DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Kpina zamiast praworządności. Sejmowa komisja bez dyskusji odrzuciła projekt „Stop aborcji”

Kpina zamiast praworządności. Sejmowa komisja bez dyskusji odrzuciła projekt „Stop aborcji”
Fot. Adam Chełstowski / FORUM

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka zebrała się w środę tylko po to by bez dyskusji i jakiegokolwiek procedowania zarekomendować Sejmowi odrzucenie obywatelskiego projektu nowelizacji chroniącej życie ludzkie od poczęcia. Posiedzenie trwało w atmosferze permanentnej awantury gdyż opozycja kwestionowała tryb jego zwołania.

 

Komisja miała rozpocząć obrady o godzinie 17:00. Najpierw jednak, ze względu na ogromne zainteresowanie mediów i organizacji społecznych, przeniesione zostało do większej sali. Kiedy już ruszyło - po kilkudziesięciu minutach - poseł Witold Czarnecki z PiS nieoczekiwanie złożył wniosek o odrzucenie w całości obywatelskiego projektu „Stop aborcji”. Tuż potem jednak przedstawiciele opozycji zakwestionowali prawidłowość zwołania posiedzenia w tak błyskawicznym tempie. Zgodnie bowiem z regulaminem Sejmu zawiadomienie o terminie powinno dotrzeć do parlamentarzystów przynajmniej na trzy dni wcześniej.


Posłowie Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej przekrzykując prowadzącego obrady zgodnie kontestowali wszelkie próby rozpoczęcia obrad. Do czasu aż wiceprzewodniczący komisji Andrzej Matusiewicz (PiS) zarządził głosowanie wniosku o odrzucenie projektu autorstwa Ordo Iuris. Zaraz potem jak posłowie wniosek przyjęli, zakończył obrady.


Tym samym na czwartkowe obrady plenarne Sejmu trafi z komisji rekomendacja o odrzucenie nowelizacji zmierzającej do pełnej ochrony życia. Nie pozostawia to złudzeń co do intencji partii Jarosława Kaczyńskiego wobec inicjatywy popartej w ciągu trzech miesięcy przez niemal 460 tysięcy osób.

 

Jak napisał portal 300polityka.pl, w czwartek rano, na pół godziny przed sejmowymi głosowaniami posłowie PiS mają stawić się obowiązkowo na zebraniu z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Dotychczas prezes partii deklarował, że w kwestii obrony życia parlamentarzystów tej partii nie będzie obowiązywać dyscyplina.

 

Wkrótce opublikujemy komentarze inicjatorów projektu.

 

RoM


DATA: 2016-10-06 08:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Adrian. Miałeś szansę,by siedzieć cicho. A teraz zacznij myśleć i po tym puknij się w głowę,by dojść do wniosku,jakie głupoty wyPiSujesz. Trzeba pamiętać,że PiS to nie partia prawicowa,lewicowa,piłsudczyzna w najgorszej odsłonie. Ich prawdziwa nazwa powinna brzmieć Populizm i Socjalizm (PiS). Ja od jakiegoś czasu przejrzałem ich i nigdy już więcej na nich nie zagłosuję. Ale ciemnota zawsze w tego typu partie będzie popierać. Tak było z Pl. Obłąkańców i ZSL-em. KORowcy wszędzie dobrze będą się czuli. PiS też jest partią z układu okrągłostołowego. Pomagdalenkowcy.
ponad 4 lata temu / as
 
@Adrian: "prowokacją" nazywasz działania katolików w pełni zgodne z Doktryną Katolicką? Dla nas, katolików, ważniejsze jest życie niewinnych dzieci, niż PiS. Bo "ciachnięcie" dzieci podczas aborcji jest grzechem śmiertelnym, a "ciachnięcie" PiS w wyborach nie jest grzechem. Poza tym, skąd wiesz że do władzy dojdą lewacy? Prorocze widzenie miałeś? A może do władzy dojdzie koalicja partii antyaborcyjnych, powstałych po rozpadzie PiS?
ponad 4 lata temu / r
 
Zwykła prowokacja od strony Ordo Iuris, zbyt późno przez PIS rozpracowana. Nożyce: na jednym krańcu "obrońcy życia", na drugim obrońcy cywilizacji śmierci. Ciach i po Pisie, a tym samym po jakiekolwiek obronie życia poczętego, bo jak się do tego dorwą lewacy, to zobaczycie jak się to skończy.
ponad 4 lata temu / Adrian
 
Tchórze
ponad 4 lata temu / .........
 
Czy to jest strzał we własną stopę PiS ?
ponad 4 lata temu / Rozsądny
 
@ teresa W końcu lat 20. XX w. ruszyła silna kampania mająca na celu wprowadzenie ?Niekaralności przerywania ciąży z przyczyn społecznych?. W 1932r. postanowiono, że zalegalizuje się aborcję w dwóch wypadkach: 1 z powodu ścisłych wskazań medycznych; 2 gdy ciąża zaistniała w wyniku zgwałcenia, kazirodztwa bądź współżycia z nieletnią poniżej lat 15. W momencie wejścia w życie było to jedno z najbardziej liberalnych ustawodawstw aborcyjnych w Europie. Bardziej liberalne przepisy aborcyjne miał jedynie ZSRR.
ponad 4 lata temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.