DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Kościół w Polsce uprzedził zmiany w świeckim prawie dotyczącym pedofilii

Kościół w Polsce uprzedził zmiany w świeckim prawie dotyczącym pedofilii
Fot. Roman Koszowski / Foto Gość / Forum

W Kościele te zmiany zostały wprowadzone już dawno – tak rzecznik polskiego Episkopatu, ksiądz Paweł Rytel-Andrianik skomentował przyjęty we wtorek przez Radę Ministrów projekt nowelizacji Kodeksu karnego, zakładający m.in. zniesienie przedawnienia przestępstwa pedofilii oraz podniesienie granicy wieku ochrony karnej przed takimi czynami do 16. roku życia. 

 

Zgodnie z przegłosowanym przez rząd projektem, górna granica kary pozbawienia wolności za przestępstwa seksualne przeciwko nieletnim wzrosłaby do 30 lat (dolna wynosić miałaby 5 lat). Zbrodnie takie nie ulegałyby przedawnieniu a kary za nie mogłyby być zawieszane. Jeśli parlament przyjmie projekt w niezmienionym kształcie, w rejestrach pedofilów znajdą się informacje o wykonywanych przez nich zawodach.

 

W Kościele te zmiany zostały wprowadzone już dawno – podkreślił w odniesieniu do treści projektu ks. Paweł Rytel-Andrianik. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski dodał, iż władze duchowne za pedofilię uznają współżycie z osobą do 18. roku życia, „a więc ta granica ustawiona jest jeszcze wyżej”.

 

Przedstawiciel Episkopatu zwrócił uwagę na fakt, że Kościół de facto nie praktykuje przedawnienia przestępstwa pedofilii, gdyż takie może zostać uchylone przez Kongregację Nauki Wiary. – Dla Kościoła nie ma innej drogi niż podejmować kolejne kroki, żeby chronić dzieci i młodzież – stwierdził rzecznik. 

 

Trzeba jeszcze raz przeanalizować przypadki pokazane w filmie Tomasza Sekielskiego. W przypadku nowych spraw należy rozpocząć procesy tak, aby dobro pokrzywdzonych było chronione. To ogromny ból, kiedy widzi się krzywdę niewinnych dzieci – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 

 

Źródło: interia.pl

RoM

 

 


DATA: 2019-05-14 22:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hierarchowie Kościoła po obejrzeniu filmu płatnego prowokatora przepraszają ofiary. Do tej pory nie wiedzieli jak cierpią ofiary pedofilii. Nie wiadomo czy płakać czy się śmiać. Oni też nie wiedzieli biedacy, ze w ich gronie funkcjonują TW, że funkcjonują homoseksualiści stanowiący pożywkę pedofilii, że w niektórych seminariach dzieją się różne dziwne zachowania. Wprawdzie głośno o tym mówili ks.T.Isakowicz-Zalewski, ks.T.Natanek czy b.ks.J.Międlar. Przykładnie jednak zostali uciszeni. A dzisiaj otworzył im oczy Siekielski i dziękują za film. Być może też podziękują wkrótce tow.J.Urbanowi za wydawnictwo "Nie" Jestem członkiem wspólnoty Kościoła Katolickiego . To nie Kościół jest w kryzysie, ale jego przywództwo, które skuteczniej niż jego wrogowie Kościół dewastują .
3 miesiące temu / Mirosław Kubic
 
Co z tego, że uprzedził, jeśli nie stosował?...
3 miesiące temu / Nick
 
My, wierni, chcemy czynów a nie kolejnych deklaracji hierarchii. Przez hierarchiczne, celowe zaniechania gromy spadają na uczciwych wiernych. Czy jacyś biskupi podadzą się do dymisji w związku ze skandalami?
3 miesiące temu / magis
 
dawno to znaczy kiedy ? bo sam papież zmienił ten punkt w Prawie Laterańskim dopiero w 2013 roku
3 miesiące temu / ale ale
 
Czyli "współżycie" jest OK, byle w odpowiedniej chwili, miejscu, osobie i . . . INTENCJI! Komunia bluźniercza, ale, przerwana - nie jest grzechem! Ks.Rytel-Andrianik płodzi nieistniejący świat, czyli - Prawo mamy lepsze - więc jakim to przedziwnym sposobem - mamy coraz gorsze EFEKTY?! OWOCE ?! Proszę szanownego urzędnika wzajemnej adoracji o: refleksje nad swoim własnym losem, oby nie miało imienia hakeldamach!!!
3 miesiące temu / Andrzej BR
 
Kościół potrzebuje nie prawa, tylko Odnowicieli w miejsce skompromitowanych biskupów.
3 miesiące temu / Potrzeba nagła
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.