DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Kozioł ofiarny znaleziony. Wielki Kanclerz Maltańczyków twierdzi, że to kardynał Burke wywołał kryzys

Kozioł ofiarny znaleziony. Wielki Kanclerz Maltańczyków twierdzi, że to kardynał Burke wywołał kryzys
fot. remnantnewspaper.com
#KARDYNAŁ    #KRYZYS    #KOŚCIÓŁ    #DUBIA    #BOESELAGER    #WATYKAN    #WINNY    #PAPIEŻ    #FRANCISZEK    #BURKE

Za kryzys w Zakonie Maltańskim odpowiedzialni są ci, którzy dopatrują się zagrożenia prawdy o małżeństwie i krytykują papieskie spojrzenie na ekonomię, a zwłaszcza kard. Raymond Leo Burke, mówi Wielki Kanclerz Zakonu, Albrecht von Boeselager, przywrócony na swoje stanowisko przez papieża.


Albrecht von Boeselager stanowisko Wielkiego Kanclerza Zakonu Maltańskiego utracił w grudniu ubiegłego roku, zdymisjonowany przez Wielkiego Mistrza, Matthew Festinga. Boeselagerowi zarzucano, że wiedząc o rozdawaniu przez jedną z agend Zakonu środków antykoncepcyjnych w biednych krajach zachował się biernie, sprzeniewierzając się nauczaniu katolickiemu. Boeselager nie zgodził się z dymisją i odwołał do Ojca Świętego.


Wkrótce Wielkiego Kanclerza przywrócono na urząd, a zmuszono do dymisji Wielkiego Mistrza Festinga, dodatkowo de facto zawieszając patrona Zakonu, kardynała Raymonda Leo Burke’a, wspierającego Festinga.


Teraz Albrecht von Boeselager przekonuje, że całe zamieszanie zostało spowodowane walką o wpływy w Zakonie Maltańskim. Po jednej ze stron mieliby znajdować się ci, którzy obawiają się rozmycia nauczania katolickiego o małżeństwie i rodzinie za pontyfikatu Franciszka, krytycznie patrząc też na jego nauczanie na tematy ekonomiczne.


Jak mówi w rozmowie z dziennikiem „Die Welt”, już od dłuższego czasu miało dochodzić do konfliktu między Wielkim Mistrzem a zarządem Zakonu. Według słów Boeselagera to właśnie on sam miał być człowiekiem, z którym najtrudniej było pogodzić się Festingowi.


Jednak bezpośrednią odpowiedzialność za wybuch kryzysu Wielki Kanclerz zrzuca na patrona Zakonu, kardynała Raymonda Burke’a. Kardynał jeszcze kilka dni temu podkreślał w jednym z wywiadów, że nikt, kto tolerował rozdawanie prezerwatyw przez podległą mu organizację, nie może piastować w Kościele wysokiej funkcji. Według Boeselagera wypowiedź ta jest pośrednim uderzeniem w Ojca Świętego, jako tego, który miałby chronić osobę odpowiedzialną za antykoncepcyjny skandal.


Boeselager uważa, że papież ma przeciwko sobie bardzo silne, wpływowe środowisko konserwatywne, zakorzenione jego zdaniem zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, gdzie "weszło w sojusz z ewangelikami oraz przedstawicielami gospodarką, skąd czerpie finanse". I to właśnie poparcie przedsiębiorców miałoby być jednym z powodów ataków na papieża, bo im mają nie podobać się wypowiedzi Ojca Świętego o współczesnym systemie gospodarczym.


Nowego Wielkiego Mistrza Zakon Maltański wybierze w kwietniu. Boeselager uważa, że w tym kontekście potrzebne są wielkie reformy. Nowy Wielki Mistrz niekoniecznie musi już legitymować się arystokratycznym pochodzeniem. Dodatkowo Zakon musi przemyśleć, czy należy wciąż ograniczać powierzanie funkcji kierowniczym tym jego członkom, którzy żyją w celibacie. Na 13 500 rycerzy zakonnych jest ich dziś tylko 60.Pach

Źródło: Katholisch.de

DATA: 2017-03-07 09:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież były wypowiedzi, że kard. Burke został przewidziany do odstrzelenia. Jak na mój gust rzeczywiście to było do przewidzenia, że tak się skończy cała ta sprawa z "Dubiami". Zrobił to wg. mnie za delikatnie. Bo nic nie osiągnął a i tak wywalą. Uważam, że trzeba grać "na całego" bez bawienia się w uprzejmości tylko ostro stawiać sprawę. I tak będzie się napiętnowanym ale przynajmniej "nie za darmo" a jest szansa na powodzenie. Piszę to na podstawie własnego doświadczenia.
ponad 3 lata temu / ma
 
Jakoś Mu nie dowierzam
ponad 3 lata temu / Kazimierz
 
Skompromitowany kondoniarz.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
Mosci Kanclerzu Boeselager nauka Chrystusa o malzenstwie jest b. jasna i zdecydowanie klarowna! Natomiast wielu roznie inerpretuje papieska adhortacje "Amoris laetitia" i jak publicznie sie mowi i pisze, niektorzy hierarchowie w Niemczech, Argentynie, na Malcie, a nawet w Rzymie chca dopuszczac cudzoloznikow do Komunii Swietej, co jest absolutnie niegodziwe i niedopuszczalne bowiem nauka Chrystusa jest jedna i niepodziwlna! Poza tym Kanclerzu Zakonu Maltanskiego dlaczego tak mocno eksponujesz jakoby podzialy w Kosciele mowiac wprost o USA, czyz sw Pawel Ap nie wyjasnil jasno, ze wszyscy jestesmy Chrystusowi?! Kanclerzu Maltanczykow czyzbys niespecjalnie zagladal do pism i nauk sw. Pawla Ap?! Szczesc Boze
ponad 3 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Według Boeselagera Franciszek akceptuje rozdawanie prezerwatyw?
ponad 3 lata temu / sp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.