DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 53  >   POLSKA

Roman Motoła

Kosztowny grzech zaniechania


Kto mógłby jeszcze całkiem niedawno przypuszczać, że sprzeciw wobec projektu nowelizacji zakładającej pełną ochronę prawną życia połączy przeważającą część pobożnych parlamentarzystów, mediów prawicowych i katolickich, a nawet hierarchów Kościoła?

 

 

Każdy, kto miał w pamięci poprzednie – nie tak przecież odległe w czasie – parlamentarne boje o powszechne prawo do narodzin, musiał zdawać sobie sprawę, że powodzenie kolejnej próby zależy od tego, czy sprawa ta zaangażuje i zjednoczy możliwie jak najszerszy front obrońców życia. Pisaliśmy o tym i my już przed rokiem. Widząc wówczas, jak posłowie i senatorowie w trakcie swego ślubowania gremialnie powoływali się na Boże Imię, mogliśmy wszyscy żywić uzasadnioną nadzieję, iż nauczeni doświadczeniami lat poprzednich, odnawiając państwo, tym razem nie zapomną o jego cywilizacyjnych fundamentach.


Po co człowiekowi bowiem kosztowne socjalne przywileje, prawo do powszechnej edukacji, odzyskana telewizja publiczna, mieszkanie plus pięćset złotych miesięcznie albo i nawet posada w publicznej spółce, skoro dobrodziejstwa te nie dotyczą tysięcy ofiar wstępnej selekcji prowadzonej za aprobatą państwa na szpitalnej rampie?Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Od kilku lat przeżywamy coraz większe wzmożenie ideologiczne w Unii Europejskiej. 16 lat temu wmawiano nam, że UE będzie pewną formą obrony i reprezentowania polskich interesów również gospodarczych. Wielu Polaków odbierało przystąpienie do Wspólnoty jako formę pewnego awansu cywilizacyjnego poprzez łatwiejszy przepływ środków pieniężnych i materialnych, łatwiejsze przemieszczanie się po naszym kontynencie etc. Nagle jednak okazało się, że z przynależnością do Unii Europejskiej wiążą się różnego rodzaju radykalne ideologie, a sama UE i jej „elity” stały się zakładnikiem tychże radykalnych ideologii – mówi w rozmowie z PCh24.pl Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.

 
 

- POLEXIT jest absolutnym absurdem, nigdy żadne polityczne ugrupowanie liczące się na polskiej scenie nie formułowało takiego postulatu, a obóz Zjednoczonej Prawicy byłby ostatnim, który by w tych kategoriach próbował myśleć albo prowadzić dyskurs – powiedział w Polskim Radiu 24 szef MSZ Zbigniew Rau.

 

„W Al. Szucha policjanci podjęli interwencję wobec osób blokujących jezdnię. Podano komunikaty wzywające do zachowania zgodnego z prawem. W stosunku do osób lekceważących polecenia funkcjonariusze użyli siły fizycznej”, „Osoby, które podczas legitymowania odmówiły podania swoich danych są przewożone do jednostek policji w celu weryfikacji ich tożsamości oraz wykonania niezbędnych czynności w związku z popełnionym wykroczeniem. Jedna osoba została zatrzymana za naruszenie nietykalności policjanta”, „Policjanci wezwali holowniki mające pomóc w usunięciu aut blokujących lewe pasy ruchu na moście Łazienkowskim”, to tylko niektóre z komunikatów opublikowanych w poniedziałek na profilach w mediach społecznościowych warszawskiej policji. Z kolei zadymiarze biorący udział w „strajku Lempart i Suchanow” oraz popierające ich media rozpisują się o brutalności funkcjonariuszy i „państwie policyjnym”.

 

Swoje pracę rozpoczyna państwowa komisja do zbadania przypadków molestowania seksualnego dzieci i tuszowania tego procederu. Od wtorku możliwe będzie przekazywanie do niej informacji dotyczących przypadków pedofilii.

 

Przyjęta przez skrajnie lewicowy rząd Pedro Sancheza ustawa edukacyjna wprowadza obowiązkową edukację seksualną w szkołach dla dzieci już od 6 roku życia. Rodzice dostrzegają niebezpieczeństwo. W kilkudziesięciu miastach Hiszpanii wybuchły protesty.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.