DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Koszmar z ulicy Miodowej powraca. Niedzielski drugim Szumowskim

Koszmar z ulicy Miodowej powraca. Niedzielski drugim Szumowskim
Fot. Mateusz Wlodarczyk/ Forum

W siedzibie resortu zdrowia przy ulicy Miodowej panuje panika. Miała być strategia walki z koronawirusem a jest chaos. Miała być nowa jakość, a powracają dawne porządki. Miał być rozsądek a dominuje głupota. Jak długo trwał będzie ten chaos?

 

Miało być inaczej. Odszedł pogubiony Łukasz Szumowski, a w jego miejsce powołany został „człowiek rozsądku”, sprawny manager, przed którym postawiono zadanie uporządkowania chaosu, jaki powstał na skutek szkodliwej działalności poprzednika. Kilka tygodni temu, gdy Niedzielski obejmował rządy w resorcie zdrowia pisałem, że warto poczekać na efekty jego działań, ale najważniejsze pytanie, jakie należało wówczas postawić brzmiało: czy zmieni się strategia rządu w podejściu do walki z koronawirusem? Czy nowe dane dotyczące niskiej śmiertelności z powodu choroby COVID-19 wpłyną w jakikolwiek sposób na rządowy plan opanowania pandemii? Czwartkowa konferencja prasowa pokazała, że nie zmieniło się nic: ministerstwem zdrowia nadal rządzą lekarze. Może nie tak radykalni jak słynny – niestety – prof. Krzysztof Simon, który niedawno wszystkich mających odmienne zdanie na temat przeciwdziałania pandemii wyzywał od naćpanych, ale jednak zdeterminowani, by spełnić sen ich niedawnego szefa: wypłaszczyć, wypłaszczyć, wypłaszczyć.

 

Co ciekawe, niewiele zmienia się też w kulturze prawnej wprowadzanych obostrzeń. Zamiast w jakikolwiek sposób uporządkować prawnie kolejne nakładane na nas zakazy i nakazy, rząd po prostu… rozszerzył sobie wymyśloną w ministerialnych gabinetach żółtą strefę na cały kraj, rozstawiając nas po kątach kolejnymi obostrzeniami. Doprawdy, wierzę – być może naiwnie – że premier Mateusz Morawicki, były minister Łukasz Szumowski a wraz z nim obecny szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski, zostaną kiedyś uczciwie osądzeni za to, w jaki sposób niszczą de facto polskie państwo.

 

Nie tylko poddano destrukcji sam proces legislacyjny na niespotykaną w III RP skalę, ale także skutecznie zablokowano służbę zdrowia, wprowadzając się w stan nie tyle chwilowego rozedrgania, ile permanentnego kryzysu. Jeśli tak mają wyglądać menedżerskie porządki Adama Niedzielskiego, wypada jedynie nisko się ukłonić i pogratulować, bo znakomicie wchodzi w buty swojego poprzednika.

 

Nie sposób znaleźć jakąkolwiek metodę w tym, co proponuje resort zdrowia, a z nim premier Morawiecki. Maseczki w miejscach publicznych przerabialiśmy w marcu i w kwietniu. Trudno dostrzec sensowność ich zakładania na chodnikach, na otwartej przestrzeni i w miejscach gdzie nie gromadzi się większa liczba ludzi. Podobnie trudno zrozumieć, dlaczego knajpy mogą być otwarte w godzinach między 6 a 22? Uzasadnienie ministerstwa jest co najmniej niemądre: oto po 22 ludzie zaczynają tańczyć, co stwarza niebezpieczeństwo, że zwykła knajpka zamieni się koronadyskotekę. Kolejna sprawa: limit ludzi na siłowniach. Na jakiej podstawie akurat tam wprowadzane są limity? Bo komuś w resorcie zdrowia „wydaje się”, że siłownie stanowią potencjalne niebezpieczeństwo czy też przeprowadzano jakąś rzetelną analizę zakażeń w klubach fitness? A jeśli przeprowadzono, to jakie dała wyniki?

