DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Kosztowny wpis na Twitterze. Radna PO zapłaci za oszczerstwo wobec Kai Godek?

Kosztowny wpis na Twitterze. Radna PO zapłaci za oszczerstwo wobec Kai Godek?
Fot. soopahtoe/sxc.hu

Wszystko rozegrało się w niespełna dwie godziny: najpierw kłamliwy wpis na Twitterze przeciwko znanej obrończyni życia, następnie reakcja pokrzywdzonej i Instytutu Ordo Iuris. Efekt – pismo przedprocesowe, skierowane do autorki oszczerstwa z żądaniem przeprosin i wysokiego zadośćuczynienia na rzecz domu dla niepełnosprawnych.

 

Najnowsza lewicowa moda na przypisywanie ideowym przeciwnikom narodowo-socjalistycznych sympatii niekiedy obraca się przeciwko samym oszczercom. Przekonała się o tym użytkowniczka Twittera, która zamieściła na swoim profilu obraźliwy, szyderczy wpis pod adresem Kai Godek z Fundacji Życie i Rodzina. Swą publikację zilustrowała fotografią młodej kobiety w otoczeniu mężczyzn z symbolami ONR, prezentujących tak zwany rzymski salut. Zgodnie z opisem – nie mającym nic wspólnego z rzeczywistością – na zdjęciu z 2005 roku widnieć miała Kaja Godek.

 

Pomówiona obrończyni życia, która niedawno prezentowała w Sejmie obywatelski projekt mający na celu likwidację aborcyjnej przesłanki eugenicznej, zareagowała błyskawicznie: „Do zobaczenia w sądzie” – napisała Kaja Godek.

 

Nie trzeba było długo czekać na reakcję Instytutu Ordo Iuris. Jego prezes, mecenas Jerzy Kwaśniewski opublikował treść pisma przedprocesowego. Trafi ono do internautki, która w porę nie „ugryzła się w klawiaturę”:

 

  

Żądanie dotyczy zamieszczenia przeprosin w dzienniku „Rzeczpospolita” do dnia 29 stycznia obecnego roku.

 

Jolanta Miśkiewicz, która szybko usunęła swojego tweeta, nie jest tak zwaną anonimową internautką. Na swoim profilu podpisuje się następująco: „Z wyboru radna Targówka, z natury społeczniczka, z wielu powodów racjonalnie myśląca buntowniczka... :-)”.

 

Natomiast PortalSamorządowy.pl informuje na temat „łowczyni nazistów” co następuje:

 

„Urodzona w 1978 roku. Radna Platformy Obywatelskiej. Przewodnicząca Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego, członkini Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, członkini zespołu ds. Budżetu partycypacyjnego. Członek Komisji Bezpieczeństwa, Zdrowia i Inicjatyw lokalnych; Komisji Edukacji; Komisji Kultury i Promocji; Komisji Sportu i Rekreacji”.

 

 

 

Źródło: Twitter, portalsamorzadowy.pl

RoM

 

 


DATA: 2018-01-24 18:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie odpuszczać! To nie ma nic wspólnego z tym co robi lewica (procesy za domniemanie domniemania szyderstwa) tu mamy ewidentnie kłamstwo i manipulację.
ponad 2 lata temu / One
 
Zastanawia mnie zawsze, jak jednocześnie można działać w tylu organizacjach i instytucjach. Chyba bierze tylko diety. a to znaczy, że może zapłacić za swoją arogancję.
ponad 2 lata temu / Sally
 
Wwm. Tak ale przecież na tym zdieciu nie ma ręki wyciągniętej do góry i 5 piw nie zamawia. A na Twitterze zostało to zinterpretowane w sposób jednoznaczny.
ponad 2 lata temu / Ggg
 
Oszczerstwo, czyli przestępstwo zniesławienia, o którym mowa w art. 212 kk, ścigane jest z oskarżenia prywatnego. Wezwanie przedsądowe w ramach roszczeń cywilnoprawnych w sprawach karnych może być potraktowane jako groźba bezprawna (tj. groźba spowodowania postępowania karnego, która ma zmusić tę kobietę do jakiegoś zachowania na przyszłość). Pismo takie nie stanowiłoby groźby jedynie wtedy kiedy miałoby na celu ochronę dobra już naruszonego przez osobę, do której zostaje ono skierowane lub odzyskanie takiego dobra. Dla oceny czy pismo takie stanowi groźbę nie ma znaczenia czy przestępstwo, którego dotyczy wezwanie zostało rzeczywiście popełnione. Ściganie następuje również na wniosek pokrzywdzonego. A w sprawie innego zdjęcia, które sobie p.Godek zrobiła z oenerowcami wiosną 2015 r. w Piasecznie, sama się wypowiedziała 24.10.2016 r. na facebook twierdząc, że nie widzi w tym nic nadzwyczajnego. Panowie ci rzeczywiście akurat nie zamawiali pięciu piw.
ponad 2 lata temu / wwm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.