DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Kpiąca z chrześcijaństwa koszulka wycofana. Reserved przeprosił za „dwuznaczny nadruk”

Kpiąca z chrześcijaństwa koszulka wycofana. Reserved przeprosił za „dwuznaczny nadruk”
źródło: pixabay.com

Postać przedstawiana jako św. Mikołaj i renifer z antychrześcijańskim hasłem na „świątecznej” koszulce – po interwencji towar znika z półek znanej sieciówki. Firma Reserved przeprosiła za „dwuznaczny nadruk”.

 

Koszulka miała być zabawnym „świąteczny” produktem. Widniała na niej postać w popkulturze przedstawiana jako św. Mikołaj idący pod ramię z reniferem. Obie postaci dzierżyły butelki z winem – Mikołaj miał ich całą reklamówkę, renifer widocznie „zmęczony” z jednej strony częstował Mikołaja „z gwinta”, z drugiej nieuważnie rozlewał wino z odkorkowanej butelki. Cała scena okraszona została napisem „odkupienie win”, nawiązującym wprost do chyba najbardziej znanej kolędy „Cicha noc”.

 

Sprawę niestosowności produktu poruszyła dziennikarka Agata Puścikowska. Po jej interwencji firma wycofała koszulkę oraz opublikowała też przeprosiny: „Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Nie mieliśmy na celu obrażenia niczyich uczuć. Ze względu na to, że nadruk rzeczywiście można odczytać dwuznacznie, podjęliśmy decyzje o wycofaniu tego modelu ze sprzedaży w naszym sklepie internetowym oraz salonach stacjonarnych”

 

Źródło: wpolityce.pl

MA


DATA: 2020-12-01 11:00
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Spokojnie, nie widziałem koszulki, ale zapewne z reniferem nie Mikołaj i na pewno nie święty, jeno zwykły przerośnięty KRASNAL, komercyjnie mylnie nazywany św. Mikołajem. Apeluję do redakcji o sprostowanie!
1 miesiąc temu / Apolinarius
 
@Daddy Ja do tego dodałem Gilette za głośną kampanię, w nie tylko mojej ocenie nieprzychylną białym heteroseksualnym mężczyznom. Ostatnio Decatlhlon czy jakoś tak się to pisze również ''zabłysnął'' czarnym światłem. Nawet chyba Tu o tym pisali albo w serwisie NajwyższyCzas wpisz w góglach to zanjdziesz
1 miesiąc temu / neron
 
SEMPER SIMUL Foundation z siedzibą w Valetta Malta przejęła kontrolę nad LPP S. A./m.in.Reserved/. To był taki "psikus" od nowego właściciela. Gratulujemy strategii na polskim rynku. Vale, vir tibi semper sus.
1 miesiąc temu / mi
 
Co ta bezbożna swołocz jeszcze nie wymyśli, aby ośmieszyć i obrazić Chrzescijan. Ale spokojnie, miara nieprawości musi się dopełnić aby nadszedł sądny dzień.
1 miesiąc temu / Paulus
 
nie mieliśmy na celu ... - no, rzeczywiście. Katoliku nie kupuj już więcej w reserved - niech upadnie ta swołocz.
1 miesiąc temu / tak tylko
 
Nieprawda. To jest JEDNOZNACZNE!
1 miesiąc temu / mizar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.