ludzie przejrzyjcie na oczy: in vitro, aborcja, populizm, socjalizm, partyjna tv, agentura żydowsko-amerykańska... - to ma być katolickie, bo mają trochę więcej ogłady niż PO?
ponad 4 lata temu / Tomek
 
Czy ktoś ma jeszcze złudzenia wobec JudeoPiSu? Przypominam historię z głosowaniem przez laty, gdy z tego powodu odszedł Marek Jurek. Kaczyński to syjonista, zawsze będzie grał przeciwko Polsce. Dziś jechałem do Świebodzina rano, pomnik pięknie się prezentuje z autostrady. Dzień pochmurny, ale kilka promyków słońca wystarczyło, żeby korona się złociła. Niech żyje Chrystus Król.
ponad 4 lata temu / Obcy Astronom
 
Teresa: "Chciałam spytać, proszę mnie uświadomić czy był taki okres w Polsce gdzie aborcja była całkowicie zakazana?" Była zakazana od początku państwowości polskiej aż do 1932r. Wtedy patriotyczny, sanacyjny rząd piłsudczyków (odpowiednik dzisiejszego PiSu)zezwolił na zabijanie dzieci. Przed karą przestrzegała Św. Faustyna Kowalska.Kara nadeszła w 7 lat później.I teraz też nadejdzie. Mamy to jak w banku.
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
Biskupi na ostatnim posiedzeniu wyraźnie zaznaczyli, że nie zgadzają się na karanie kobiet za aborcję. W tej chwili problem aborcji jest sprawą tylko polityczną , bo służy do walki opozycji z obecnym rządem PiS, choć projekt antyaborcyjny nie jest autorstwa PiS. Na posiedzeniu komisji nie było szans na jakąkolwiek dyskusje merytoryczną,ponieważ opozycja dążyła do wywołanie totalnej awantury.Moim zdaniem prowadzący komisję zachował się przytomnie i zapobiegł totalnej awanturze ze strony PO, Nowoczesnej i Kukiz. Rodacy zastanówmy się czy chcemy na powrót do władzy dopuścić ludzi działających zdecydowanie przeciw podstawowym interesom Narodu Polskiego i Polski, czy damy szanse rządowi PiS na wyprowadzenie Polski z całkowitej ruiny, zapaści, zniewolenia do jakiego doprowadziły rządy PO i PSL.
ponad 4 lata temu / cichy
 
Chciałam spytać, proszę mnie uświadomić czy był taki okres w Polsce gdzie aborcja była całkowicie zakazana?
ponad 4 lata temu / Teresa
 
brak słów ...
ponad 4 lata temu / mucha
 
Matko Najświętsza miej nas w opiece, Jezu zmiłuj się nad nami. Rząd robi co chce, a konsekwencje poniesiemy wszyscy.
ponad 4 lata temu / AnnaN
 
Oto oblicz dzisiejszego Judasza.
ponad 4 lata temu / Romulus
 
Biskupi nie chcą kar za aborcję, czyli aborcja nie jest przestępstwem. Wobec tego co chcecie od pisu?
ponad 4 lata temu / panda
 
To ten sam Kaczynski ktory w 1990 r mowil ze tworzy porozumienie centrum aby nie bylo miejsca na fundamentalistow katolickich... nic sie nie zmienil ale katolicy byli mu potrzebni do wyborow. Trzeba popierac autentycznych katolikow ibprawicowcow jak Grzegorz Braun. Pisiaki to lewaki
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
No to zapowiada się powtórka z 1939 r. - pomsta za 1932 r. i legalizację zabijania niewiniątek przez patriotycznych - a jakże!- piłsudczyków. Biada, biada, biada! Ja chwytam za różaniec. Jakby co to na Sądzie będę usprawiedliwiony - wspierałem ratowanie dzieci modlitwą i jałmużną. Reszta tzw. pobożnych polityków i - o zgrozo!- duchownych i mediów katolickich będzie się przez całą wieczność tłumaczyła z zaprzepaszczenia takiej szansy. Cóż, Eruskowie, Ammonici i dziesiątki pogańskich narodów zostało wytępionych i nikt po nich nie płacze. Po Polsce też nikt nie będzie długo płakał. Polska jako nowy naród wybrany, Mesjasz narodów - tragikomedia. Zostaną skorupy albo i to nie.
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
Wzorcowy przykład pobożności interesownej. Przed wyborami obrońcy życia, po wyborach już nie koniecznie. PiS się skompromituje jeśli odrzuci ten projekt, będą całkowicie niewiarygodni dla katolików.
ponad 4 lata temu / marco
 
Brak słów. Obłudnicy. Jak można wierzyć tym ludziom, skoro odmawiają prawa do życia niewinnym i najbardziej bezbronnym?
ponad 4 lata temu / Maria
 
Król jest nagi. PiS = PO i teraz udowadnia to o czym wszyscy mówili od dawna. PiS nie jest partią konserwatywną i nie jest partią katolicka. To farbowany lis.
ponad 4 lata temu / Marzena
 
Straciliście właśnie moje poparcie. To jak się zachowują polscy biskupi to skandal. To tak naprawdę oni zadecydowali o tym, że matka, która morduje swoje dzieci pozostaje bezkarna. A PiS po prostu grzecznie się na to zgodził. Jak zapobiegać aborcji, skoro nie grożą za nią żadne kary? Mówicie o zabijaniu, ale czy naprawdę w nie wierzycie, skoro jesteście przeciwko karaniu?
ponad 4 lata temu / Oburzony
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.