DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Wystarczy popatrzeć na tego kardynała Marxa.
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
Dlaczego PCh tyle miejsca poświęca heretykom niemieckim? Dlaczego NIE pokażecie POSTEPU ZARAZY MODERNISTYCZNEJ w naszym Kościele Polskim ? Wystarczy dla porównania zobaczyć News na deon. Ostatnio wrzucono filmik z maja z generałem SJ SoSo. Prawdziwy BEŁKOT. Najważniejsza informacja - Kościół zbudowany jest na dwóch kolumnach GRZESZNIKÓW Pawła i Piotra ; 80% nadużyć seksualnych jest w rodzinach ; Trzeba budować Nowe Społeczeństwo -> Nowy kościół. Jeździcie do Rzymu to może udacie się do KEP i poprosicie o NOWE WYTYCZNE i NOWE PROJEKTY papieża Franciszka. Przecież w Kościele NIE MOŻE BYĆ TAJEMNIC i SEKRETÓW. A jednak ostatnio REKOLEKCJE jakie się odbywają się w Kościele na wyjazdach są TAJNE i uczestnikom NIE WOLNO MÓWIĆ CO BYŁO ? Odważni mówią, gdyż NIE ROZUMIEJĄ GŁUPOTY w jakiej uczestniczyli. Pamiętacie film z Luisem de Fine o żandarmach we wspólnocie hipisów palących "trawkę" i wymianę znaku pokoju w słowach " Kocham cię !"....."kocham.."
8 miesięcy temu / iskierka
 
...starej germańskiej mrzonki o Europie Universalis zdominowanej władzą cesarza niemieckiego, a nie pasterzowaniem rzymskiego papieża. Ona toczy niemieckie elity od zawsze i zawsze powraca w jakiejś zmutowanej formie - rewolucji protestanckiej, polityce kulturowej wyższości i germanizacji, dywagacji o miejscu przynależnym Niemcom w historii świata, wreszcie pożądaniem niekwestionowanej dominacji nad innymi. Teraz mamy "drogę synodalną" u założeń której legło głębokie przekonanie, że niemieccy katolicy są ulepieni z innej gliny niż reszta Kościoła tu i teraz, ale też i wtedy w przeszłości, kiedy Kościół się rodził. Nie podobał się Jan Paweł z powodów doktrynalnych i rasowych - nie mógł mieć racji będąc Polakiem. Benedykt był tą częścią niemieckiej kultury którą zamordował nazizm, więc w kraju dzieci i wnuków nazizmu nie mógł być wzięty za swojego i słuchany z szacunkiem. Kwestią czasu pozostawało jak szybko nastąpi kolejne rewolucyjne oderwanie. Oderwanie do nikąd.
8 miesięcy temu / To jest repryza
 
@Mirek Wejdź na stronę Wydawnictwa Paganini i posłuchaj ostatnich kazań o. Pelanowskidgo. Jest on papierkiem lakmusowym dla określonych duchownych i świeckich w polskim Kościele, choć nie tylko. Tu nie chodzi wyłącznie o jednostkowe działania wspomnianego przez ciebie prymasa, ale o całą linię działań Kościoła hierarchicznego. Zebranie tych elementów w jedną całość pokazuje rzeczywiste intencje tzw. modernistycznego lobby, dużo gorszego od projektu lgbt, bo noszacego znamiona apostszji. Lgbt to tylko klocek w układance. Encyklika Pisa X nie zostawia tutaj złudzeń, co do intencji pewnych ludzi.
8 miesięcy temu / Krakusik
 
Na to co dzieje sie w Niemczech jest zgoda Franciszka. Nie ma możliwosci,żeby to działo się bez woli papieża.Rzeczywiscie może póżniej okazać sie , że pomimo neutralności Franciszek będzie wspierał w kosciołach narodowych ludzi poprawiających Pana Jezusa , który nie znał dokonań współczesnej nauki. Nie znam sprawy ojca Pelanowskiego.Bardziej wazna jest kolejna decyzja polskiego episkopatu firmowana przez nieudanego prymasa Polaka o utworzeniu funduszu wspólnie z ludżmi oględnie mówiąc nie lubiacymi katolików. Nie zostały podjete żadne decyzje dyscyplinarne . Poza płotkami i to tez w nielicznych przypadkach , nikt nie poniósł najmniejszych konsekwencji. Warunki tego "porozumienia" z wrogami kościoła i tak będą przez nich łamane. Ofiara na tacę została połaczona z uznaniem współuczestnictwa w przestepstwach grupy księży.Wiernych stara się zmusić do finansowania czegos , z czym sie po prostu mogą nie zgadzać .Gdzie jest ta słynna godność z listów pasterskich?
8 miesięcy temu / Mirek
 
Nie no, ludzie - to dotyczy nas, bezpośrednio. Synodziki germańskie, tak jak synody watykańskie zmieniają naukę Kościoła. Franciszek nie potępi ich, przecież "ważniejsze jest miejsce niż czas" czy jakoś tak, z 'amorisa' bodajże, co ma znaczyć że każdy ma swój Kościół wg swoich zasad. I co, myślicie że nasi moderniści, napędzani 'ruchami wiernych' od jezuitów, dominikanów i różnych tygodników katolickich pozostaną bezczynni?
8 miesięcy temu / Wojtek
 
Śmiać mi się chce, że w Polsce jednym z głównych tematów mediów katolickich jest żałosna decyzja przełożonych o. Pelanowskidgo urastajsca do rangi ważnego newsa. Natomiast temat, który zagraża bezpośrednio Polsce jest de facto zzmiatany pod dywan. Droga synodslna w Niemczech to droga ewidentnej herezji i w ostatecznym rozrachunku droga apostszji. Czy jednak chce ktoś to widzieć?
8 miesięcy temu / Krakusik
 
Zorganizowany chaos.
8 miesięcy temu / Nick
 
Przyjdzie wielu fałszywych protokoe
8 miesięcy temu / Gosc
 
Zakalom niemieckim mowimy z Panem Bogiem i krzyz na drpge.
8 miesięcy temu / Stan
 
Panu Bogu świeczkę, a diabłu synodzik.
8 miesięcy temu / Obcy Astronom
 
Piszecie "Kościół w Niemczech". Ale czy to jest jeszcze Kościół? A może to "Bracia odłączeni", a może Autokefalia, a może "Wolny Kościół Postchrześcijański"?
8 miesięcy temu / wierny św. Pio
 
wiem, że to nie po chrześcijańsku - ale zbliżający się wielkimi krokami upadek Niemiec niepokojąco mało mnie martwi. Przepraszam.
8 miesięcy temu / Samanta
 
Niech rozpoczną ten swój synod możliwie szybko. Marx będzie musiał w końcu wypowiedzieć słowa, które postawią go poza Kościołem. A wtedy i Franciszek jednoznacznie będzie musiał zdefiniować swoje stanowisko, rozwiewając dotychczasowe wątpliwości co do swojej ortodoksji!
8 miesięcy temu / Karol
 
Czy ten kardynał Reinhard to jest pra-pra-pra wnuk Karola Marksa? Jakżesz oni są do siebie podobni. Uderzające podobieństwo fizjonomii, myślenia zresztą też.
8 miesięcy temu / nie marksista
 
Ale synod to chyba dotyczy biskupów a nie niewiast?
8 miesięcy temu / Jot
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.