DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Kpił z wiary z... „czułością”. Pisarz tłumaczy się z ataku na Dawida Kubackiego

Kpił z wiary z... „czułością”. Pisarz tłumaczy się z ataku na Dawida Kubackiego
Dawid Kubacki. Fot. Irek Dorozanski / FORUM

Skrytykowany za kpinę z katolickiej wiary polskich skoczków Wojciech Kuczok na łamach „Gazety Wyborczej” wrócił do tematu. Stawiając się w roli zaatakowanego i skrzywdzonego, stwierdził, że jego kpiarskie „Wymię ojca” było naigrywaniem „z czułością”. Bo osobiście to Dawida Kubackiego kocha jako genialnego sportowca.

 

„W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe Wymię ojca będzie poprzedzało każdy dojazd do progu” – za m.in. te właśnie słowa na głowę pisarza publikującego na łamach „GW” posypała się krytyka. Więcej o sprawie pisaliśmy w materiale Dawid Kubacki, skoki i znak krzyża. Salonowemu pisarzowi przeszkadza wiara zawodnika, więc z niej kpi.

 

W kolejnej publikacji Wojciech Kuczok wrócił do tematu, próbując wytłumaczyć się ze swych skandalicznych słów. Szkoda, że w środowisku salonowym słowo „przepraszam” nie funkcjonuje, a jeśli już trzeba przyznać się do błędu, to czyni się to tak, by uderzyć ponownie.

 

Właśnie tak postąpił Kuczok – zdeklarowany ateista – który swój tekst rozpoczął od słów „W imię ojca i syna i ducha świętego”, dodając, że postanowił „przeżegnać się przed felietonem”, aby „bóg natchnął” go do publicystyki „wysokich lotów” – wszystko to zaś bez należnej Trójcy Świętej czci.

 

Felietonista dodał, że znak krzyża czyniony przed skokiem przez Dawida Kubackiego – który to gest pisarz uprzednio wykpił – „ma raczej charakter nerwicy natręctw, ale mogłem nie docenić duchowego zaangażowania naszego skoczka”. Jak dodał zawodnik może przecież się „żegnać przed wieloma czynnościami, których siłą rzeczy telewizja nie transmituje”.

 

Tak, katolicy zaczynają każdy dzień zwracając się ku Stwórcy i wiele czynności podejmowanych w ciągu dnia rozpoczynają właśnie „w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. I nie ma to związku z żadną nerwicą, ale jest wyrazem wiary i utrzymywania więzi z Bogiem. Nic tu po kpiarskim tonie. Wyznanie autora, że nie miał intencji naigrywania się z pogardą, ale było to „naigrywanie z czułością” nic nie zmienia. Szczególnie, że na koniec sportowej części felietonu Kuczok dodał jeszcze: „Niech więc skaczą nasze orły we śnie i miękko lądują. Z bogiem. Lub choćby mimo boga”.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

MA


DATA: 2018-01-23 11:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

gdzie te medale w Korei? a może przestali się żegnać przed skokiem? ?Wymię ojca?? (może pan Wojciech Kuczok by pokazał co potrafi bez żegnania oprócz bazgrania i opluwania innych ) inni przestali i w Korei nie wygrali... "bez Boga ani do proga" jeśli oczywiście wiecie co to próg ? a dwóch "bochaterow" generałów juz sp. pamietacie? jaki pisarz taki felieton.
ponad 2 lata temu / maciey
 
Osoby niewierzące wymagają aby uszanować ich poglądy dlaczego więc sami nie potrafią uszanować przekonań innych takie zachowania prowadzą do nienawiści na tle rasowym czy religijnym radziłabym pamiętać kto sieje wiatr zbiera burzę
ponad 2 lata temu / O co chodzi z tym formularzem
 
Gdyby w Polsce obowiazywal kodeks karny,tak jak to rzekomo jest,to ten lewacki oszolom z zydowskiej gazety dla Polakow odpowiedalby przed sadem za kpienie z czyichs prtzekonan religijnych.
ponad 2 lata temu / Krzysztof
 
Uważam, że p. Wojciech Kuczok powinien przeprosić wszystkich, których jego słowa mogły urazić. Nie myślę o takich słowach jakich użył, ale chodzi o taki sposób w jaki przepraszamy ludzi, ktorych szanujemy. W przeciwnym razie śmiem twierdzić, że pan dziennikarz, o ktorym mowa nie ma szacunku do: 1.Boga i wiary, które są ważne dla tak wielu Polaków; 2.Polskich sportowców, którzy, nie wstydzą się swojej wiary. Jestem zmartwiona tym, że ludziom, od których oczekuje się chociaż podstawowej kultury, brakuje ogłady i szacunku do innych.
ponad 2 lata temu / Tess
 
Panie redaktorze, co byś nie wypisywał, to Jezus i tak cię bezgranicznie kocha. Dlatego też dał ci rozum i niczym nie ograniczoną wolę.
ponad 2 lata temu / oset
 
No cóż, tu w zasadzie nie ma co komentować. Nie wiem kim jest ów Kuczok i dlaczego nawet taka gazeta jak GW trzyma go u siebie, ale widać potrzebuje "medialnego niesiołowskiego". Tyle tylko, że tym sposobem strzela sobie w stopę. A "wymię Kuczoka" traktowane jest nawet przez część osób sięgających po GW, jako źródło ketmanowskiej siły dla zagubionych zwolenników przeszłości...
ponad 2 lata temu / Tomek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.