DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Kościół wspiera migrację bo...zakazuje antykoncepcji w Afryce. Absurdalne oskarżenia AfD

Kościół wspiera migrację bo...zakazuje antykoncepcji w Afryce. Absurdalne oskarżenia AfD
fot. pixabay.com
#NIEMCY    #KOŚCIÓŁ    #DEPOPULACJA    #AFRYKA    #AFD    #ANTYKONCEPCJA

Partia Alternatywa dla Niemiec, przedstawiająca się jako formacja prawicowa, przedstawiła karykaturalną krytykę Kościoła katolickiego. Jeden z jej rzeczników uznał, że Kościół ponosi „winę” za… dzietność Afrykanów. Mieszkańcy Czarnego Lądu mieliby posiadać zbyt wiele dzieci ze względu na kościelny zakaz antykoncepcji.

 

Dietmar Friedhoff, rzecznik Alternatywy dla Niemiec ds. Afryki, w rozmowie z „Neue Osnabrücker Zeitung”, skrytykował Kościół katolicki za jego nauczanie moralne. Według niemieckiego polityka jest „winą” katolików, że w Afryce rodzi się wiele dzieci. Zdaniem Friedhoffa Kościół „blokuje” rozwój „świadomego rozmnażania i seksualności”.

 

- Watykan ciągle ostro odrzuca wszystkie formy współczesnego planowania rodziny – ubolewał Friedhoff. - Opinia nauczycielska Stolicy Apostolskiej w mniej rozwiniętych krajach ciągle ma dużą wagę – dodał. Polityk wyjaśnił, że zarazem pozostaje „całkowicie przeciwny wszelkiej formie aborcji”.

 

Polityk mówił o sprawie na marginesie szczytu ONZ w Nairobi. W jego ocenie na świecie robi się wciąż „zbyt mało”, by „ograniczyć przyrost światowej populacji”. - Nie jesteśmy ani kroku dalej nawet po 60 latach polityki rozwojowej i zużyciu około dwóch bilionów dolarów – stwierdził.

 

Jak wyjaśnił Friedhoff, szybki przyrost ludności w Afryce odczują najbardziej rozwinięte przemysłowo kraje europejskie. - Jeżeli w przyszłości tylko 10 procent wewnętrznych uchodźców w obrębie Afryki obierze drogę do Europy […] to nasze systemy tutaj upadną – powiedział. Friedhoff dodał, że na Czarnym Lądzie trzeba stosować „poważne środki planowania rodziny”.

 

Kościół katolicki winien zatem zmienić swoje nauczanie na temat antykoncepcji, by spełnić pragnienia niemieckiej nacjonalistycznej partii, która najwyraźniej obawia się napływu do Europy czarnoskórej ludności. Idzie o stanowisko ewidentnie rasistowskie, bo Friedhoffem nie może chyba powodować obawa przed napływem muzułmanów: w końcu ci Afrykanie, dla których ważna jest opinia Stolicy Apostolskiej, nie są dżihadystami!

 

Źróło: die-tagespost.de, własne pch24.pl

Pach


DATA: 2019-11-15 14:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nie nad dzietnościa pracować że tak powiem , lecz walczyć żeby tych biednych kobiet tak nie zapładniano , na zdjeciach zawsze są dzieci i kobiety , nie ma mężczyzn , a to nie czasy kiedy z dziesięciorga przeżyło wiek niemowlęcy jedno ,kobiety umierają przy porodzie lub jak wspominają lekarze na kontraktach z lat 70-tych - mysz aby dziecko obudzić .. tylko wiek nauki , tu nie trzeba tworzyć klanów rodzinnych jak u Józefa i jego braci , i do wybierania kamieni z pola
7 miesięcy temu / pastor M.L.
 
@lvz, @Piotr- Odrzucanie dzietności to postawa wybitnie niechrześcijańska i głupia. Pismo Święte i Tradycja Kościoła wyraźnie wskazują na słowa "Rośnijcie i mnóżcie się i napełniajcie ziemię ...". Dlaczego winić afrykanów za to, że w przeciwieństwie do zdegenerowanej Europy są wierni tym słowom, dlaczego zdeprawowane agendy sodomickich rządów Europy i ONZ tak bardzo pragną wyludnienia chrześcijańskiej części Afryki? bo działania depopulacyjne bez wątpienia skierowane są w pierwszej kolejności przeciw chrześcijanom. Oby chrzecijańska Afryka dalej się mnożyła i rosła w wierze, a jeśli Europa nie chce się mnożyć i rosnąć w wierze, to niech przejmą ją chrześcijańscy afrykanie.
7 miesięcy temu / krisbac
 
Winę za takie a nie inne wyhodowanie AfD ponoszą do społu socjaliści, jak i katoliccy moderniści. Gdyby Kościół w Niemczech był tradycyjny, to AfD nie dystansowałaby się od niego, a szukała w nim sojusznika. Poza tym to ów niemiecki Kościół wykształcił całe rzesze wiernych w akceptacji dla antykoncepcji, przecież to niemieccy hierarchowie odrzucili encykliki zakazujące antykoncepcji. Jak widać, niemieckie reakcje na patologie socjalizmu są równie patologiczne, jak ongiś, gdy powstawał nazizm jako odpowiedź na komunizm.
7 miesięcy temu / aaa
 
Przecież to prawda. Afryka jest zbyt ludna. Przyrost białej populacji w Afryce zahamowano rozkrzewiając antykoncepcję, aborcję i hedonistyczny tryb życia, ale w tej chwili tylko identyczne działania w Afryce mogą uratować to, co zostało z Europy.
7 miesięcy temu / lvz
 
Ej - a jak rabin z Australii ma 17 dzieci to tez wina katolików? Bo nie obczajam.
7 miesięcy temu / Jot
 
Czy Dietmar Friedhoff, rzecznik Alternatywy dla Niemiec ds. Afryki bolejący nad dzietnością Afrykanów znał plan Th. Kaufm. dla Niemiec?
7 miesięcy temu / +++
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.