DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Koszalin: Zniszczono mural poświęcony Żołnierzom Wyklętym. To efekt Marszu Równości?

Koszalin: Zniszczono mural poświęcony Żołnierzom Wyklętym. To efekt Marszu Równości?

W sobotę ulicami Koszalina przeszła pierwsza w historii tzw. parada homo-, bi-, trans- i innych "seksualistów" zwana dla niepoznaki marszem równości. Wiele wskazuje na to, że uczestnicy imprezy dopuścili się kilku aktów wandalizmu malując tęczowe serca m.in. na muralu poświęconym Żołnierzom Wyklętym.

 

Nie wiadomo, ile dokładnie osób wzięło udział w sobotniej homoimprezie. Organizatorzy, którymi byli m.in. przedstawiciele partii Wiosna Roberta Biedronia poinformowali, że przez Koszalin przemaszerowało około 1000 osób. Z kolei według policji liczbę tę należy podzielić przynajmniej przez dwa.

 

Uczestnicy nieśli banery z hasłami takimi jak: „Moja płeć, moja sprawa”, „Chrońmy dzieci przed homofobią”, „Różnorodność jest tęczowa”, „Kochane dzieci, idziemy po wasze prawa obywatelskie” czy „Za miłość naszą i waszą”.

 

Mimo że koszaliński marsz równości był zabezpieczany przez policję, nie obyło się bez drobnych incydentów. Zatrzymane zostały 3 osoby – dwie za znieważenie i jedna za wykroczenie polegające na zakłóceniu porządku, o czym bardzo szeroko informowały lewicowe media.

 

Przemilczały one jednak akty wandalizmu, jakich najprawdopodobniej dokonali uczestnicy marszu LGBT. Zniszczono m. in. mural upamiętniający Żołnierzy Wyklętych, kilka budynków oraz tablicę przed jedną z koszalińskich szkół.

 

Źródło: nczas.com

TK


DATA: 2019-04-09 13:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo oby więcej takich akcji przeciwko tym bandytom
6 miesięcy temu / Patriota
 
Prawicowa prowokacja
6 miesięcy temu / Edam Rycki
 
Dzicz tylko to ciśnie się na usta. Ale czego spodziewać się po zboczeńcach dla których nie istnieje żadne tabu. Z drugiej strony co robiła policja skoro doszło do aktów wandalizmu na szeroką skalę. To bezstresowe wychowanie typu "rubat co chce-ta". Morze kiedy Islam przyjdzie na nasze ziemie ktoś wreszcie zrobi z tym porządek. To skandal że wszyscy to tolerują. A słowo Tolerancja czy ktoś łaskawie wie co to słowo oznacza. Bo odnoszę wrażenie że wszyscy mniemają że to znaczy pobłażanie i akceptacja plus bierności. Są w błędzie. Ta pomyłka i bierność dodaje skrzydeł i ośmiela tylko dewiantów do eskalacji na szeroką skale?. Nie wiem kiedy zrozumiemy że temu trzeba stanowczo się sprzeciwić. Nasza bierność podjudza do większej eskalacji agresji....
6 miesięcy temu / Centurion
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.