 

Z obietnicy punktowych obostrzeń pozostało, jak sami państwo widzicie, niewiele. Wprowadzane są niby najmniej dotkliwe zakazy z punktu widzenia gospodarki, ale niewydolność sanepidu w śledztwach epidemicznych – kto ma znajomych zakażonych wirusem ten wie, jak te pseudośledztwa wyglądają w praktyce – świadczy o tym, że wirusa nikt już nie kontroluje. Ludzie się zakażają a wszelkie obostrzenia sprawiają wrażenie sankcjonowania prymitywnych rytuałów, mających jedynie przypomnieć Polakom, żeby przypadkiem nie poczuli się lepiej i nie uznali, że wirusa nie ma. Epidemia jest, proszę szanownych państwa, śmiercionośny wirus szaleje i należy stosować się do zaleceń. Pozostaje tylko czekać, aż na ulice miast wyjadą słynne policyjne „szczekaczki” ogłaszające stan epidemii i wzywające do szczególnej ostrożności. Byłoby to dopełnienie paranoi, trwającej od miesięcy.

 

Ale przecież, obruszycie się państwo, tu chodzi o nasze zdrowie. A czy zastanawialiście się, w jaki sposób resort zdrowia troszczy się o tych, którzy nie są leczeni na poważne choroby z powodu blokady służby zdrowia lub trwającej permanentnej paniki, nakręcanej przez powtarzane w kółko przez rządzących teksty o widmie braku respiratorów czy o ciężarówkach z trumnami? Otóż nie troszczy się wcale. Na pytanie jednego z dziennikarzy czy ministerstwo zdrowia liczy ofiary śmiertelne wśród osób, które nie otrzymały pomocy na skutek blokady służby zdrowia, padła krótka, ale wymowna odpowiedź: nie. I tyle.

 

Tomasz Figura

 

Zobacz informacje o nowym projekcie filmowym PCh24 TV 

Nowa (nie)normalność 

czyli o świecie po koronawirusie 

Czytaj także:
DATA: 2020-10-10 20:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
37
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Andrzej zlikwidowac rzady i wirus zniknie bardzo szybko
9 godzin temu / proste
 
w takim wypadku najlepiej zeby nie robili nic. kazdy ich ruch jest szkodliwy. niech zamkna sie w schronach i przeczekaja ten strach
1 dzień temu / maciek
 
Czy szanowny Autor może podać skuteczne środki i działania, które miałyby zapewnić kontrolę nad wirusem?
1 dzień temu / Andrzej
 
Ciekawe dla kogo pracuje ten rząd, dla Polski i Polaków? - na pewno nie. Mam nadzieję, że kiedyś premier i ministrowie zostaną postawieni przed trybunałem stanu i zostaną skazani na wieloletnie łupanie kamieni w kamieniołomach. Idiotyczny wynalazek: choroba bezobjawowa na podstawie niepewnych testów, doprowadzi nasz kraj i świat do ruiny. Czy to jest główny cel prawdziwych władców tej Ziemi? Czy ludzie mają być zmuszeni do tego by sami domagali się "lucyferiańskich" szczepień i Nowego Porządku Świata?
2 dni temu / Marzena
 
Kim trzeba być, żeby podważać kompetencje ministra, który dopiero niedawno zaczął urzędowanie na tym stanowisku? Coś mi to "pachnie" totalną opozycją. Wiadomo, kto by nie był ministrem, to i tak będzie źle, bo trzeba być przeciw każdemu. Niezawodny "znawca" TF ciągle nadaje.
11 dni temu / Myślcie!
 
Jest teraz pewna zmiana w porównaniu do wiosny. Generalnie złagodzenie reżimu sanitarnego. Polityka jest jaka jest. Wydaje się że kiedyś będzie tylko jeden szpital dla takich chorych a samych chorych oczywiście więcej. I w ten sposób chociaż sytuacja się zmienia to otoczka i koszmar za każdym razem będzie ten sam. Stawia się wysoko poprzeczkę i zawsze się tego nie da zrealizować dlatego problemy są takie same zawsze że jest coś ponad ustalony limit.
11 dni temu / rd
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.