DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Kościół w Oisterwijk ocalony! Watykan odrzucił decyzję holenderskiego biskupa

Kościół w Oisterwijk ocalony! Watykan odrzucił decyzję holenderskiego biskupa
By Richard Broekhuijzen/Wikimedia Commons

Kościół pod wezwaniem św. Jana z Oisterwijk nie zostanie zdesakralizowany. Wszystko dzięki decyzji watykańskiej Kongregacja ds. Duchowieństwa.

 

Zdaniem Kongregacji, argumenty miejscowego biskupa Gerard de Korte pozbawione są uzasadnienia faktycznego oraz prawnego. Watykan najpierw zawiesił, a potem dekretem odrzucił decyzję holenderskiego hierarchy.

 

Teraz rzecznik diecezji ’s-Hertogenbosch poinformował, że bp Gerard de Korte planuje przeanalizowanie rzymskiego dekretu wraz z ekspertem od prawa kanonicznego. Efektem analizy może być złożenie odwołania od decyzji Rzymu.

 

Z kolei dekret Watykanu z radością i ulgą przyjęli holenderscy katolicy z Oisterwijk w diecezji ’s-Hertogenbosch. Jak przypomina blog „Adoptuj kościół w Holandii”, to właśnie z tej miejscowości pochodzi Jan Lenartz – jeden z męczenników z Gorkum, którzy zginęli z rąk kalwińskich Gezów, a zarazem patron świątyni, jaką chciał zamknąć bp Gerard de Korte.

 

Serwis adoptkhol.blogspot.com zauważa również, że hierarcha zainteresowany desakralizacją kościoła w Oisterwijk sprzyja holenderskim homoseksualistom. „W ubiegłym roku wywołał skandal, zapowiadając odprawienie w swojej katedrze ekumenicznego nabożeństwa, połączonego ze specjalnym błogosławieństwem dla osób LGBT, z okazji parady homoseksualistów Gay Pride. Inicjatywa biskupa de Korte’a została powstrzymana wskutek protestów wiernych, wśród których byli także mieszkający w Holandii Polacy” – czytamy na blogu.

 

 

Źródło: adoptkhol.blogspot.com

MWł

 

  


DATA: 2018-08-01 14:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziwi, że Papiez jeszcze nie odsunął biskupa od diecezji i nie powołał nowego - najlepiej administratora z Rzymu.
ponad 1 rok temu / Hanys
 
Dlaczego ten czlowiek jest w dalszym ciagu biskupem? To jest zastanawiajace. Wyobrazmy sobie muzulmanskeigo imama zamykajacego meczet albo zamieniajacego go na kawiarnie. Takie plany mial arcybiskup diecezji w Brisbane (Australia) w sprawie zabytkowego kosciola Villa Maria. Chcial go zamienic na kawiarnie... Na szczesie stanowcza interwencja wiernych zmusila go do zmiany decyzji. Za to w akcie zemsty przeniosl proboszcza Villa Maria do odleglej o setki kilometrow parafii. Jescze raz zadaje pytanie: jak to mozliwe, ze tacy ludzie jak ten biskup holenderski oraz ten arcybiskup australijski sa na kierowniczych stanowiskach w Kosciele Katolickim? Komu na tym zalezy i komu tak naprawde oni sluza?
ponad 1 rok temu / Basia
 
"A zatem kąkol i pszenica rosną razem również na tym bardzo urodzajnym polu powołań, i biskupi muszą dokonywać bardzo uważnego rozeznania, a nie tylko cieszyć się, że mają wielu przyszłych kapłanów; muszą widzieć, które powołania rzeczywiście są prawdziwe, rozróżnić kąkol od dobrego ziarna.? Spot. B16 z duchow. diecezji Aosta włochy 25 lipca 2005 r. Czyżby w Holandii rozmnożył sie kąkol?
ponad 1 rok temu / Kohen
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.